Matkanõude puhastamine/pesemine.

Kõik matkatoidust, retseptid, soovitused, energianormid jne.
Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: Matkanõude puhastamine/pesemine.

Postitus Postitas mrWilson » 14 Juul 2017, 14:26

Täpsustuseks minu eelnevale jutule, et tegemist on malmpanniga. Seega kannatab karmi kohtlemist. Mulle soovitati märja liivaga küürida. Pean proovima.
Ah, minge metsa...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 14 Juul 2017, 14:36

Kui söestunud kiht on paks, siis olen seda kraapinud noa selja kandiga õhemaks.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 14 Juul 2017, 17:40

Malmpanni puhul:
https://kuidasteha.wordpress.com/2013/0 ... reerimine/
Teine osa:
https://kuidasteha.wordpress.com/2013/06/27/malmpann2/

Õpetus toimib. Siitsamast foorumist kopika eest soetatud veidi kõvera põhjaga malmpann teenib edukalt lõkke peal juba mitu aastat. Samamoodi käisin üle koduses kasutuses olevad Hackmani malmpannid ja kõik töötavad väga hästi.

Aga lihtsam tee (kui on kuskil sobivas kohas tutvusi) oleks liiva-, haavli- või soodapritsiga haljaks lasta.
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 16 Juul 2017, 22:26

Selge pilt. Tänud suured. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 20 Juul 2017, 14:39

sepaonu kirjutas:
12 Juul 2017, 19:01
ullivilli kirjutas:
12 Juul 2017, 18:01
Fairy ei ole väga hea ükskõik milleks.
Peseb liiga palju maha, kuid ise ei tule maha.
Mida see fairy liiga palju maha peseb ja millest aru saad, et ta ise maha pole tulnud ?
Väidetavalt peab nõusid 28 korda enne loputama kui fairy maha tuleb.
Kodus nühin kõvemaid asju teras küürimiskäsnaga, natuke Amway nõudepuhastusvahendit ka abiks.
Amwayl on ka spets ahjupuhastusvahend mida kinnaste ja pintsliga peale kantakse, ise pole proovinud.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 20 Juul 2017, 17:07

Ei tasu igat jama uskuda... Ma olen Fairyga pesnud nõukaaegseste fotoobjektiivide läätsi. Läätsedel jäävad ka kõige väiksemad jääkained vastu valgust vaadates näha...ideaalselt puhtaks said.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 20 Juul 2017, 22:10

Jants kirjutas:
20 Juul 2017, 17:07
Ei tasu igat jama uskuda... Ma olen Fairyga pesnud nõukaaegseste fotoobjektiivide läätsi. Läätsedel jäävad ka kõige väiksemad jääkained vastu valgust vaadates näha...ideaalselt puhtaks said.
Sellega peaks sa tapma igasuguse objektiivi vääristuse.
Objektiivide puhastamiseks okka omad vahendid.
Vanasti kui veel vääristust ei kasutatud, võttis fotograaf pitsi viina, õhkas objektiivile ja pühkis särgisabaga puhtaks.
...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 21 Juul 2017, 12:43

Jants kirjutas:
See, et sa seda palju silmaga ei näe ei tähenda, et seda olemas pole. Ei pea kohe värvilist kihti jääma. Mina fairyt omale koju ei osta. Teised las teevad oma tervisega mis tahavad.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 21 Juul 2017, 13:25

On teil fairivihkajatel mingisugust mõistlikku linki ka pakkuda, kus keegi, kelle amet või haridus usaldust ärataks tema uskumiseks, et peale loputamist jääb nõudele selline kogus midagi sellist, mis vääriks tähelepanu ja vältimist ? Ja ühtlasi võiks ju sama või samalaadne spetsialist ära seletada, et miks teiste nõudepesuvahendite jääke meil nõudele ei jää.
Ma tervet interneedust läbi kaevandada ei jõua, eestikeelse esmasobrangu tulemus oli selline.
fairy1.jpg
joon jõest, söön jõest

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 21 Juul 2017, 14:24

Tanel kirjutas:
21 Juul 2017, 12:43
Jants kirjutas:
See, et sa seda palju silmaga ei näe ei tähenda, et seda olemas pole. Ei pea kohe värvilist kihti jääma. Mina fairyt omale koju ei osta. Teised las teevad oma tervisega mis tahavad.
Aga kodus, suvilas ahju kütad? ;) Iga kord kui ahju küdema paned hingad sisse väga väikese koguse mürgist vingugaasi...

Tahtsin öelda et elu meie ümber on kõikjal mürgine ja ohtlik, sööme tihti toiduga sisse baktereid, mis teatud kontsentratsioonis meid väga haigeks võiksid teha, praetud toidus ja ka pannile jäänud õlijääkides(kui fairyga ei pese) vähki tekitavad ühendid jne...aga ometigi elame ja midagi halba meiega ei sünni.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 21 Juul 2017, 14:59

Jants kirjutas: Tahtsin öelda et elu meie ümber on kõikjal mürgine ja ohtlik, sööme tihti toiduga sisse baktereid, mis teatud kontsentratsioonis meid väga haigeks võiksid teha, praetud toidus ja ka pannile jäänud õlijääkides(kui fairyga ei pese) vähki tekitavad ühendid jne...aga ometigi elame ja midagi halba meiega ei sünni.

Sama vastuse ma sain oma tuttavalt peale seda kui ta pärast järjekordset poeskäiku tavapärased kolm 2L coca cola pudelit ja suure karbi kummikomme lauale tõstis. Lapsele (kuna ta väidetavalt vett ei joo).

Õhk linnades pole ka teab mis puhas. Küsimus on selles mida me saame teha ja mida me ei saa teha. Me saame otsustada mida me oma elust välja jätame ja mida asendame. Teflonpanne, nõudepesuvahendieid, kehahoolduskeemiat, liigkogustes suhkrut, toidulisandeid/säilitusaineid, sigarette, alkoholi, jne... ei sunni meid keegi kasutama. Üleüldse keegi ei sunni meid midagi üle tarbima. See pigem hea reklaami tulemus ja mugavuse/harjumuste küsimus.

Kui ikka ei meeldi see mõte, et liiga palju on keemiat ja muud sodi meie eludes siis kes saab meid takistada sellest loobuda? Pealegi kõik mis välja mõeldud ja massidesse paisatud pole teps mitte nii süütu nagu mõned "sõltumatud ameerika teadlased" räägivad.
Ah, minge metsa...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 21 Juul 2017, 15:38

mrWilson kirjutas:
21 Juul 2017, 14:59
Kui ikka ei meeldi see mõte, et liiga palju on keemiat ja muud sodi meie eludes siis kes saab meid takistada sellest loobuda? Pealegi kõik mis välja mõeldud ja massidesse paisatud pole teps mitte nii süütu nagu mõned "sõltumatud ameerika teadlased" räägivad.
Keemiat on palju jah...
Aga mis mind veidi häirib on see et tegelikult ei loobuta
Fairy on jube paha ja Coca cola mürk aga samas suits käib suus ja sellest pole nagu midagi. Või juuakse rõõmuga taimekaitsevahendite jääke sisaldavat rohelist teed või kohvi aga vot säilitusained on paha ja seda on vaja kõigile tuttavatele selgitada.- see kõik oli üldistava näitena toodud.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 21 Juul 2017, 16:57

Eks ta nii kipub olema jah. Kaldun arvama, et asi jääb suuresti ka lihtsalt teadmatuse või siis valeteadmiste taha. No mõni ais on lihtsalt pohui ka. Säilitusainete teema on populaarne sest sellest räägitakse igal pool. Suitsetamise teema samuti kuid harjumuse (sõltuvuse) jõud on suur.

Taimekaitsevahenditega on see teema, et paraku pole võimalik käepäraste vahenditega tuvastada, et just see sinu käes olev teepakike on pestitsiididest läbi imbunud, aga teed juua tahaks. Heakene küll, keegi ei keela ise teetaimi korjata ja kuivatada. Eks see rohkem usaldamise küsimus. Ka taimemürkide teemal on küllalt palju räägitud viimasel ajal. Lihtsalt näide: https://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2017 ... d-keelatud

Tänapäeval on inimesed õnneks järjest rohkem (kuid mitte piisavalt, et olla enamuses) teadlikumad selles vallas ning info liigub kiiresti. Paraku pole kõigil võimalus oma aias rohelist teed kasvatada, nagu ka kõike muud mahedat. Enamus inimesi arvab, et kõik mida neile poodides pakutakse ongi normaane tarbida, mida rohkem seda uhkem. Varem pidi inimene oma kõhutäie eest vaeva nägema. Nüüd on liigne liigutus isegi suu avamine. Kõike on nii palju ja nii lihtne hankida... No kui nii mõnigi laps arvab, et näiteks piim tuleb selverist siis millest me räägime. Nagu juuresolevalt pildilt näha siis Inimesed ei suuda naljalt ise piiri pidada.

Fairyt kasutatakse selleks, et see teeb nõud hõlpsasti puhtaks. Ei mõelda selle peale mida see veel võib teha. Kui fairy neilt ära võtta siis langevad lõdvad käed jõuetult rippu ning ahastusega mõeldakse, et kuidas ma siis nüüd oma nõud puhtaks saan - võimatu.

Minu mõtisklus sellel teemal.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Juul 2017, 17:32

Fairy on probleemiks, kui nõusi korralikult ei pese. Kui koonerdad fairiga, siis jääb taldrik ikka rasvaseks, koos fairyga.
Aga matkal ma põhimõtteliselt nõudepesuvahendit väldin, kõnnumaa kooslus on habras.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 21 Juul 2017, 17:49

Jants kirjutas:
21 Juul 2017, 14:24
Aga kodus, suvilas ahju kütad? ;) Iga kord kui ahju küdema paned hingad sisse väga väikese koguse mürgist vingugaasi...

Tahtsin öelda et elu meie ümber on kõikjal mürgine ja ohtlik, sööme tihti toiduga sisse baktereid, mis teatud kontsentratsioonis meid väga haigeks võiksid teha, praetud toidus ja ka pannile jäänud õlijääkides(kui fairyga ei pese) vähki tekitavad ühendid jne...aga ometigi elame ja midagi halba meiega ei sünni.
Kodus ja suvilas ahju ei küta, sest pole neid. Vingumürgituse olen omal nahal läbi teinud.

Igaüks saab teha omad valikud mida tarbib või mitte. Igasugusest keemiast meil nagunii pääsu pole ükskõik kui teadlik tarbija oled.
Jalgrattaga sõitmine om ka kokkuvõttes tervistkahjustav.

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 23 Juul 2017, 21:43

Katlapuhastus ei toiminud teekannu peal. Kuna olin enne võid ka katsetanud, oli eriti rõve nagu tahmane pann tvaliselt.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 25 Juul 2017, 00:32

Fairi prillidelt küll võtab aja jooksul ära vääristuse, mida näiteks tavalise klaasipesuvahendiga ei juhtu (vähemalt nii kiiresti mitte)
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 24 Aug 2017, 08:10

Katlapuhastus pika peale ikkagi toimis veidi, nädalavahetusel lükkasin alumiiniumpleki tükiga teekannu aluse puhtaks. Üsna pehmeks oli tahm muutunud. Aga ise maha ei kukkunud.

mengel
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas mengel » 04 Nov 2017, 12:21

Tere!

Amway ahjupuhastusvahend toimib ideaalselt ja hetkel saan pakkuda vahendit hinnaga 8eurot

Vasta

Mine “Matkaköök”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline