Telefoni ostuabi.

Et metsas ära ei eksiks.
Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Telefoni ostuabi.

Postitus Postitas Metavo » 16 Apr 2015, 00:12

Ma ei ole viitsinud isegi GPS-i viimasel ajal välja lülitada, 4G pidevalt sees aga aku kestvus 3-4 päeva. Samas ei lase sel kunagi päris tühjaks saada.
Kuni on puid, pole probleemi

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 16 Apr 2015, 09:05

Metavo kirjutas:Ma ei ole viitsinud isegi GPS-i viimasel ajal välja lülitada, 4G pidevalt sees aga aku kestvus 3-4 päeva. Samas ei lase sel kunagi päris tühjaks saada.
Oletan, et sellisel juhul pole sul aktiivselt käimas ühtegi rakendust, mis pidevalt GPS-ist infot tahab saada?

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 16 Apr 2015, 11:52

Tegelikult (nüüd läheb küll algsest ideest mööda) ma siin mõtlesin, miks üldse vaja vaevata ennast kompromissiga?
Võtad sellise telefoni, mille aku kestab kuu aega ja püsib hästi levis=mõni odav mittenuti ja lisaks näiteks sellise käsigepsu. Hind kokku poole odavam kui eelpoolkiidetud Z3 Compact.
Grammiviilijatele jah, 200gr lisakoormat (koos paari varupatareikomplektiga) on ilmselt liig, kuid muidu inimestele ehk ei ole tappev?

Ega tegelikult matkatoru ei pea olema nii väga rugged nagu reklaam tahab meile müüa. Niiskuskindlaks tegemisest üldreeglina piisab. Ei tao ju teda kogu aeg kahe kivi vahel ja ei tallu kahe jalaga otsas....
Pilt

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 16 Apr 2015, 12:12

Mis te CAT B25-st arvate? http://www.gsmarena.com/cat_b25-5983.php" onclick="window.open(this.href);return false; Kellegi on äkki isiklikke kogemusi?

Eestist saaks uuena u. 70€ kätte...

Kasutaja avatar
seiklus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seiklus » 16 Apr 2015, 14:40

Cat25 2 kuud ja nupp kukkus küljest ära, veel 1 kuu ja helikvaliteet ei kannatanud kriitikat, peale remonti hädad kordusid.
Vaata saadaolevat varustust ka siit http://album.ee/user/406926
Eriti soodne kaup siin https://goo.gl/NJtz1r

fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 16 Apr 2015, 15:33

Pole küll ühtegi CAT telefoni kasutanud, kuid interneti avarustest on jäänud mulje, et paljudel on levi ja heli kvaliteedi probleemid.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 16 Apr 2015, 19:11

polarbear kirjutas:Tegelikult (nüüd läheb küll algsest ideest mööda) ma siin mõtlesin, miks üldse vaja vaevata ennast kompromissiga?
Võtad sellise telefoni, mille aku kestab kuu aega ja püsib hästi levis=mõni odav mittenuti ja lisaks näiteks sellise käsigepsu. Hind kokku poole odavam kui eelpoolkiidetud Z3 Compact.
Grammiviilijatele jah, 200gr lisakoormat (koos paari varupatareikomplektiga) on ilmselt liig, kuid muidu inimestele ehk ei ole tappev?

Ega tegelikult matkatoru ei pea olema nii väga rugged nagu reklaam tahab meile müüa. Niiskuskindlaks tegemisest üldreeglina piisab. Ei tao ju teda kogu aeg kahe kivi vahel ja ei tallu kahe jalaga otsas....
Arvuta veel kaamera kaasa ja hakka siis kõigi kolme seadme vahel šonglöörima.
Küll on lõbus :)

Sammalhabe
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Sammalhabe » 04 Mär 2016, 16:14

Ootab ees 3 aastat vana ja väga hästi teeninud (Samsung Xcover 1) välja vahetamine ja uurin maad Eesti turgudel.
Teen väikese listi mis seni leidnud olen. Kui kellelgi kogemust siis võib pajatada.

Nuti peab olema ja max ca. 350€

Laeimalt levinud
Samsung xCover 3 (1. versiooniga (2012) jäin väga rahule)
Cat (S30 - S40 ja S50) (30 ja 40 pidavat uimased olema ja 50 raskesti hetkel kättesaadav?)

Digizone.ee - Evolveo - tundmatu
Germandia.ee - 1) RugGear 2) Insmat 3) Texet - kõik tundmatud...

Tavakorpustega vee ja tolmukindluseid ei usalda, ei seisa mul terved...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 04 Mär 2016, 16:24

Sammalhabe kirjutas:Tavakorpustega vee ja tolmukindluseid ei usalda, ei seisa mul terved...
Siin oleks abiks veidi paksem silikonist ümbris

Sammalhabe
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Sammalhabe » 06 Mär 2016, 11:49

Valik häid telefone.
http://www.mp3.sk/mobilne-telefony-odol ... 107356&%25" onclick="window.open(this.href);return false;

Sammalhabe
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Sammalhabe » 07 Mär 2016, 15:38

Veidi maad uuritud. Peamiselt on jõudluse ja aku vahe. Teised parameetrid on vähem olulised.
Euroopas palju erinevaid aga ka kehvema kvaliteediga. Üki jäi sealt sõelale.

Samsung xcover3 ____ Cat S50 ___ Ruggear Rg600
Android 4.4 ___ 4.4 ___ 4.4
Protsessor 1.2 ___ 1.2 ___ 1.3
RAM 1.5G ___ 2G ___ 1G
Sisemälu 8G ___ 8G ___ 4G
Aku 2200ah ___ 2630ah ___ 3600ah
Vesi/tolm/löök + + - ___ +++ ___ +++
Hind ca 200 ___ ca 400 ___ ca 360 (UK-st tellides)

Jama on see, et Cati oma on müügist enamjaolt läbi ja asendunud uuema (kehvemate näitajatega) S40-ga.
Ning Samsungil puudub ametlikult põrutuskindulus.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 07 Mär 2016, 23:45

Põrutuskindlus tekib välise korpuse abiga, nii et soovitan panna rõhku veekindlusele ja aku kestvusele (Vihje: xperia z3 compact ;) )

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 08 Mär 2016, 09:52

Sammalhabe kirjutas:Veidi maad uuritud. Peamiselt on jõudluse ja aku vahe. Teised parameetrid on vähem olulised.
Euroopas palju erinevaid aga ka kehvema kvaliteediga. Üki jäi sealt sõelale.
Samsung xcover3
Mu naisperel on kokku kolm XCover3
http://www.samsung.com/uk/consumer/mobi ... 388FDSABTU" onclick="window.open(this.href);return false;
Peamiselt sai valitud muude seast veekindlust silmas pidades.
Otseselt ojja uputanud pole aga paduvihma ja läbimärgade riiete taskus olemise on päris mitmel korral üle elanud.
Teadaolevad mahakukkumised on olnud käest toa põrandale ehk ~1,3m, mis on seni lõppenud õnnelikult.

Veel üks positiivne omadus tundus enne ostmist olevat, et see üks vähestest nutikatest, millel on kaelapaela kinnituskoht.
Praktikas kaelapaela kasutamisest loobuti kiiresti, kuna see pole moodne ja pisut vales kohas ka - üleval paremas nurgas mitte alumisel serva keskel.

Pisut negatiivne omadus tundub olevat GPS täpsus, mis on pigem ~15m mitte 1-3m nagu teistel telefonidel.
Samas, kui geopeitusega ei tegele, siis pole see ilmselt oluline.

Ise olen rahul oma õunafoniga, mis susatud aquapack kotti ja see omakorda nööriga kaelas.
http://store.aquapac.net/product-category/phone-gps/" onclick="window.open(this.href);return false;
MInu jaoks ainus negatiivne moment kotilahenduse juures tekib pildistamisel - läbi koti on mõttetult udune ja kotist välja ning tagasivõtmine tülikas, ning rabas või vee pääl ka telefonile pisut ohtlik.
Silitamisega ja vaatamisega läbi koti pole probleeme.
Minu kotti mahub vajadusel ka akupank
http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?M ... =6500-1955" onclick="window.open(this.href);return false;
Kott ilmselt pisut võiks pehmendada võimalikku kukkumist.

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 08 Mär 2016, 16:26

Olin 3 aastat Xcover2 kasutaja. GPS-ga asukoha määramine võttis ärritavalt kaua aega. Mõnel lühemal jalutuskäigul jõudsin enne sihtkohta, kui GPS ühenduse saavutas.
Inimeste vajadused on muidugi erinevad, aga nendel pommikindlatel nutitelefonidel on reeglina mälu vähe ja tehnilised näitajad nigelamad. Olen sama meelt, et pigem tavaline nutitelefon (veekindlus ei tee muidugi paha) ning sinna juurde kaitsekest. Vähegi tuntud telefonimudelile on erinevate "rugged" kestade valik internetiavarustes lai. Paadimatkale minnes võiks veel kasutada omakorda veekindlat kotti.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Mär 2016, 21:24

Telefon: https://www.punkt.ch/en/products/mp01-mobile-phone/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 10 Mär 2016, 21:42

mrWilson kirjutas:Telefon: https://www.punkt.ch/en/products/mp01-mobile-phone/" onclick="window.open(this.href);return false;
Eee, misasi see siis peaks olema ehk mille poolest parem mõnest lähimas toidupoes saadaolevast odav-nokiast-samsungist-myphonest etc
Diagonaalis tech ja spec küll midagi erilist ei ilmutanud?

PS
Vaatasin selle Punkti muud tooted ka üle ja tundub, et purjetab lihtsalt sirge disainiga retrolainel (mis ise-enesest pole ju paha) aga ei muud eriti miskit...
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Mär 2016, 21:55

polarbear kirjutas:Eee, misasi see siis peaks olema ehk mille poolest parem mõnest lähimas toidupoes saadaolevast odav-nokiast-samsungist-myphonest etc
Elu ei pea nii tõsine olema. ;)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
aleks
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas aleks » 11 Mär 2016, 23:26

Xcover3 ülevaade:
Kahjuks või siis õnneks mu "tavaline" nutikas läks pensionile ja uue valikus seisis mul Xcover3 ja CAT S30/40
Uue telefoni valides ma juba 5a tagasi mõistsin, et tegu on nagu Hiinast tellimisega - ära sea endale suuri ootusi. 1,5a ja vaja vahetada (pean silmas just nutitelefone)
Telefoni valides lähtusin just protsessori kiirusest kuna pean saama töö asju ära teha seega Cati jätsin ostmata, kuna protsessor oli kehvem, ometigi akunäitajad vägagi muljetavaldavad (lisaks CAT akut ei saa vahetada-sisseehitatud)

Valitud sai XCover3 (eelnevalt ka netis piisavalt arvustusi lugenud) tundus üsnagi mõistlik valik vaatamata mõnele puudujäägile.

Kokkuvõtteks Xcover3`st tuginedes minu enda 6kuu kogemusele - Oleksin ma teadnud.... maksaks selle lisaraha juurde, ostnud endale veidi kallima ja põrutust/vett jne kartva nutika ning matkal pakiks ta poroloni ja kilekotti. - oleks elu tunduvalt lihtsam!

Xcover ainus pluss mis leidsin - võtsin pakendist välja ja koheselt viskasin ilma mingit emotsioonideta kaussi veega ca pooleks tunniks ja siis panin kaardi sisse - töötas.
Küll aga heli mikrisse jäävad piisad sisse ning sissetulevat kõned on väga raske kuulda (peaks kõlari läbi puhuma) Ehk sealne veekindel membraan vms pole just päris see... (kunagisel Xperia`l see toimis paremini)
Xcover3 - kukkkunud korduvalt kuni 1m kõrguselt ja selle tagumine kaas lendab alati eest ära (veekindlusest kukkumisel siin ei saa juttu ollagi) Või siis ma alati suudan ta kukutada nii "õige" nurga alt, et kaas läheb eest ? :roll:
GPS- siin juba mainiti, kehva... ja olen arvamusel, et jätame selle GPS`i parem Garmini ja teistele pädevamatelle asutustele.
Olen proovinud tõmmata nii mobiilside ja sidevabu äppe, kuid täpsus annab soovida. (võtame võrdluseks käsi gps Garmin 60GSX)
Kui tekib tahtmine teha antud mudeliga fotot - omanikul oleks kiirem võtta taskust päris fotokas ja teha töö ära (kuid see on ka mujal kirjeldustes kirjas, et foto kvaliteet halb ning lisaks fokuseerib väga kaua - lihtsalt kinnitan, et kohe päris halb)
Plussiks küll võib pidada selle klaasi - ei ole gorilla, kuid taskus ja mujal alati telefon koos võtmete ja muu selliste esemetega (ei ole ekraankaitsekilet/klaasi siiani) ning ekraan terve ja kriimuvaba.

Üritan nüüd neutraalselt juttu kokku võtta:
Mulle see käkerdis sobib kuna näen oma töö e-maile ära ning selle 2200ne aku koos andmesidega kestab ilusti 2 päeva ära (ja ma ei käi lõustavihikus läbi telefoni mis akut sööks)
Pildistamiseks - parem omada eraldi fotokat
Mõõdud - kuna varsti nutid ja tahvelarvutid on samas mõõdus siis Xcover3 on küll väga proportsionaalses mõõdus.
Veekindlus - upub, korjan üles, puhun mikri/kõlari läbi ja toimib, rattaga jne vigmaga märjaga toimib väga hästi.
Põrutuskindlus - kukub, korjan jupid kokku ja lähen edasi. (metsas on lihtsam, vastu muru kukkudes püsib ühes tükis)
Rahaline väärtus - selle raha eest on toodet küll.

A milline on tänapäeval HEA " vee-põrutus-tolmukindel suure akumahutavusega nutitelefon" - tahaks ka sellist!?

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 12 Mär 2016, 21:23

aleks kirjutas: A milline on tänapäeval HEA " vee-põrutus-tolmukindel suure akumahutavusega nutitelefon" - tahaks ka sellist!?
Polegi?
Nutifoni suurim nõrk koht on suur ja puutetundlik ekraan. Seda "kõigekindlaks" ja sealjuures kasutatavaks teha on üsna võimatu. Samuti tingib suur ja puutetundlik ekraan jõulise voolutarbe. Mis omakorda tähendab seda, et piisavalt suurt akut ei suudeta nõutava kaalu/mõõdu kriteeriumite sisse mahutada. Nokk kinni saba lahti ja vastupidi.
Ikkagi jõuab sinnani, et rääkimiseks hea loll "nokia", nutitamiseks suvaline kondoomi ja svammi pakitud nutikas ja pilditegemiseks mõni moodne "any-proof" seebikarp. Kokku kaalub paarsada grammi rohkem, kuid toimib iga ilmaga.
Pilt

Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 12 Mär 2016, 21:56

polarbear kirjutas:
aleks kirjutas: A milline on tänapäeval HEA " vee-põrutus-tolmukindel suure akumahutavusega nutitelefon" - tahaks ka sellist!?
Polegi?
Nutifoni suurim nõrk koht on suur ja puutetundlik ekraan. Seda "kõigekindlaks" ja sealjuures kasutatavaks teha on üsna võimatu. Samuti tingib suur ja puutetundlik ekraan jõulise voolutarbe. Mis omakorda tähendab seda, et piisavalt suurt akut ei suudeta nõutava kaalu/mõõdu kriteeriumite sisse mahutada. Nokk kinni saba lahti ja vastupidi.
Ikkagi jõuab sinnani, et rääkimiseks hea loll "nokia", nutitamiseks suvaline kondoomi ja svammi pakitud nutikas ja pilditegemiseks mõni moodne "any-proof" seebikarp. Kokku kaalub paarsada grammi rohkem, kuid toimib iga ilmaga.

Paljudele nutikatele saab osta eraldi plastist korpuse ja peale käib teine klaas, mis maha kukkumisel puruneb esimsena. Külastage telefoni poode ja küsige nõu. Minu sony z1 comp. saab panna säästureziimi, kus aku kestab mingi 21 päeva vms. Aga sellisel juhul ei saa kasutada peale helistamise, sõnumi saatmine ja paari funktriooni veel. Veekindlust kardad, siis sobib nimetatud telefon ka vee all pildistamiseks.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 12 Apr 2016, 18:41

Windows phone võib nüüd matkahuviline oma valikust maha tõmmata, kuna Microsoft loobub kaardirakendusest Here
http://360.here.com/2016/03/15/importan ... ows-phone/" onclick="window.open(this.href);return false;
Varem oli Nokia offline kaardirakendus kõvaks argumendiks telefoni valikul.
...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 12 Apr 2016, 22:56

Tarmo kirjutas:Windows phone võib nüüd matkahuviline oma valikust maha tõmmata, kuna Microsoft loobub kaardirakendusest Here
http://360.here.com/2016/03/15/importan ... ows-phone/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ei olnud midagi. Androidile pakuti ka neid samu kaarte ja ka praegu on võimalik Here maps kaarte kasutada.

Maidor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 13 Apr 2016, 13:15

Tom Tom go toimib ka offline,kuid tasuta saad 70km kuus. Here maps on küll hea leid. Kas see ei aegu ära kahe kuu pärast?

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 13 Apr 2016, 13:41

Tarmo kirjutas:Windows phone võib nüüd matkahuviline oma valikust maha tõmmata, kuna Microsoft loobub kaardirakendusest Here

Win8 puhul nii pahasti (vist) ei ole:

The HERE apps for Windows Phone 8 will continue to work for you without any disruption

Uusi featuure küll ei lisata ja kaartide uuendusi kah vist ei tule aga senised ehk ikka jäävad alles.
Ega see Pariisi v Madriidi vanalinn nüüd nii kähku ka ei muutu, et paari aasta vanuse kaardiga navigeerida ei saaks :D
Pilt

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 13 Apr 2016, 14:00

Tarmo kirjutas:\..\ kuna Microsoft loobub kaardirakendusest Here \..\
Here kuulub nüüdseks Saksa autotootjatele. Win phone' turuosa nutiföönide seas on alla 5%

Vasta

Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline