Telefoni ostuabi.

Et metsas ära ei eksiks.
Kasutaja avatar
MariMasin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Telefoni ostuabi.

Postitus Postitas MariMasin » 13 Apr 2015, 14:50

Hei.
Olen katsunud leida head, usaldusväärset, tugeva aku ja gpsiga telefoni.
Silma on jäänud CATB100 mis hinna poolest on üsna aus aga kas on veel soovitusi, milline oleks parim telefon, mis ilmastikule vastu peab ning vajaduel ka õigesse kohta juhatab?
Nutitelefonid eriti ei tõmba.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: Telefoni ostuabi.

Postitus Postitas mrWilson » 13 Apr 2015, 15:17

Ametlikud andmed (aku):

Talk Time: Up to 10 hours
Standby Time - Single SIM: Up to 23 days

http://catphones.com/phones/b100" onclick="window.open(this.href);return false;

Tundub hüva aku poolest. Äkki saab tõesti mõned päevad rahuliku südamega stepslist eemal olla. :) Enamasti räägitakse vastupidavusest ja mingitest disainielementidest. Kas ka telefoni tarkvara pool ja reaalne kasutajasõbralikkus kiitust väärib? On kuulda nurinaid.
Ah, minge metsa...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 13 Apr 2015, 15:42

Korraks käis mõte, et mõni vana hea Nokia uues kuulikindlas kuues, kuid op-süsteem MTK Nucleus? Mis asi see on?
Arvestades mittenutit ja mitte-touchi ja mitte-igasugu-ressurssiõgivat jama, siis nädala peaks julgelt kestma. Samas GPS on tuntud vooluröövel ja kuna kasutab Google Mapsi kaartideks (onlines?), siis see võib üllatavalt kähku aku tühjaks teha.
http://www.macnn.com/reviews/cat-b100.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 13 Apr 2015, 16:26

Google kaartide lugemiseks on vaja internetti. Et hästi lugeda on vaja suht kiiret internetti. Olen üsna kindel, et kui kuskil mülkas tõesti on gps'i abi vaja siis ei ole netiühendust teps mitte. Multimeedia vidinad on ka enamustel nuppudega telefonidel. Üldiselt on mulje selline, et tehti telefon mida reklaamitakse stiilis "vaata-kuidas-ma-autoga-üle-oma-telefoni-sõidan" kuid kõik ülejäänu on täielik p***sk. 130 euri tugeva korpuse eest on mu meelest ilmselge liialdus. Enesekaitsevahendiks taskusse viskerelvana ehk sobib. :D

Kui tähtis on ainult aku kestvus siis kas ei oleks mõttekam osta lihtsalt mõni 40-50 eurine nuppudega vanakooli telefon?
Ah, minge metsa...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 13 Apr 2015, 17:25

Kaardirakenduste poolest nendele nupukatele keegi eriti arendust ei viitsi enam teha, kuid ma ei näe põhjust, et mgmaps, trekkbudy või muud - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Software/J2ME" onclick="window.open(this.href);return false; - ajaga hapuks oleks läinud, ehk kui kaasas olev navi levist välja jalutamise puhuks kaardipuhvrit ei mõista tekitada ja huvi nokitsemiseks endal või mõnel kaaskondsel on, siis eelmainitud pakuvad selle vastu rohtu.

Neid jörmima kestaga fööne leiab ka Insmat ja Sonim märgi alt, Samsungi rahulikuma olemisega ip-klassi nupukatega on poodides nüüdseks vast ikaldus. Ise hoian käigus veel vana nuppudega SE Elm'i veeknidlas kotis, täidab eesmärki kenasti, (varu)gepsuna ei ole arvestanud. Kui midagi ostma peaks, ostaks esmajoones hinda.

Kasutaja avatar
CorvetteC3
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas CorvetteC3 » 13 Apr 2015, 19:00

GPSi poolest soovitaks siiski mõnda suurema akuga nutitelefoni. Reaalse akumahutavuse vastu ei siiski ei saa. Kui me kasutaks nutitelefoni nii nagu ennemuistsetel aegadel klahvidega telefone - ainult kõned ja äratus, andmeside väljas ja graafiline poole miinimumi keeratud- siis kestaksid nad ka. Või teistpidi võttes kooliajal sai igasugu Nokiaid, Ericsone ja Sony Ericssone ka päevaga tühjaks mängitud.

Kasutaja avatar
MariMasin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas MariMasin » 13 Apr 2015, 19:31

Aitäh kaasa mõtlemast.
CAT jäi silma puhtalt selle pärast, et seda müüakse siin pärapõrgus, kus ma hetkel olen, suht igal pool ning muidu tundus ka asjaline olevat.
Geps pole peamiseks navigeermisvahendiks kuid hea on kui on mingigi varuvariant kui navigeerimine peaks päris metsa minema.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 13 Apr 2015, 21:09

Klikis müüakse 15 euro eest võrguvabu, uusi, klahvidega telefone, mille akku kestab 30 päeva ootereziimil või 8 tundi kõneaega.
Sinna saab veekindla koti juurde osta.
Kaart ja kompass peaks ikka kah kindlasti kaasas olema.
...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 13 Apr 2015, 23:53

Veekindel kott on tüütu ja mitte-veekindlad surevad niiskuskahjustusse ära umbes 0,5-1 aastaga.
Seda juhul kui käia iga nädalavahetus metsas.
Ise enam veekindla standardita mobiile ei usalda kaasas kanda, kui siis ajutise nähtusena.

Ise sattusin lõpuks nutika veekindla telefoni otsa mil hea akupidamine ja ka hea kaamera, vajadusel ka gps funktsioon.
Tegelikult ei otsinud mobiili, vaid fotokat :)

Kõik mis öelda tahan, on, et jää veekindla telefoni juurde. Klahvifonidest eksisteerib ka veekindel GPS võimekusega Samsung B2710, mis on küll vana mudel kuid peaks kestma hästi ning näeb seejuures tsipa parem välja kui see pommikindel B100, millega ilmselt tuhandeid aastaid pärast tuumakatastroofi ahvid kivist tööriistu hakkavad välja taguma.
Kuni on puid, pole probleemi

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 14 Apr 2015, 09:52

Metavo kirjutas:Ise sattusin lõpuks nutika veekindla telefoni otsa mil hea akupidamine ja ka hea kaamera, vajadusel ka gps funktsioon.
Tegelikult ei otsinud mobiili, vaid fotokat :)
Uudishimust küsin, et millise aparaadiga on tegu?

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 14 Apr 2015, 10:11

Sony Xperia Z3 Compact

Kasutaja avatar
Harry
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Harry » 14 Apr 2015, 10:38

Sony Z-seeria pooldaja ka mina.
Xperia Z on kasutusel poolteist aastat, ühtki halba sõna pole võimalik öelda. Veekindel, näeb viisakas välja, akukasutusega ei saa ka nuriseda (eriti kui telefon õieti "ära timmida"). Akupangad maksavad ka vähe, üks võiks kotis varuks ikka olla. Enda rattatiirudel on abiks päikesepaneel, eelmisel aastal akupanka ei läinudki vaja.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 14 Apr 2015, 12:24

Aga siin rõhutan, et nuti telefonide normaalne aku on 2-3 päeva.
Samsung B2710, mis ka endal aastaid varuks olnud kestab ka kasutamisel 7-10 päeva.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Harry
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Harry » 14 Apr 2015, 13:41

ullivilli kirjutas:Aga siin rõhutan, et nuti telefonide normaalne aku on 2-3 päeva.
Samsung B2710, mis ka endal aastaid varuks olnud kestab ka kasutamisel 7-10 päeva.
3 päeva on norm jah. Aga kui on varuks ka norm akupank (10 000+ mAh), siis saad ilma elektriga kohtumata pea kaks nädalat hakkama. Lisaks ei pea maailma (vajadusel kaarti) läbi lukuaugu piiluma:)

fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 14 Apr 2015, 14:48

Kas keegi Insmat Rock V50 kohta oskab midagi rääkida?
Aku on küll korralik - 4050mAh. Aga kuidas on kõnekvaliteediga? Praeguse telefoniga (Sony Xperia Active) on küll aegajalt väga kehv kuuldavus. Kord liiga madalad helid, siis teinekord jälle helitugevus ebapiisav.

https://pood.elisa.ee/webshop/private/d ... dor=INSMAT" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 14 Apr 2015, 17:09

arvatavasti paljudele see 2710 ei kõlba enam tänapäeval, kõik kraabivad midagi, ma jumala rahul selle lutsuga, ainult helistan, eelmine oli samasugune, miski muu numbriga, elab sepikojas vibratsiooni ja tolmu sees, käime koos kalal ka, vajadusel võin isegi kalu uimastada sellega, ainuke asi mille üle virisen, on see korgi toppimine tagasi augukatteks, kust laadimine käib, peaks äkki ühe veel tagavaraks ostma, ennem, kui turult kaovad
rivi2.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 14 Apr 2015, 17:13

2710 on üsna turult kadunud juba, seega viimane aeg. Äkki saad veel mõne viimase jäägi.
Enda omast ma ka loobuma ei ole nõus. Las vedeleb autos: vahepeal laen ja kui vaja on olemas. Ei kaalu ju teine midagi.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 14 Apr 2015, 19:01

Minu veekindel kalastus-matka lahendus:
Nokia gps ja offline kaardivõimekusega toru kondoomi sees. Jah, ei ole kuulikindel, kuid niiskuskindel 100%.
Soovitud piirkondade kaardid tasuta sisse laetud.
Üks C5 ja N79 kasutusel ja üks uhiuus C5 karbi sees ootab oma aega veel. Ühe laadimisega niikaua, et jõuab ära unustada, kuhu laadija pandud sai.
Siiamaani pole hätta jäänud :)
Pilt

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 14 Apr 2015, 20:05

Kondoomi näo vastu tihti ei tihka panna, nii et niiskuskindel mobiil on ikka parem.

Mul C5 (-00) oli eelmine mobiil, see suri mul poole aastaga niiskuskahjustusse, või pigem sündmus meenutas insulti. Algul üks rida nuppe lakkas töötamast, siis teine ja lõpuks oli täiesti võimatu sellega miskit teha. Ei saanud helistada numbritele milles olid näiteks 6 ja 9 ning hiljem ka 4 ja 7.

N79 mudelit ei tunne nii et ei hakka seda maha tegema :D

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 14 Apr 2015, 20:16

Metavo kirjutas:Kondoomi näo vastu tihti ei tihka panna
Hmm, ma üldiselt kõrva juurde panen telefoni...?
Esmane libesti kaob kaunis kiiresti kummi pealt ja kui ka ei kaoks siis mida halba ta nahale ikka teeb, eriti arvestades algupäraselt mõeldud paigalduskohta ;)
Pilt

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 14 Apr 2015, 20:26

Kõva tuulega võib käest ära libiseda ju...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 14 Apr 2015, 21:11

Vee eemale hoidmiseks võib kasutada ka minigrip kotikesi.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 15 Apr 2015, 09:24

tegelt oli B2710 väike vend ka.
Mis ei olnud vee ega kukkumis vaid niiskus ja põrutuskindel.

Kui me räägime siin laadija kadumisesest, siis ka aktiivse kasutamise juures pidi seda laadima 12x aastas.
Paraku selle ainukene edev featuur peale helistamise oli taskulamp.
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 15 Apr 2015, 13:58

Harry kirjutas:Sony Z-seeria pooldaja ka mina.
Xperia Z on kasutusel poolteist aastat, ühtki halba sõna pole võimalik öelda. Veekindel, näeb viisakas välja, akukasutusega ei saa ka nuriseda (eriti kui telefon õieti "ära timmida"). Akupangad maksavad ka vähe, üks võiks kotis varuks ikka olla. Enda rattatiirudel on abiks päikesepaneel, eelmisel aastal akupanka ei läinudki vaja.
Mul varsti juba aasta Z2 ja kuigi net on taga 24/7 peab aku tavakasutusel vastu keskmiselt 4-5 päeva. Hardcore kasutuse puhul (gepsuteekonna joonistamine metsas) sööb 4h kusagil 10% akust.
NB! Peale seda kui ma KitKati Lollipopiga asendasin suurenes aku vastupidavuseks 5-6 päevani.

Kasutaja avatar
Harry
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Harry » 15 Apr 2015, 17:04

REGA1872 kirjutas:
Harry kirjutas:Sony Z-seeria pooldaja ka mina.
Mul varsti juba aasta Z2 ja kuigi net on taga 24/7 peab aku tavakasutusel vastu keskmiselt 4-5 päeva. Hardcore kasutuse puhul (gepsuteekonna joonistamine metsas) sööb 4h kusagil 10% akust.
NB! Peale seda kui ma KitKati Lollipopiga asendasin suurenes aku vastupidavuseks 5-6 päevani.
5-6 päeva kõlab liigagi hästi :) Siis peaks Lollipopi proovima.
Mul on custom ROM (CM) ja programm nimega Tasker. See annab pea piiramatult võimalusi telefon endale käepäraseks automatiseerida. Näit kui panen gps-trackingu sisse (Endomondo), siis lülitub telefon automaatselt 2G võrku, andmeside keelatakse ja sync on kord tunnis. Jälle veidi akusäästu.

Vasta

Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline