Võrkkiik (või rippvoodi) matkal

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Võrkkiik (või rippvoodi) matkal

Postitus Postitas Metavo » 24 Aug 2013, 01:03

Hetkel kasutan karabiine ja whoopie slingi, nööriks 3 mm dyneema mis peaks kannatama 1300 kg-st pinget kui ei eksi. Puu külge käib aga natuke teine materjal, laiema pinnaga.
Tahan karabiinidest loobuda küll, kuid pole veel viitsinud.
Tegu ülimalt kerge, tugeva ja lihtsalt paigaldatava-reguleeritava süsteemiga.
Küll näed-kuuled mingi aeg.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 06 Apr 2014, 13:45

On ka selline rippuv telk/voodi:

http://www.sturm-miltec.de/2060/equipme ... e-oliv.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=uHhMXebcO-k" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 06 Apr 2014, 20:25

Jah. Seeon jube monstrum mille disain peaks pärinema USA troopika militaarversionnist. Tegu mitu kilo kaaluva asjaga mille ylespanek ja mahavotmine votwb juba kaua aega, kuid Tom Hennessy väidetavalt hakkas oma kiiku selle baasil arendama

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 14 Apr 2014, 15:08

Veel üks disain katusele ja rippvoodile.
http://www.smrgearme.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mis siis Juulis hakkab shippima.

Lisaks siis Clark http://www.junglehammock.com/" onclick="window.open(this.href);return false; mis toodab ka kahe inimese rippvoodeid ning pakub kokurentsi Hennessyle.

Hetkel, näinud Sergo Hennessy rippvoodit, peale Clark-i hennessyle vist tõsiseid konkurente ei olegi.
Lähiajal saan Hennessy rippvoodit ka testida ning eks siis oskan parema seisukoha võtta.

Päris korralik valik eri rippvoodite ülevaateid ja näpunäiteid. http://www.campinghammockreviews.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 23 Mai 2014, 14:56

Mind pöörati kah nüüd poolvägisi Tõnu utsitamisel ja Metavo heakskiidul rippvoodi usku. Veretult. Esimene öö on üle elatud. Emotsioonid on üllatavalt positiivsed. Eks näis mida tulevik toob. Kui pikalt öid selles veeta ei õnnestu siis niisama vedeleda on täitsa mõnus. :)
FB_IMG_1400831366482.jpg
Alumati tsill
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 23 Mai 2014, 15:47

Soovin õnne :)
Meenutab et peaks selle teemaga edasi tegelema ning tellimusi tuleb hakata täitma/vastu võtma.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 23 Mai 2014, 15:48

Selka läks nagu sauna aken :D
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 23 Mai 2014, 18:31

ullivilli kirjutas:Selka läks nagu sauna aken :D
Ilmselgelt olen nüüd süüdi. :mrgreen:
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 03 Juun 2014, 08:29

On aeg pajatada ka enda „usuvahetusest“.
Pikka aega olin selle puude vahel rippumise suhtes skeptiline, selle ümber tiirleb nii mõningaidki vääraid arusaamu. Peamine on kartus, et kui pikemalt võrkkiiges pikutada ühes asendis, siis võib selg haigeks jääda. Minu umbusklikuse üheks põhjuseks oli ka kindlasti esimesed ebaõnnestunud katsed. Nimelt esimest korda rippvoodis magades vajusin seljaga vastu maad. See oli tingitud liiga venivatest köitest mida voodi kinnitamiseks kasutasin. Samuti õnnestus mul korra liiga pingul olevast voodist end üle keerata ja maha kukkuda. Nii mul juhtuski, et pikaks ajaks jäi see rippvoodi mu matkavarustuses ainult tugitooli ja vedelimisvahendi funktsioonidesse.
Peamine muudatus teemas leidis aset selle aasta alguses kui Metavo ühe oma rippvooditest mulle sünnipäevaks kinkis. Viisakusest ja austusest teise inimese vastu ei õnnestunud mul enam mitte kuidagi seda rippvoodi kasutamist vältida. Inimene on ikkagi oma pea ja kätega vaeva näinud, et luua midagi.
Nii juhtuski, hakkasin vaikselt kasutama. Juba esimestest ööbimistest saati sain aru, et rippvoodil ja rippvoodil on vahe, disain mängib rolli ja Metavo on asja kallal tõsist tööd teinud. Minu esimese voodiga võrreldes oli tegemist täiesti teistsuguse asjaga.
Lõplikult formeerus minu „usuvahetus“ märtsi lõpus kevadisel koolivaheajal, kui pidin terve nädala rippvoodis ööbima.
RMK Päikeseloojangu metsamaja juures oli terve vaheaja noortelaager mida korraldasin. Kuna majas ööbimine on minu jaoks piin ja metsamaja juures telkida ei tohi, siis jäi üle ainult puude vahel rippuda. Et asi jok oleks helistasin piirkonna KA-se ja rääkisin seal ühe spetsialistiga ja tema leidis, et telkimine ja puude vahel rippumine on erinevad asjad. Sama tulemus tuli ka KKI-i helistades.
Ühesõnaga peale nädalast puude vahel rippudes ööbimist sain aru, et telkimine ei ole minu jaoks enam teema. Selle nädalaga omandasin võimalikult kiire ja mugava voodi paigaldamise tehnika. Samuti mängisin läbi tarpi paigaldamise erinevad tehnikad. Sain aru, et tarpist sõltub päris palju, see kuidas ilm väljas und mõjutab on kõik tarpiga reguleeritav. Piisavalt suure tarpi korral on võimalik end rippvoodis päris soojalt tunda. Liiga paras tarp kaitseb küll sademete eest, aga selleks, et külma tuulega endal jahe ei hakkaks, peab tarp võimaldama kõigi külgede kinnikatmist.
Positiivne avastus oli minu jaoks see, kui mõnusa une rippvoodis saab. Kartused selle ees, et selg pikalt ühes asendis olles valusaks jääb on täiesti asjatud. Metavo disainitud rippvoodi võimaldab vabalt külili ja isegi mingil määral poolkõhuli magamist. Avastus oli ka see, et rippvoodis olles on surve säärtele, põlvedele, reitele, puusale, roietele, õlale võrdne. See tähendab, aga seda et saabki pikalt asendit vahetamata magada. Miks inimene üldse unes olles külge vahetab? – Ikka seetõttu, et õlg ja puusad valusaks ei jääks. Kui aga surve on väike ja ühtlane kogu kehale, siis saabki asendit muutmata rahulikult magada.
Minu uni rippvoodis on olnud märgatavalt parem kui telgis, sellist probleemi et mõni koht valusaks jääks või n.ö ära sureks, ei ole olnud.
Omamoodi lisaväärtuseks on olnud ka tarpi ja rippvoodi sümbioosis kasutamine. Sajuse ilma korral saab tarpist piisavalt suure varjualuse tekitada, mis võimaldab selle all vabalt toimetamist. Samuti pakub tarp kaitset ka Päikese eest. Väga mõnus on varikatuse all olla ja rippvoodis mõnusalt istuda, einestada või raamatut lugeda.
Kui võtta taaskord kaalu teema üles, siis kogu krempli kaal ilmselt jääb kusagile alla poolteise kg alla. Sama kaal, mis 1-2 kohalisel kergtelgil, aga samas rohkem pinda vihma eest kaitstud.
Üks suuremaid plusse rippvoodi kasutamises on see, et ei pea mõtlema maapinna olukorrale, kas see on piisavalt tasane, pehme, kuiv, jne. Kui on võimalik leida kaks käevarre jämedust kuni 10m kaugusel olevat puud, siis saab juba end mõnusalt sisse seada.
Ei saa ka mainimata jätta asjaolu, et telkimine ja rippumine on juriidiliselt erinevad asjad. Rippvoodi ja tarpi kinnitamine puude vahele ei kahjusta neid kuidagi. Kui ase seada kohta kus nagunii liigutakse ja ei tallata mingeid n.ö haruldasi samblaid/samblikke, siis ei ole ka kahju keskkonnale. Olen nendel teemadel vestelnud kahe KA inimesega ja ka nemad ei näinud siin mingit probleemi. Muidugi selleks, et asi lõpuni selge oleks plaanin peagi minna Ilumetsa Valgejärve äärde ööbima. Suvel käivad inspektorid iga nädalavahetus hommikuti seal kontrollimas, et keegi ei telgiks. Kui mulle ka mingi karistus sellise ööbimise eest määratakse, siis kavatsen kohtutee jalge alla võtta.
Seega tahaks lõppeks veel kõiki julgustada proovima rippvoodile ülemineku peale mõtlemast. Plusse telkimise ees on mitmeid.
Ise kavatsen asjaga tegeleda ka sügisel ja talvel, et teada saada kuidas see toimiks ka eriti külma ilmaga.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 03 Juun 2014, 14:11

Ütlen ka lühidalt paar sõna selle seljavärgi kohta. Mina, kellel on seljaga pidevalt probleeme olin kah pehmelt öeldes skeptiline rippvoodis magamise kohapealt kuid olles paar ööd proovinud selles magada pean oma skeptilisuse tagasi võtma. Võib-olla on see lihtsalt "algaja õnn" kuid need mõned korrad mis ma olen saanud rippvoodit sihtotstarbeliselt kasutada on osutunud üllatavalt positiivseteks. Ma olen väga rahutu magaja kes pidevalt öö jooksul oma asendit muudab (põhjuseks ikka selg) ja une saabumist pean reeglina kaua ootama. Rippvoodis suutsin mitu ööd nii magada, et ei tekkinud kordagi vajadust "siplemiseks". Unemati ootas kah juba peatsis millal mu pea patja puudutab. :) Arvan, et positiivselt mõjuvad värske õhk ja muidugi vaikne kiikumine- see suigutab ka kõige tõrksama unele. Kehaasend on erilise disaini tõttu suhteliselt sirge, mitte vibus nagu algul arvasin ning surve langeb kogu kehale ühtlaselt. Sääsevõrk mille saab lukuga sulgeda lubab kihulastele läbi selle ülbelt keskmist sõrme näidata. :) Külje alla on soovitav mõni laiem lebomatt asetada. Hoiab paremini vormi, lisab mugavust ning ei luba jahedusel altpoolt ligi hiilida.

Külma ilma kogemused puuduvad, las spetsialistid kõnelevad.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 03 Juun 2014, 15:35

Teretulemast puu otsas magajate leeri :)

Rippvoodist ja magamisest: http://www.medicinenet.com/script/main/ ... key=146088" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 03 Juun 2014, 17:38

Külma ilma kohta oskan kõneleda eelpool välja toodud päikeseloojangu maja näitel.
Öösel laskus temp külmematel hetkedel ca -13 peale.
Kuna endal edevat rippvoodit ei ole, ööbisin askeetlikus ticket to the moon rippvoodis, mis tegelt on täitsa kasutatav, kuid vajaks mõningast kohendamist insulatsiooni osas, kuid see on teine teema.

Külje all oli mul rootsi lebo, kärg ja fooliumiga õhukene beno. Lisaks üks magamiskott all ja kaks peal.
Külm kindlasti ei olnud, kuid kempsus käimine oli protsess omaette :D
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 06 Juun 2014, 10:29

Ma juba vaatan et rippvoodi pole mitte hea ainult matkalPilt ning statsionaarse rippvoodi puhul saab igasugu asju endale lubada :-)

Hetkel on see läbinud vähemalt viie inimese testi kuid taluks ka suuremaid koormusi

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 07 Juun 2014, 11:44

Rippvoodiga mingit erilist kogemust pole olnud(peale isetehtud voodilinast kiiguga) aga mind hakkab üharohkem see teema huvitama. Tunneksin huvi kõigepealt selle rippvoodi iseenda vastu sest ülejäänud kama on pmts olemas(Tarp, köied/slingid, karabiinid). Või peaks materjali tellima ja ise tegema? Help me ! :D

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 07 Juun 2014, 12:03

Lase Metavol endale yks valmis ömmeld, ta on neid juba piisavalt teinud ja asi käpas. Ma usun, et ta on valmis Sulle selle ka kohale saarma kuhu vaja.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 07 Juun 2014, 12:12

Hmm, njaa. Ei tea mis see hind küll oleks. Plaan on tegelt hästi minimaalselt ja odavalt läbi ajada.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 07 Juun 2014, 13:30

Matka rippvoodi hind on 110€ ja selle tellimise võimalustest peaks tegema täitsa omaette teema, rippvoodi ilma sääsevõrgu ja eriliste omadusteta olen nõus valmistama 40€ eest :)

Vaatan ka praegu võimaluse poole hakata Custom-made aia rippvoodeid valmistama, ehk mul on võimekus luua eriti mugavaid rippvoodeid puust-puuni, mis kannatavad vabalt kogu pere või keda iganes. Üks selline sai Tartu kesklinna, "Uus õu" projektile tehtud heategevusena. Võimalik tõmmata korralik vihmakate peale ja miks mitte ka paigaldada sääsevõrk. See on aga täitsa omaette teema...

Kuid kui endal õmblemine käpas ja oled valmis eksperimenteerima, siis internetist leiab päris palju materjali selle kohta, kuidas on võimalik rippvoodit teha:)
Paraku täislahendus on juba natuke keerulisem ja olen aru saanud et vajab sügavamaid teadmisi.
Eks see ole samamoodi, et kuigi funktsioon on sama nii poekotil ja seljakotil, on üks neist spetsiaalsem kui teine.

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 07 Juun 2014, 14:18

Selge :) Rippvoodi ilma võrgu ja muude jubinatega kõlab hästi aga ma mõtlen. Mis materjali sa kasutaksid selle 40 rippvoodi tegemisel?

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 07 Juun 2014, 14:52

Teeme etei hakka seda teemat tellimuste ja ostusoovidega risustama ;-)

Sent from my SGP321 using Tapatalk

Kasutaja avatar
triip
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas triip » 10 Juun 2014, 15:28

Selline variant ka: http://youtu.be/rj9IihjjpuU" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 10 Juun 2014, 15:30

Oo, päris lahe

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 10 Juun 2014, 16:13

Päris äge kiik. Olen miskit sarnast näinud kuid antud isend näib olevat paremini läbi mõeldud

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Juun 2014, 16:21

Tahan seda rippvoodit proovida. Sa Metavo aja oma õmblusmasin kurjaks. :D

Joogipudeli lahendus on praktiline. Enda kogemusest, olin nõus pikemalt janu kannatama sest ei viitsind keset ööd sisse-välja pugemise protseduuri läbi tegema. Erinevad taskukesed-panipaigad ei teeks kah paha. Viimati kasutasin oma unimütsi, et võtmed, telefon ja muu träni ära paigutada.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 10 Juun 2014, 17:46

See on tõesti vahva rippvoodi, Metavo Sa hakka nuputama ja mina olen valmis olema katselendur!
Ja oh imet, vaatasin youtubest erinevaid videosid rippvoodite kohta ja leidsin sellise vahva lähenemise - suvi ees peab katsetama. :D
https://www.youtube.com/watch?v=hVPCGEfxqqs" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 10 Juun 2014, 18:03

Tõnu,see link mis sa panid, ma sain peaaegu bänni sellise lingi jagamisest ühes rippvoodite foorumis.

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline