Võrkkiik (või rippvoodi) matkal

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Võrkkiik (või rippvoodi) matkal

Postitus Postitas sergo » 16 Mär 2013, 14:13

Metavo kirjutas:Väike talvine ööbimine võrkkiigus tekitas taas tunde et igasugu telgid las jäävad neile kes ei tea mida tähendab võrkkiik.
100% nõus!

Kas viitsid ehk täpsemalt oma võrkkiike kirjeldada ja mis temperatuuridel seda kasutanud oled. Pane juurde ka magamiskoti andmed.

Endal mul HH Explorer Deluxe + insulation system. Sellega alla -2 pole julgenud, kuna mu magamiskott vähem ei kannata. Magamiskotiks mul mingi suht vana Lafuma kott, mille ekstreem temp oli vist -8.
Metavo kirjutas:Nõnda, vaatan et talveks on igasugune isu võrkkiiku välja vedada kadunud, kui just ei teki võimalust seda mõnda metsaonni mõnusalt üles riputada. Mõtlen praegu, kuivõrd eetiline oleks erinevatesse metsaonnidesse seinadesse kinnitid kruvida kuhu võrkkiiku riputada.
RMK-lõkkekohtades on alati variant tõmmata oma võrkkiik laua kohale. Seda muidugi siis kui söömine/joomine lõppenud (sõi siis ka mitte :))

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 16 Mär 2013, 18:31

Kui hooaeg hakkab, tunneks huvi HH kiige uurimisest.
Pole toda oma silmaga näinudki.

Mis selle eelised on?

Ise olen seni improviseerinud TTM-i tavalise kiige paldahiini ja paadikattega (Kokku mingi <60€)
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 16 Mär 2013, 19:04

Ma pole jälle ise midagi muud katsetanud, kui mõningad puuvillased vanakooli tagahoovi võrkkiiged välja arvata :).

Jätan siin kõrvale kogu selle võrkkiik vs. telk vaidluse, siis HH kiige juures meeldib mulle selle asümeetriline ehitus ja sellest tulenev magamisasend. HH kiik on n-ö täiskomplektne magamislahendus - kiik, sääsevõrk, tarp, nöörid vidinad - kõik ilusti hästi kokkuistuvas komplektis. Algaja ei pea võrkkiigendusest midagi teadma ja saab väga hästi hakkama.

Tore oleks endalgi teisi lahendusi vaadata ja proovida.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 17 Mär 2013, 12:43

HH kõlab hästi, peaks ka proovima, eriti kuna meeldib asjadega katsetada.
Oh. Kui nüüd rääkida oma võrkkiikudest...
On klassikaline puuvillane, mis nii mõneski tagaaias ripub. Puuvilla eelis on, et see haakub ja seal on mugavam istumisasendit leida. Kodus kasutan sellist vahepeal raamatut lugedes.
Siis on üks DDHammock, mis on kahekihiline, veekindla põhja ja integreeritud sääsevõrguga. Ei meeldi too eriti, kuna kuhugi nurka koguneb niiskus ja ülespanek, vaatamata selle lihtsusele näib praktikas keeruliselt kulgevalt.
Valdavalt olen kasutanud kaheinimese Nomad's Land kiiku, langevarju nailon siidist.
Lemmik. Vaieldamatu lemmik. Olen ka lisanud sinna nööri mis ei lase sel üles panekul liiga pingule tõmbuda. Lisaks on sellel nüüd alumine isolatsioon mille vanemast magamiskotist olen õmmelnud. Magamiskotiks on Pinguin Expert, alumise mugavustemperatuuriga -18.
Talvel ööbimisel probleem siiski tuulisemate ilmadega, kus kuhjab tuisu kenasti sülle, nii et talvel ööbimist selles pigem väldiksin, kuni pole korralikku tuulekaitset ümber teinud sellele.
Hetkel aga vaatan üldse üheinimese võrkkiigu poole, ka langevarju riidest.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 18 Mär 2013, 01:11

Nomad's Land on vist üsna 1:1 TTM-iga sarnane
Endal on TTM double.
Size : 320 x 200 cm/10.5 x 6.5 ft (320 cm hook to hook, 290 cm laying surface)
Weight : 600 g/1.3 lbs
Carrying Capacity : 200 kg - 440 lbs

Nomad Double.
- Weight: 600 gr (1.32 lbs)
- Size open : 320 cm x 200 cm width

Kuna ma mõõtmetelt võibolla natukene värdjas olen, vaatan pigem isegi natukene suuremaid ja eks teatavad piirangud mul on.
Aga eks see pigem mu isiklik probleem.
Näiteks ei sobi mulle HH kergema otsa voodid.

Samas tõmban mina oma rippvoodi alati ülipingule, kuna nagunii peale istudes see vajub ja nöörid venivad jne ning eelistan mitte L või V asendis magada.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 18 Mär 2013, 10:05

Võrkkiiges magad ju diagonaalselt, olenemata mis kiigega tegemist. Nii saavutab alati suhteliselt horisontaalse magamisasendi. Olen ise nii mõnikordki maganud lausa kõhuli. Kuskil siin foorumis oli ka sellekohane pilt. Ma arvan, et keegi vabatahtlikult ei taha magada L või V asendis. Liiga pingul kiigega võib tekkida suur surve õlgadele. Aga eks kõik oleneb konkreetsest kiigest ja inimese enda eelistustest. Ma ise panen ka oma HH tavaliselt ikka üsna pingule, kuid HH puhul ridgeline limiteerib seda.

Kunagi kui ise puuvillast ja võrgust punutud kiikedega kiige kiiksu endale külge sain, siis algul magasin tihti teadmatusest V-asendis. Isegi sooja ilmaga kippus jalgadel külm hakkama, sest kõik veri voolas varvastest välja :P

Olen nõus, et õige kiige soojustamine peab olema altpoolt, siis on kiigies endas mõnus magada. Ei pea muretsema mattide allpüsivuse vms pärast. Keeruta öösel palju jaksad. Endal mul õmblustöö oskus ei ole just tugevamate omaduste killast, siis ise tegemine võib päris raskeks osutuda.

Ise olen täheldanud, et lisasoojustust tagumiku alla on vaja ~12C. Enne seda piisab ka kokkupressitud magamiskotist :)

Sooja saamiseks olen kasutanud lisaks veel ka nn "space-blanket" -eid. Ülikerge ja päris hea efektiivsusega asi. Peaasi, et magamistkoti ja selle fooliumi vahel mingi muu materjal oleks, muidu tekib kondents.

Eestis müüb space-blanket (või ka emergency blanket) asju Matkasport ülikõrge hinnaga link. Ise olen ebayst tellinud http://r.ebay.com/dncNxY" onclick="window.open(this.href);return false;.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 18 Mär 2013, 12:02

Ullivill, proovi oma võrkkiige nöörid kõrgemale kinnitada. Ma ise kinnitan üldjuhul õlakõrgusele ja tõmban siis pingule, kuna isegi olen kinnitanud ridgeline'i oma võrkkiigule. Ilma selleta võiks aga ehk peanupu kõrgusele kinnitada.
Sergo, sul paistab hea magamiskott olevat :D või hea rippvoodi. Ise olen vaid 16 kraadiga maganud ilma alumise isolatsioonita ja vaid magamiskotiga, kusjuures 20 kraadiga võib igasuguse isolatsiooni unustada, ning võtta vaid teki.

V-asend jah selline ebameeldiv. Seepärast mulle ei meeldi ka DD hammockid et seal ei ole õnnestunud edukalt meeldivat diagonaalset magamisasendit sisse võtta.

Mul on tunne et võrkkiik muudab mind ka varem või hiljem kilti harrastajaks, kes jätab kõik endasse kokoniseerivad magamiskotid matkale minnes koju. Eks tulevik näita.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 18 Mär 2013, 12:05

sergo kirjutas:Sooja saamiseks olen kasutanud lisaks veel ka nn "space-blanket" -eid. Ülikerge ja päris hea efektiivsusega asi. Peaasi, et magamistkoti ja selle fooliumi vahel mingi muu materjal oleks, muidu tekib kondents.

Eestis müüb space-blanket (või ka emergency blanket) asju Matkasport ülikõrge hinnaga link. Ise olen ebayst tellinud http://r.ebay.com/dncNxY" onclick="window.open(this.href);return false;.
Ise ostsin selle kunagi apteegist. Hinda ei mäleta. On vist ka (mõnedes ?) auto esmaabi pakkides.

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 18 Mär 2013, 12:37

Metavo kirjutas:Sergo, sul paistab hea magamiskott olevat :D või hea rippvoodi. Ise olen vaid 16 kraadiga maganud ilma alumise isolatsioonita ja vaid magamiskotiga, kusjuures 20 kraadiga võib igasuguse isolatsiooni unustada, ning võtta vaid teki.
Olen sellistes oludes maganud Husky Ember magamiskoti vanema vennaga (see on ikka parajalt suur ja kohmakas kookon). Tegelikult praegu kaalun endale mingi korraliku suleka ostmist.
Metavo kirjutas:Mul on tunne et võrkkiik muudab mind ka varem või hiljem kilti harrastajaks, kes jätab kõik endasse kokoniseerivad magamiskotid matkale minnes koju. Eks tulevik näita.
Kui juba kiik on allpoolt ära isoleeritud, siis vist oleks vist tõesti kildiga mõistlikum. Kui keegi ära proovib rippvoodis kildiga, andke teada.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 18 Mär 2013, 13:10

Kui tahta normaalse hinnaga kilti siis vist sellele alternatiivi hetkel pole:
http://www.haengematten-outlet.at/produ ... ts_id=1672" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 18 Mär 2013, 20:19

MA ei tea võibolla on minu kiik minu jaoks liiga väike.
Pole veel korraliku diagonaalmagamise asendit suutnud leida.
Aga samas ega ma ei ole kedagi näinud magamas ka kiiges.
Korra nägin aga neil oli esimene kord :P
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 18 Mär 2013, 21:50

Ega neid kiiges magajaid palju pole. Peale oma tutvusringkonna pole ma veel kedagi võrkkiigega "telkimas" kohanud. Kui aga juhtub võõraid ümberringi olema, siis saab alati nii uudishimulike:o , umbusklike:? kui ka hukkamõistvate:evil: pilkude osaliseks :lol:

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 18 Mär 2013, 21:55

Proovi oma võrkkiigule ridgeline paigaldada.
Konksude otsa pane köis mis on ca. 83% võrkkiigu vahepeale jäävast pikkusest. Mõnele sobib rohkem, teisele vähem. Kui oled väidetavalt keskmisest raskem siis sinu puhul ehk võiks see olla ca. 85-87% võrkkiigu pikkusest, kuid proovi algul 83%-ga.
Kui see tehtud, pane mõned libedamad riided selga ja hüppa sisse, diagonaalsesse asendisse ja tõmba ennast paika nõnda, et ei jää ühele või teisele küljele toetuma. Alguses tuleb raskelt, lõpuks aga ülimalt naturaalselt ja ei pea sellele mõtlemagi.
Langevarju riie ses mõttes hea materjal, kerge ringi libiseda. Teisalt aga mitmekesi seal magades peab korduvalt üles ärkama sest gravitatsiooniliselt parim asend ei ole mitte parim asend kahele kehale võrkkiigus.

Lisa: On ka üks võlu mida Rigdeline kipub rikkuma. Mida pikemate nööride vahele on võrkkiik tõmmatud, seda rahustavam on kiikumine. Ridgelinega kipun ise ka seda liiga pingule tõmbama.

bontsu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas bontsu » 27 Mär 2013, 18:15

Kas keegi oskab mõelda mingi käepärase vahendi, millest teha kiige otstele see rõngas nigu, et karabiiniga jätkata ja sealt edasi juba nöör puu külge. Või kuidas keegi selle puule kinnituse üldse lahendanud on?

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Mär 2013, 18:22

Seal pole miskit rasket.
Tehnikaid on palju erinevaid.
Üks variant õmmelda ümarjas varrukas kumbagi otsa, kust köis läbi tõmmata, köis pingule tõmmata, sõlm peale ja karabiin külge.
Teine variant, kui on piisavalt kangast, saab tõmmata otstesse sõlme ja sinna köis kinnitada.
Esimene variant parem.
Variante on ka teisi.

Või sa mõtled nüüd puu külge kinnitamise vahendeid? Selleks on minu arust parimad kõige tavalisemad koormarihmad mis on piisavalt pikad.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Mär 2013, 18:27

Mina kasutan 6mm dünaamilist alpi köit ümber puu.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Mär 2013, 18:33

Jep, ja see et Jürgenson dünaamilist köit kasutab, seepärast ta oma raamatus magab võrkkiiges ka perse maas :D

Sai ka sedasi kunagi tehtud.

bontsu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas bontsu » 27 Mär 2013, 18:37

Olgu, proovin seda esimest. Pidasingi neid kiigu otsi silmas.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Mär 2013, 18:43

Juu on maa minu element. ;)
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 27 Mär 2013, 19:47

Siit leiab nii mõnegi näite rippvoodi DIY teemal:

http://www.tothewoods.net/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 28 Mär 2013, 03:18

Puu külge tõmmatud tavalise langevarjunööriga. Natukene palju vbolla venib, aga seda ainult pingutusel.
Head kerged nöörid.
Koormakal on pingutus jurakas raske võitu.
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 28 Mär 2013, 07:13

Mulle just meeldib hea pingutus. Koormarihmadegl see eelis, et on täpselt nii pingul kui ise tahad et oleks, ilma venimata. ridgeline hoolitseb vetruvuse eest mingil määral.

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 28 Mär 2013, 09:57

Kui varustuse raskusest ei hooli, siis panen ka oma HH rippvoodile koormarihmad külge. Kui aga tahan 170g säästa, siis jätan need garaažiriiulile.

Kas keegi on siinmail ka Whoopie Slings'e kasutanud. Tundub sama hea lahendus nagu koormarihmad, kuid oluliselt kergem. DIY variant ei tohiks väga keeruline olla.

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 26 Mai 2013, 14:39

Katsetasin täna öösel kerge tibutamisega värsket varustust. HH Hyperlite rippvoodi ja Cumulus Liteline 300 magamiskott. Alustades oli väljas +13C, millega uinusin suhteliselt kiiresti, kuigi alt oli kehal jahe*. Kuskil kella kahe paiku langes temperatuur 11C-ni. Selle peale ärkasin üles ja kolisin tuppa ära.

Seega võiks arvata, et sulekotis magades on minimaalne temperatuur ilma täiendava alusisolatsioonita võrkiiges ööbimiseks 13C.

Kui magamiskottidega kõrvutada, siis peaks see vastama Lower Limit-ile ehk siis selja all kokkupressitud magamiskoti temperatuuri reiting muutb ca 15C.

*Pealt oli isegi natuke liiga soe selle magamiskotiga.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 23 Aug 2013, 15:15

Mis jämeduses ja milliseid nööre, rihmasid kasutate?
Kaalu, paigalduslihtsuse ja tugevuse suhtes optimaalne.
Natukene metsa poole.

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline