Jalad niisked

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Melder
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Jalad niisked

Postitus Postitas Melder » 10 Okt 2017, 21:42

Tere

Mure selline, et vahet pole mis riietuses ja mis olukorras ma olen, alati on jalad niisked. Haisuga pole probleemi aga iga poole tunni tagant sokke vahetada enam ei viitsi. Lisaks nüüd sügise hakul hakkavad niisked jalad õues kiirelt ka külmetama.

On ideid, kuidas jalgade higistamist/niiskumist ära hoida? Beebipuudrist olen kuulnud aga pole ka parim variant. Midagi muud millega jalad kokku teha?

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Jalad niisked

Postitus Postitas ullivilli » 11 Okt 2017, 00:36

Sokid Sokid Sokid.

Oled proovinud - spordisokid, merinovillased, vanaemavillased, coolmax vms?
Saapad - täisnahk, goretex+sünt
Ja siis neid omavahel kombineerides.

Puuvillased sokid võid tatart ja soola täis toppida ning soojakotina kasutada, mikros soojaks lastes.

Lisaks suht ok on naiste hügieenisidemed, niiskuse eemaldamiseks, saapa sisse, jala alla.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 11 Okt 2017, 08:14

Minu lemmikud on Lorpen matkasokid, jalad kuivad ja ville pole. Saabas membraaniga kah. Kummikuid matkamiseks ei kasuta.
...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 11 Okt 2017, 08:57

Melder kirjutas:
10 Okt 2017, 21:42
Beebipuudrist olen kuulnud aga pole ka parim variant. Midagi muud millega jalad kokku teha?
Apteegist või marketist spreideodorandid ja talgid jalgdele, apteegis lase proviisoril kogu valikut näidata, vahest miski toimiv vahend on lihtsalt tagasihoidlikumas karbis.
Peale kaitseväge ei ole endal olnud põhjust kasutada ja eks selle ajaga on ka valik muutunud, aga näiteks Scholli püstakuid vastava keemiaga jääb päris sageli silma.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 11 Okt 2017, 09:00

Minul aitas merinovillaste sokkide peale minek jalgade olukorda tunduvalt parandada.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 11 Okt 2017, 12:52

Mul oli pikalt kõrbe gore kirsa.
Lorpeniga oli jalg sama moodi niiske.
Mul ainus mis toimis oli Coolmax-iga sokk.
Selle peale siis mis iganes soe sokk.

Hõõrud saapas varbaid kokku, kas on niiske või mitte.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 11 Okt 2017, 12:57

Absoluutselt mitte midagi isiklikku, kuid just eile-üleile jäi kõrva, et inimesed usaldavad tänapäeval internetti rohkem kui spetsialiste :)
Jalgade liighigistamine on üsna levinud füsioloogiline probleem ja sellega tasuks kõigepealt (pere)arsti poole pöörduda. Ma arvan, et temalt saab just Sulle sobivama ja pädevama lahenduse.
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Okt 2017, 15:26

Kas jalaseen või on veel võimalusi?
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 11 Okt 2017, 16:05

Jälgin teemat. Minul lähevad ka jalad peaaegu kõigis jalatsites niiskeks. Jalaseent ei ole, jalad muidu kah täitsa viisakad. Kusjuures see niiskus ei ole mumeelest ka täitsa higistamine, igatahes mingit juustuhaisu see tegevus ei tooda. Niiskuse probleem esineb just talvisel ajal kui väljas on külm. Soojal ajal võiks vist põhimõtteliselt mingite vakstust umbsete tossudega mitu tundi siseruumis istuda, lihtsalt veidi ebamugav oleks aga higistama küll ei ajaks jalgu. Mul on tunne et jalgade niiskus jalatsites ja jalgade higistamine on erinevad teemad.

Melder
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Melder » 11 Okt 2017, 16:19

Head soovitused aga antud juhul uhked saapad või sokid ei aita, sest probleem esineb kõigis jalanõudes. Matkasaapaga ju spordisaali ei lähe ning ülikonnaga kanda ka ei kõlba. Samuti ei saa päris iga kinga sisse ka matkasokke panna.

Jalad on terved ning arst ka midagi öelda ei osanud. Ütles, et pigem minu eripära (ka käed on külmad ja niisked pidevalt). Kodus olles olen alati sokkis aga ühe õhtuga tuleb ikka 3-4 korda sokke vahetada, sest need lihtsalt märjad ja hakkab külm. Seega tuleb ikka midagi peale määrida või kuivatada...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 11 Okt 2017, 17:06

MA ei mõista, miks ei kõlba kinga sisse korraliku sokki panna.
Neid on miljonis eri stiilis, värvis jne.

Kas lahtise jalanõuaga, sandaaliga vms probleemi ei esine?
Natukene metsa poole.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 11 Okt 2017, 20:18

Kivisisalik kirjutas:
11 Okt 2017, 16:05
Jälgin teemat. Minul lähevad ka jalad peaaegu kõigis jalatsites niiskeks. Jalaseent ei ole, jalad muidu kah täitsa viisakad. Kusjuures see niiskus ei ole mumeelest ka täitsa higistamine, igatahes mingit juustuhaisu see tegevus ei tooda.
Eee, oskad mõne muu niiskuse allika jalgade juures peale higistamise välja tuua? Soristad salaja säärde?
Higi, ms, ongi lõhnatu. Lõhna tekitavad nahal pesitsevate bakterite elutegevuse jäägid, lihtsalt öeldes-kaka.
Pilt

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 11 Okt 2017, 21:02

Melder kirjutas:
11 Okt 2017, 16:19
Samuti ei saa päris iga kinga sisse ka matkasokke panna.
Ega iga merinovillaga sokk ei ole matkasokk. Vaata kasvõi Lastingu lehelt: https://shop.lasting.eu/en/395-merino

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 12 Okt 2017, 11:07

Melder kirjutas:
11 Okt 2017, 16:19
Samuti ei saa päris iga kinga sisse ka matkasokke panna.

Minul on sellised https://shop.lasting.eu/en/merino/50657 ... 44541.html sokid kujunenud igapäevaseks ja matkasokiks. Sobivad ka kingaga kanda, siis panen pikema säärega soki WKL.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 12 Okt 2017, 11:25

polarbear kirjutas:
11 Okt 2017, 20:18
Kivisisalik kirjutas:
11 Okt 2017, 16:05
Jälgin teemat. Minul lähevad ka jalad peaaegu kõigis jalatsites niiskeks. Jalaseent ei ole, jalad muidu kah täitsa viisakad. Kusjuures see niiskus ei ole mumeelest ka täitsa higistamine, igatahes mingit juustuhaisu see tegevus ei tooda.
Eee, oskad mõne muu niiskuse allika jalgade juures peale higistamise välja tuua? Soristad salaja säärde?
Higi, ms, ongi lõhnatu. Lõhna tekitavad nahal pesitsevate bakterite elutegevuse jäägid, lihtsalt öeldes-kaka.
Aga pane näiteks kummikindad kätte ja poole tunni pärast näed et kindad lähevad seest märjaks, ilma et otsest käte higistamist toimunud oleks...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 12 Okt 2017, 18:07

Jants kirjutas:
12 Okt 2017, 11:25
Aga pane näiteks kummikindad kätte ja poole tunni pärast näed et kindad lähevad seest märjaks, ilma et otsest käte higistamist toimunud oleks...
Mis imelist seal kummikinda sees siis toimub, kui mitte higistamine? Naha higinäärmete kaudu väljuv eritis ongi higi.
Pilt

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 12 Okt 2017, 20:00

Ei ei. See on müstiliselt ilmuv fantoomvesi! :D

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Okt 2017, 21:59

Ma ei taha uskuda, et midagi pole. Mul pea higistas muidu hirmsasti. Suve lõpus ostsin apteegist kõõmašampooni, pesin pudeli ära, pole enam pea märg kogu aeg. Mingi silmale nähtamatu eluvorm ikkagi elas peas. Ma kardan, et nende jalgadega on ka ikkagi asi kahtlane.
All engineers are cyborgs

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 13 Okt 2017, 00:29

See asi jääb natuke segaseks... Minu arvates on higinäärmete peamine ülesanne keha temperatuuri reguleerimine...ühesõnaga kui keha temperatuur tõuseb üle vajaliku, hakkavad higinäärmed higi tootma, mis aurustudes keha temperatuuri alandab... Aga samas ju vee molekule aurustub kehalt pidevalt, ka siis kui jahutust ei vaja...higinäärmed töötavad pidevalt või on tegu ka naha sisese vee aurustumisega?

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 13 Okt 2017, 13:23

OK, ma ütlen nüüd kohe et ma olen väga blond ja ärge kividega loopige.
Aga.

Õues on palav. Jalgadel on palav. Jalad ei lähe niiskeks.
Õues on külm. Jalgadel on jahedavõitu. Jalad lähevad niiskeks.

Maitea. Mingi müstiline kondensvesi mis tekib eimillestki? Minu jaoks on higistamine ikka seotud sellega et on palavavõitu.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 13 Okt 2017, 14:07

Ei pea higistama.
Kui välistemperatuur langeb, on see kondents.
Kuna meie rakud sisaldavad suurel määral vett siis tegelikult toimub meie kehapinnal aurumine ka ilma higita.
Natukene metsa poole.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 13 Okt 2017, 14:10

Kas on midagi tegemist ka jalgade temperatuuriga? -Mõnel inimesel on jalad külmad ja ei suuda seda loomulikult tekkivat niiskust(kas siis higinäärmetest või nahast aurustuvat) "välja kütta" ja siis ta kondenseerubki sokkidesse...

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 13 Okt 2017, 15:53

Jants kirjutas:
13 Okt 2017, 14:10
Kas on midagi tegemist ka jalgade temperatuuriga? -Mõnel inimesel on jalad külmad ja ei suuda seda loomulikult tekkivat niiskust(kas siis higinäärmetest või nahast aurustuvat) "välja kütta" ja siis ta kondenseerubki sokkidesse...
No minu pidevalt niiskeks minevate varvaste juurde võib vabalt õlled külma panna, kütteväärtus on neil madalavõitu.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 13 Okt 2017, 16:35

Mul endal sama probleem...
Hiina meditsiini arst diagnoosiks vist Yin ja yang energia tasakaalutuse, ja kuna aastaajad pöörduvad ka yini, siis ongi viimaneaeg alustada tasakaalustava raviga- lähen kohe õhtul poodi ja ostan pudeli vürtsikat hõõgveini. :)

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 15 Okt 2017, 14:15

Kivisisalik kirjutas:
13 Okt 2017, 13:23
OK, ma ütlen nüüd kohe et ma olen väga blond ja ärge kividega loopige.
Aga.

Õues on palav. Jalgadel on palav. Jalad ei lähe niiskeks.
Õues on külm. Jalgadel on jahedavõitu. Jalad lähevad niiskeks.

Maitea. Mingi müstiline kondensvesi mis tekib eimillestki? Minu jaoks on higistamine ikka seotud sellega et on palavavõitu.
Jahedama ilmaga tekib sel juhul naha pinnale kastepunkt.
ullivilli kirjutas:
13 Okt 2017, 14:07
Ei pea higistama.
Kui välistemperatuur langeb, on see kondents.
Kuna meie rakud sisaldavad suurel määral vett siis tegelikult toimub meie kehapinnal aurumine ka ilma higita.
Ilma higita aurumist ikkagi ei teki. Meie jaoks on see aurumine lihtsalt märkamatu kuna aurumiskiirus ületab higi eritamise kiiruse ja/või on õhuniiskus niivõrd madal, et nahalt erituv niiskus hajub kohe õhku ära. Sarnane efekt esimesena sauna minnes. Õhk on nii kuiv, et alguses tundub, et üldse ei higista, tegelikult higistad küll aga veel mitte piisavalt intensiivselt et seda märgata.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline