Termopesu!

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
Findus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Termopesu!

Postitus Postitas Findus » 27 Okt 2012, 17:18

:D , siis peaks ikka muretsema meriinoga Aclima võrkpesu, seal naiste nn.viiskas mudel
ka olemas....

Ise kannan siiani Aclima Lightwool-i ja Warmwool pesu. Hea on neid väga külmal ajal
üksteise peal kanda. On soojem. Kuid aktiivsemal liigutamise kipub ka vaid Lightiga palav
olema. Olen siin vaikselt ka võrkpesu poole kiiganud, kuid hetkel veel kiire ei ole ja saab
kevadeni mõtteid ja raha koguda.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 29 Okt 2012, 13:49

Minu Aclima võrk küll haisema ei jää kui tuulutada saan.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 29 Okt 2012, 14:49

Ega minu meriinovill/siid pesu ka haisema ei ole läinud veel, lihtsalt, kuna vahel tahan linnas ka käia siis igaksjuhuks käib pesus.
Kes teab, Ise ei haise ju, lõhnab hoopis
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 14 Aug 2014, 21:22

Vana teema kuid jäin lugema ja sain jälle targemaks. Praegu aknast välja vaadates paneb vägisi sooja pesu hankimise mõtteid mõlgutama. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 15 Aug 2014, 04:32

Ma olen ise suvi läbi käinud ringi villase t-särgiga ja ütlen et palavaga ei higista niipalju, ei lähe haisema, tuuldub paremini. Samas niiske ilmaga hingab hästi välja, ei seo niiskust ja jätab inimliku tunde. Praeguste ilmadega ka veel pole aru saanud et oleks külmaks läinud vms.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 15 Aug 2014, 07:20

Sama siin, vill on aastaringselt vastu keha ja paremat ei oska ette kujutada. SOOVITAN!!!
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 15 Aug 2014, 10:17

Arvatavasti villakummardajatel ka aasta läbi villased sokid jalas ?
Ma käin suvel paljalt ja sihkse pesuga, mille materjali kirjeldus on Bamboo and Micro polyester.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Aug 2014, 23:35

Kõik siin kiidavad Aclima pesu. Tellisin siis kah endale WarmWool särgi ja pikad pesupüksid. Tahan veel ka võrkpesu tellida siis on komplekt koos. Hea WarmWool'iga kombineerida kui pakane põue tahab pugeda.
sshgghs.jpg
sshgghs.jpg (28.45 KiB) Vaadatud 4472 korda
Muide, tellisin matkama.com'ist. Olen sealt nii mõnegi asja soetanud ning kohaletoimetamist pole siiani kaua pidanud ootama.

http://www.matkama.com/tooted/warmwool-sark-423109/pesu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.matkama.com/tooted/warmwool- ... uksid/pesu" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 12 Jaan 2016, 12:18

Kasutan vana teemat ära, et teada anda, kes eriti odavat sooja lisakihti otsib, siis Prismas müüakse praegu alla 12 eurose hinnaga mikrofliisist soojapesu komplekti (ülemine ja alumine osa).

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Juun 2016, 16:24

Kust sa bamboost asju ostad?
sepaonu kirjutas:Arvatavasti villakummardajatel ka aasta läbi villased sokid jalas ?
Ma käin suvel paljalt ja sihkse pesuga, mille materjali kirjeldus on Bamboo and Micro polyester.
All engineers are cyborgs

jaanusk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas jaanusk » 15 Dets 2016, 11:13

Leidsin siit ühe artikli, kus üsna hästi kirjutatakse lahti termopesu erinevate materjalide omadused:
http://becky.ee/et/termopesu/
Minu meelest üks parimate omadustega termopesu võiks olla valmistatud Merino villast ja seda just oma soojusisolatsiooni ja antibakteriaalsete omaduste poolest. Sealt samast leiab ka merinovillase pesu komplekti särk + püksid hinnaga vaid 79.-

Bjorn
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Bjorn » 15 Dets 2016, 12:54

jaanusk kirjutas:Leidsin siit ühe artikli, kus üsna hästi kirjutatakse lahti termopesu erinevate materjalide omadused:
http://becky.ee/et/termopesu/
Minu meelest üks parimate omadustega termopesu võiks olla valmistatud Merino villast ja seda just oma soojusisolatsiooni ja antibakteriaalsete omaduste poolest. Sealt samast leiab ka merinovillase pesu komplekti särk + püksid hinnaga vaid 79.-
Silma jäi, et see komplekt tegelikult nii väga meriino ei sisaldagi. Väliskest 80% meriino, 20% polüester. Sisemine 100% polüester. Kaalumõistes ei oska öelda palju siis kokkuvõttes on, aga ca siis pool on meriinot.

Selles valguses eelistaks kindlasti teisi tootjaid, mille meriino sisaldus on 80-90-100%. Näiteks Dewold või Lasting. Küll jah suurema meriinosisaldusega kaasneb kõrgem hind (sarnane tood kuni 2x kõrgema hinnaga olenevalt tihedusest ehk erikaalust).

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 16 Dets 2016, 09:58

Oma kogemus ütleb, et täismeriino pükstena pole kauakestev. Augud tikuvad päris kiiresti sisse tulema teatud kohtadesse. Pükstena kasutaksin ise meriino/polüestri segu või puhast polüestrit. Aluspesu panen alla aga täismeriino. Ülemine soojapesu osa võib ka täismeriino olla.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Bjorn
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Bjorn » 16 Dets 2016, 11:20

Tanel kirjutas:Oma kogemus ütleb, et täismeriino pükstena pole kauakestev. Augud tikuvad päris kiiresti sisse tulema teatud kohtadesse. Pükstena kasutaksin ise meriino/polüestri segu või puhast polüestrit. Aluspesu panen alla aga täismeriino. Ülemine soojapesu osa võib ka täismeriino olla.
Absoluutselt õige - maksad selle eest, et saad rohkem kvaliteetseid omadusi, kuid kaotad vastupidavuses meriino puhul.

Leian, et mõistlik on ca 80% meriino ja 20% polüester vms materjal. Kuid kui meriinot on alla poole, siis ei ole viisakas neid meriino villasteks riieteks nimetada. Olen seda pikemat aega jälginud, et kampaanias mainitakse meriino riideid vms, kuid tegelik meriino osakaal on nt. vaid paarkümmend protsenti (tihtipeale sokid just sellise reklaamiga).

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 21 Aug 2017, 13:18

selliseid aclimasi testisin
Aclima-Coolnet.jpg
Aclima-Coolnet.jpg (18.25 KiB) Vaadatud 974 korda
matkal ja jäin rahule, ilmselt paar paari ostan juurde.
Naftast tehtud vist .
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline