Seljakott - Kajka 65 vs Abisko 65

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Seljakott - Kajka 65 vs Abisko 65

Postitus Postitas scabere » 07 Nov 2017, 17:44

Hendrik kirjutas:
07 Nov 2017, 13:05
Ju vist. Pole sellele jurale veel mõistlikku nime leidnud. See on see lint, mis on väikesteks aasadeks õmmeldud seljakoti peal. Ei leidnud talle kroonus mingit kasutust ja matkamisel/ronimisel ammugi mitte. See asi karjub selle järele, et sinna toppida karabiine ja ronimiskola, aga sellest kolast pole mingit kasu kui ta seljakoti peal tilbendab. Kui juba julgestusvarustusega taidluseks läheb, on enamasti ka vöö peal ja asjad vöös või eraldi slingil kaelas.

Seda riba saab kasutada suurema kola fikseerimiseks, mis koti sisse ära ei ole mahtunud. Ise olen läbi nende aasade ajanud nt nn minisuusalt pärit rihmad ja selle rihmaga omakorda fikseerinud selliseid asju nagu telk, vibusaag, fotoka statiiv jms. Abiks ilmselt just ebastandardse matkakola kaasatarimisel.

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 07 Nov 2017, 22:25

Sinna on käinud erinevates olukordades koormakate mille all tududa, lastega matkates kellegi lebomatt, lahmakas telk, ühel teisel kotil tekitasin nöörkummiga (või w/e selle nimi on) võrgu mille sisse läksid riided kuivama

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Nov 2017, 21:33

Pakkisin nädal+ks nagu hakkakski minema, kuna mind huvitas, kas kõik mahub sisse ära ja mahtus lahedalt ilma punnitamata. Kaalu täis ei saanud, gaasiballoonid tühjad, mõne kola asendasin, söögi asemel samas mahus asi, ühesõnaga maht õige ja umbes kolm+ kilo tegelikust vähem ja kõndisin kümme kilti. Vahepeal igavusest proovisin taskus olevaid asju vöörihmakotikestesse aga midagi nii väikest taskus polnud, kommipaberit ka mitte aga arvatavasti see riidest kott sobib peotäie pähklite hoiustamiseks 8-) Paar rihmapadja nihutamist tegin ka, aga väga ei viitsind jantida, see loksub pärast paika. Alumised võrgust küljetaskud olid meeldivalt avarad ja mu tokkidekott läks sinna lahedalt otsapidi. Tegelikult oli mul ka netisobrangust paar kommentaari lendõnglejatelt, et tundra nädala kola mahub ära aga no kõike netis olevat ei saa kullana võtta.
Kokkuvõttes positiivne kogemus ja olen rahul, et selle reaalse proovi ära tegin. Edev inimene teeb ikka endli kah 8-)
n2.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Nov 2017, 12:10

Mis nööre ja vilesi puudutab, siis mööda radu matkaval inimesel on võib-olla isegi lihtsam, kui kõiki asju kergelt kätte saab. Aga kui kasvõi korra päevas tuleb padrikust läbi pressida, on neist viledest ainult jama. Kui rikas oleks, omaks võib-olla isegi kahte eraldi kotti.
Ise olen pigem võsas rapsija ning käin "vorstiga", aga korra päevas kirun, et peab ilmaasjata kotti harutama.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 09 Nov 2017, 14:29

sepaonu kirjutas:
08 Nov 2017, 21:33
Kokkuvõttes positiivne kogemus ja olen rahul, et selle reaalse proovi ära tegin.
Kas oli siis nii mugav nagu igal pool internetis kiidetakse?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 09 Nov 2017, 15:26

Mina tegin oma seljakottile eraldi kuuivatusvõrgu.
Kui rohkemkäidavaid matkaradasid mööda liikuda siis sokke vedeleb rajal ikka üksjägu palju.
...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Nov 2017, 17:19

Tarmo kirjutas:
09 Nov 2017, 15:26
Mina tegin oma seljakottile eraldi kuuivatusvõrgu.
Kui rohkemkäidavaid matkaradasid mööda liikuda siis sokke vedeleb rajal ikka üksjägu palju.
Ma suht palju kola väljapool kotti kandnud ja et midagi ära ei kaoks, siis nöör peab ikka küljes olema. Sellise targutamise peale naine tegi nägusi see aasta, a kui käis kahepoole kildi kaugusel järgi , siis tuli moosivarganäoga nööri küsima. Igaljuhul see väline kuivatusvõrk hea kingiidee , äkki salaja suristan valmis sääsevõrgust naisele.
mrWilson kirjutas:
09 Nov 2017, 14:29
Kas oli siis nii mugav nagu igal pool internetis kiidetakse?
No mingi kümne kildi järgi väga suuri sõnu teha ei taha aga oli hea tunne küll. Käperdasin ja muljusin mõlemaid, kajkal polstri all jäigem asi ja painduvad ilmselt ka erinevalt, pingviinil puusavöö pingutusrihm läheb ainult keskelt ja kajkal ülevalt ja alt ja püsib puusal paremini. Raskuse jaotamine läbi kogu seljakoti ehituse liiga raketiteadus, et miskit kosta oskaks.
n6.jpg
Pingviini ja kajka hinnanumbrierinevuse nägemiseks prille pole vaja. Ma pingviini ostsin, siis oli parasjagu Osprey buum, proovisin seda ka, aru küll ei saanud, mille eest rohkem maksta. Keegi ei öelnud ka. Oleks pidanud võibolla kõndima täislastis kotiga. Iga kord pole ka aega triljonite tuuberite seast mõtteterakesi kaevandada.
Põhimõtteliselt olen kajka poole kallutatud, mul kiiret pole ostuga, esimene reaalne kasutuskord võibla aprillis alles.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist