Seljakott - Kajka 65 vs Abisko 65

On vaja, aga mis on hea ja kust?
k6ver
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Seljakott - Kajka 65 vs Abisko 65

Postitus Postitas k6ver » 31 Okt 2017, 11:15

poes proovisin, mõlemad olid suht võrdselt head seljas.

+ abisko on 1kg kergem
+ abisko maksab vähem raha
- abiskol pole vihmakatet , tuleb eraldi osta
- abiskol pole õlarihmade kõrgus reguleeritav
- abisko materjal vähem vastupidavam ???

praegu tahaks abiskot aga on mõni hea põhjus miks siiski kajkat eelistada abiskole?

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: kajka 65 vs abisko 65

Postitus Postitas scabere » 31 Okt 2017, 12:01

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 31 Okt 2017, 13:39

k6ver kirjutas:
31 Okt 2017, 11:15
poes proovisin, mõlemad olid suht võrdselt head seljas.

+ abisko on 1kg kergem
+ abisko maksab vähem raha
- abiskol pole vihmakatet , tuleb eraldi osta
- abiskol pole õlarihmade kõrgus reguleeritav
- abisko materjal vähem vastupidavam ???

praegu tahaks abiskot aga on mõni hea põhjus miks siiski kajkat eelistada abiskole?
Aga Matrix ei sobi?
St hinnaklass on sama või isegi odavam.
Saad täpselt oma selja järgi täpselt sellise nagu tahad.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

k6ver
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas k6ver » 31 Okt 2017, 22:35

Matrix on plaanis uurida proovida küll.
Aga näe selleks pean ju plaani võtma matrixpro külastamise ja üldse organiseerima ja planeerima elu.
Muude kottidega on suts lihtsam, toidupoes käies matkaspordist läbi jne😀

Mainin ära et üks kott peale abisko ja kajka mis veel meeldis - vaude centauri... Kuigi FR omad tundusid suts paremad seljas kui centauri.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 01 Nov 2017, 00:29

Eks see sõltub mida ja kui palju pead tassima ja mis keha kujuga oled.
Kuna olen pikk ja jäme ja mõlemat väikeste asjade jaoks liiga, palju, teiste jaoks liiga vähe, ei ole mul PRisma kõrvalt kotti osta sest mõõdud on mööda.
Samas välja käia 300€poolkõvale asjale või sellsele mis kestab järgnevad 20a ja tehakse täpselt minu mõõtudele, tundud mõistlik investeering matrixi kasuks.
Tundub melle mõistlikum. Kuigi jah eks see omajagu tüütu ole nendega asju ajada.

Kuid kui oled keskmises mõõdus, liiga palju asju ei tassi ne, siis tõenäoliselt sobiks ka poole odavamad, lihtsamad kotid :)
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 01 Nov 2017, 13:55

Matrixi kohta olevat infohulka ei saa võrrelda mingite muude suurfirmade kohta oleva infohulgaga. Mis siin ikka sääske ja elevanti võrrelda. Siin foorumis ikka vilksatab matrixit läbi aegade.
Seda raske ju hinnata, et kas spetsiaalselt sinu keha järgi tehtud kott istub sulle paremini või halvemini, kui standardostukraam, mida saad regullida ise.
Oleneb vast isiklikest eelistustest, kuidas omale tundub ja ühele meeldib ja teisele mitte. Mittemeeldimist ei tee meeldimiseks ka see, kui suur osa kasutajaid kiidab või mingi seljakottide nanospetsialist või mingi ajakirjatest selle taevani kiidab.
Ise ühe korra 75ltr täislastis matrixi selga pannud ja laagris ringi tammund ja kaks korda kajkat poes tudeerinud. Kuigi ma alles mittevägaammu prääksatasin, et plaanis midagi muuta pole, mul 75 pingviin ja selle külge poogitud asju on peale mingeid varustusemanöövreid hakanud kummitama mõte, et äkki poleks paha kõik kotti ära mahutada.
Tõde koti headuse kohta vast hakkab koitma peale kümneid kilomeetreid.
joon jõest, söön jõest

krmk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas krmk » 01 Nov 2017, 17:14

Mul majapidamises olnud nii Abisko 75 kui Kajka 75. Kevadel müüsin Abisko maha ja ostsin Kajka 100 asemele. Abiskoga mul sõbraks saada ei õnnestunud, on küll ca. kilo kergem kuid oluliselt "lödim" koormaga. Kajka raam ja tugevam materjal on kaalu- ja hinnavahet kuhjaga väärt. Siiamaani õnnestunud Kajka igale keretüübile parajaks sättida.

Minu jaoks superfeatuur nii Kajkal kui Abiskol on võimalus kott eest kuni põhjani lahti teha, ei tea kas Matrix seda võimalust pakub.

Suvisel nädalasel matkal oli ühel matkakaaslasel miski vanema mudeli Matrix, samuti 100. Ei jätnud eriti soodsat muljet mulle , lukud streikisid, kõrvuti panduna tundus Kajka oluliselt mahukam ja värv oli ka koledam :) Matkakaaslane samas proovis Kajkat ja lubas omale ka osta.

Piiber
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Piiber » 01 Nov 2017, 19:07

Minu kaks senti ka.
Ühel inimesel lagunes Kajka üsna kiiresti ära ja kirus taevapõhja (Abiskot samas kiitis). Teisel inimesel oli ka üsna lagunenud ja polnud just kõige vanem kott. Probleem on nimelt selles, et Kajka materjal on selline rabedapoolsem ja teatud kohtades lihtsalt laguneb ära.

Lisaks muidugi meeletu kaal ja hind. Muidu disaini jms poolest oleks tip-top kott, isegi sai kunagi seda nillitud, kuid õnneks sain aru, et selle sama kaalu sisse (Kajka 100) võivad jääda nii seljakott, magamismatt kui magamiskott.
Kobras ehk piiber (Castor) on loomaperekond näriliste seltsist, kobraslaste sugukonna ainus tänapäevane perekond.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 01 Nov 2017, 20:06

Piiber kirjutas:
01 Nov 2017, 19:07

Lisaks muidugi meeletu kaal ja hind. Muidu disaini jms poolest oleks tip-top kott, isegi sai kunagi seda nillitud, kuid õnneks sain aru, et selle sama kaalu sisse (Kajka 100) võivad jääda nii seljakott, magamismatt kui magamiskott.
Täpselt minu mõte:
http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f= ... 4x4#p22854
Pilt

Raimps
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Raimps » 02 Nov 2017, 13:47

Septembris käisin ka näppimas Kajkat, päris okei tundus senimaani kuni vaatasin ka teisi kotte, kaaluvahe oli liig.
"Mehe eluvaimu põhi ja tuum on tema kirglik seiklusjanu” C. McCandless

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 02 Nov 2017, 23:58

Kaaluvahe... Aga äkki võib ka nii olla et see raskema tühikaaluga seljakott tundub kraami täis ladudes ja nii 20 km käies seljas kergem kui mõni kergkaaluline sama koormaga?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Nov 2017, 09:29

Sirvisin otsinguga leitud 312 prääksu kajka kohta läbi, millest loomulikult suur osa on paukpadrunid ja helistasin hommikul fjällrävenisse , kust vastati, et raskem kaal on põhiliselt tehtud selle pärast, et kõiki grammiviilijaid ärritada.
Keegi lahke inimene kajka 100l laenaks üheks päevaks, et saaks kümmekond kilti ära käia ?
joon jõest, söön jõest

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 03 Nov 2017, 14:44

sepaonu kirjutas:
03 Nov 2017, 09:29
Shelistasin hommikul fjällrävenisse , kust vastati, et raskem kaal on põhiliselt tehtud selle pärast, et kõiki grammiviilijaid ärritada.
Niimoodi öeldigi ve?
Et tegime koti, vaatasime: kurat, liiga kerge sai. Paneme ikka täis-balvankadest raami ja taskupõhja õmbleme tonkatinade aastavaru sisse, siis saab ikke õige asja, mis ka kõvema tormiga inimese ankrus hoiab. :lol:
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 03 Nov 2017, 14:53

Jants kirjutas:
02 Nov 2017, 23:58
Kaaluvahe... Aga äkki võib ka nii olla et see raskema tühikaaluga seljakott tundub kraami täis ladudes ja nii 20 km käies seljas kergem kui mõni kergkaaluline sama koormaga?
Erinevatest internetis Kajka kohta levivatest review'dest võib seda välja lugeda küll. Need kellele see kott sobib räägivad paljud, et koti kaalu ei tunneta matkal. Või siis koti omadused ja mugavus kaaluvad koti lisakilod kuhjaga üle. Mine siis võta kinni kas ka päriselt nii on. Ega enne teada ei saa kui pole proovinud.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 03 Nov 2017, 15:32

mrWilson kirjutas:
03 Nov 2017, 14:53
Jants kirjutas:
02 Nov 2017, 23:58
Erinevatest internetis Kajka kohta levivatest review'dest võib seda välja lugeda küll. Need kellele see kott sobib räägivad paljud, et koti kaalu ei tunneta matkal. Või siis koti omadused ja mugavus kaaluvad koti lisakilod kuhjaga üle. Mine siis võta kinni kas ka päriselt nii on. Ega enne teada ei saa kui pole proovinud.
Ega sa ei saagi koti kaalust midagi aru kui seljakott kõige täiega kaalub ca 30kg. Siis see 10% siia-sinna on kökimöki.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 03 Nov 2017, 21:37

Mina sisuliselt võin laenata kui see jalutuskäik leiaks aset Tartus.
Kajka raam on tõesti mugav ja tasub raskema kandami puhul kindlasti ära. Olen kandnud ka sõprade igasuguseid kergemaid ja mitte päris nii kergeid kotte, ospreyd ja vauded jne.

Vauded tunduvad ka -20 kg-ga suhteliselt mugavad ning materjal ei ole liigõhuke, paari sõbral on rinnarihmad ära tulnud vms, ospreyd muutuvad minu meelest küllaltki ebamugavaks ning kaotavad vormi kui kaal on üle 15 kg, samas mul 1 sõbranna laseb raske kandamiga ja ütleb et tal pole häda midagi.

Kokkuvõtvalt, mõtle milleks sul kotti vaja on, kui sa üle 15 kg (võimalik et see mugavuspiir on inimestel erinev) ei kanna mis on tõenäoline 65 l koti puhul, siis võib-olla pole raamkotti vajagi?

See grammiviilijate ärritamise jutt on minu hinnangul vale - tasub lihtsalt katsuda erinevate kottide materjale ja tuleb arusaamine kust vahe tuleb.

1 variantidest on käia matkaspordis kotti "ebamugavaks" tegemine. Ma tsillisin kunagi matkaspordis 100 l kajka ja 28 kg sisu (+ koti kaal), proovisin kanda ainult õlgadel ja ainult puusadel ja kui lõpuks tundsin et
sepaonu kirjutas:
03 Nov 2017, 09:29
Sirvisin otsinguga leitud 312 prääksu kajka kohta läbi, millest loomulikult suur osa on paukpadrunid ja helistasin hommikul fjällrävenisse , kust vastati, et raskem kaal on põhiliselt tehtud selle pärast, et kõiki grammiviilijaid ärritada.
Keegi lahke inimene kajka 100l laenaks üheks päevaks, et saaks kümmekond kilti ära käia ?

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Seljakott - Kajka 65 vs Abisko 65

Postitus Postitas tripp » 04 Nov 2017, 02:03

Ma võin oma Kajka-100 laenuks anda küll.
Pühapäevast olen Tallinnas.
Helista 5058952 või kaur.virunurm@gmail.com.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Nov 2017, 16:48

Tänud mõlemale pakkumast, a kuna ma raplakandist, siis kilulinn lähemal ja võtan kauriga ühendust.
Need mõned ülenädalased reisid, kus mul suurt mahtu vaja, on ka kaal suurusjärgus 25kg, mis läheb kokku sellega, et kajkaga võib neid raskemaid koormaid mõnusam kanda olla. Netisobrangus kõige suuremad kaalud sajase kajka puhul jäid silma 32 ja 38kg. Kõige rohkem läbi kõigi kommentaaride jäi kõlama, et küljetaskute lukud valel pool, mina sellega nõus pole. Osadest tuledestviledest ei oska miskit arvata, kuivatusvõrk alumises sektsioonis. Suurelt lahtikäiv külg meelitab kõige rohkem ja prooviks kõikkotis varianti, praegune olukord selline 75se pingviiniga.
kott.jpg
joon jõest, söön jõest

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 06 Nov 2017, 00:43

sepaonu kirjutas:
05 Nov 2017, 16:48
Kõige rohkem läbi kõigi kommentaaride jäi kõlama, et küljetaskute lukud valel pool, mina sellega nõus pole. Osadest tuledestviledest ei oska miskit arvata, kuivatusvõrk alumises sektsioonis. Suurelt lahtikäiv külg meelitab kõige rohkem
kott.jpg
Mulle isiklikult see küljetaskute luku "vale pool" väga ei häiri, eks ta vist ole arvestusega tehtud et peaks justkui midagi kätte saama sealt kõndides (no üldse ei saa).

Lahti käivad koti mõlemad küljed, aga mis ma miinuseks oskan öelda on see, et kui soovid kotti panna tõeliselt vähe asju kuid kotti "pikalt" pakkida, siis jääb natuke tunne nagu seljast eemale jäävad pingutusvardad, mida tõmbad rihmadega kokku vajuvad nagu natukene läbi.
Kuivastusvõrk just iga kord kasutust ei leia, kuid suvel/sügiselt 3-4 korda kasutasin küll, hea on kui on kindlustunne et sokid jäävad kotti mitte ei pudene kuskilt seljalt maha :D

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 06 Nov 2017, 10:40

Kui küljetasku avaneb selja poole, siis on ta ju just õigel pool. Sest kui kott on maas ja näiteks vihmakate peal ja ise istud seal otsas, saab ainult sihuksest taskust normaalselt asju kätte. Aga noh, mul endal selline kott, millel polegi üldse küljetaskuid (Redfox Everest 85, tähistab varsti 15-ndat juubelit mul), vähem jamamist :D

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 06 Nov 2017, 21:54

Mind pahandavad kõik viled ja kulinad.
Mõned rihmad lõikasin oma Kajkal küljest lihtsalt ära.

Selle võrgu lõikamist kaalun ka. Ma ei kujuta ette ühtegi olu, kust tast abi võiks olla. Aga tolgendab ees ja segab pakkimist ja MIKS???

Kõige rohkem nörritab mind vöörihma kotike. See on nii väike ja nii lolli lukuga, et sinna ei mahu miski peale kommipaberi. Kindad, buff, fotokas - miski ei mahu. Fjällrävenil oli kahju sinna paar cm suurem tasku panna või??

Ideaalse koti jaoks tuleb ikka ise juurde õmmelda. Siis saad kõik asjad nii ja sinna, nagu ise tahad :)

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 07 Nov 2017, 10:18

Läheb võibolla teemast välja, aga seljakottide ja nende kandmisega tundub olevat kaks koolkonda. Ühele meeldib palju igasugu taskuid, rihmu, kinnitusaasasid, "karabiinilinte", pisikesi sertimata karabiinikesi, kahe auguga puust kruuse rippumas jne. Teine koolkond aga eelistab kotte millel on väga vähe taskuid (vahel pole isegi lakka, nn. kartulikott või haulbagi tüüpi) ja kui vähegi võimalik, topitakse kõik kotti sisse.

Maitse asjad mõlemad, aga teisel variandil on mõned funktsionaalsed eelised: kott ise on kergem, kott on enamasti profiililt veidi kitsam ja sirgem (või saab teha "toru" seetõttu jämedama), tilbendised ei jää võsas ja kaljudel kuskile kinni. Sirge koti külge on lihtsam kinnitada näiteks lebomatti ja suuski.

Taskusõbrad vahel küsivad, et kuda ma oma asju siis pakin kui taskuid pole, aga see on lihtne: tähtsad väikesed asjad (võtmed, pass jne) mida harva kasutan, on siselakas; tähtsad väikesed mida tihti kasutan (prillid, huulepulk, nuga jne) on jope ja pükste taskus; välislakas on suuremad päeval võibolla vaja minevad asjad nagu lusikas, varukindad/müts, pealamp jms. Igasugu muud pisividinad on grupeeritud rem-komplekti, köögitarvikute hulka või apteeki ja need asjad on kotis sees. Kotist väljas on ühel küljel lebo, teisel pool vahel jope/sulekas.

PS. Kui keegi teab, mis sisuline otstarve on "karabiinilindil" seljakoti küljes, andke mulle ka teada. Pole kunagi kasutanud ja ei kujuta matkal/mägedes/kaljudel ette situatsiooni, kus sinna peale sokkide midagi riputada oleks mõtet.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 07 Nov 2017, 12:20

Hendrik kirjutas:
07 Nov 2017, 10:18
PS. Kui keegi teab, mis sisuline otstarve on "karabiinilindil" seljakoti küljes, andke mulle ka teada. Pole kunagi kasutanud ja ei kujuta matkal/mägedes/kaljudel ette situatsiooni, kus sinna peale sokkide midagi riputada oleks mõtet.
Kas sa mõtled seda "nn" molleriba karabiinilindi all?
Mulle endale vöörihma taskud meeldivad, samas ei meeldi mulle et kott kõiksuguseid kulinaid täis on riputatud jaavad okstesse kinni ning võib midagi ära lõhkuda.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 07 Nov 2017, 13:05

Tanel kirjutas:
07 Nov 2017, 12:20
Kas sa mõtled seda "nn" molleriba karabiinilindi all?
Ju vist. Pole sellele jurale veel mõistlikku nime leidnud. See on see lint, mis on väikesteks aasadeks õmmeldud seljakoti peal. Ei leidnud talle kroonus mingit kasutust ja matkamisel/ronimisel ammugi mitte. See asi karjub selle järele, et sinna toppida karabiine ja ronimiskola, aga sellest kolast pole mingit kasu kui ta seljakoti peal tilbendab. Kui juba julgestusvarustusega taidluseks läheb, on enamasti ka vöö peal ja asjad vöös või eraldi slingil kaelas.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 07 Nov 2017, 14:03

Minu meelest näiteks puusavööl on see väga hea asi.
Sai soetatud kaamera Clip, mida kasutan täpselt nende mollede küljes.
https://www.youtube.com/watch?v=uPopVxKL3No&t=13s
Peamiselt selle pärast et võpsis ei tolkneks kaamera pidevalt ringi ning tsivilisatsioonis sama teema + keegi ei saa seda kaasa haarata.

Lisaks hea väikeseid kotikesi külge panna.
Aga see on peamiselt õla ja puusavöö külge.
Koti pealse eelistan samuti võimalikult puhtana hoida.
Samas Bushcraft scenes kasutatakse väga palju mil stiilis päevakotte, millel terve pealmine on molle linte täis.
Natukene metsa poole.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline