Kanga veekindluse taastaja

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Kanga veekindluse taastaja

Postitus Postitas Jants » 27 Juul 2017, 01:32

Teab keegi kust saada silikoonõli sisaldavat veekindluse taastajat?

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Kanga veekindluse taastaja

Postitus Postitas Tanel » 27 Juul 2017, 09:09

Millel tahad veekindlust taastada?
Nägin kunagi netis õpetust kuidas telgi, tarbi kangast white spirti ja silikooni seguga veekindlaks tehti.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 27 Juul 2017, 09:37

Üks telk ja mõned koorikjoped. Esialgu lihtsalt katsetaks et kuidas töötab. Erinevad vaha jm baasil vahendid on juba varasemalt ära proovitud ja tulemus ei ole ikka selline nagu võiks...
Mulle tundub et näiteks telgid töödeldakse tehases just silikooni baasil vahenditega, sellest ka uue telgikanga kergelt õilne, libe pind, aga kust kohast kaubandusest sellist kraami saada?
Silikoonõli on muidugi kaubanduses saada küll...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 27 Juul 2017, 10:16

Sarnane teema telgi jaoks:
viewtopic.php?f=16&t=1480

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 27 Juul 2017, 17:10

Silikoonlahused ja silikoonõlid hoiaks ma ise vähegi hingavatest tekstiilidest eemal, ma ei näe isegi ruumi katsetamiseks, sest seda on suht keeruline kui mitte võimatu ka pärast membraanist välja pesta. Koorikute tarvis otsi pigem netipoodidest sobivas mõõdus Nikwaxi või muu säherduse tooteid. Nikwaxi puhul käivad Tech Wash ja TX Direct tavaliselt komplektis, aga ma olen selle esimese asemel ka eriliste süümepiinadeta KW või Mayeri vastavaid möginaid kasutanud, kogu selles mökerdamises on nii palju muutujaid masina pesuprogrammidest kuni kangani, et mingit mõõdetavat vahet on suht lootusetu leida. Ühe pesukorra tarvis võib ka kohalikust kaubandusvõrgust väiksema potsiku hankida, aga üldiselt on siinne jaehind näiteks UK Amazoniga võrreldes ~ 3x.

https://www.idealo.de/preisvergleich/Ma ... =nikwax+tx
https://www.idealo.co.uk/mscat.html?q=nikwax+tx

Muide, olenevalt koorikust võib hooldussilt veehülgamise parandamiseks soovitada ka kuivatit või triikimist. Olgu see turgutamine keemia või kuumaga, poest tulnud rõivaga samasse seisu ei saa nii ehk naa.

Kui tegu just miski peenema hingava ühekihilisega ei ole, siis telgi mökerdamiseks laseks ise käiku just Metsamyhina viidat' teemas toodud variandid - ehituspoe naturaalsilikoon miski lauhustiga pintseldatavaks timmitud.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 27 Juul 2017, 17:50

Põhimõtteliselt siis näitena mida otsin https://www.amazon.com/Atsko-Silicone-W ... B0001FYL2M
See jutt et silikoonid ja hingavad membraanid ei sobi kokku võib küll õige olla...
Ausalt öeldes Nikwaxiga ei viitsi jopede peal enam jännata, eriti veel selle suht kalli raha eest mis see pudel maksab. Elu on näidanud et need vahal põhinevad vahendid jäävad veekindlaks vaid staatilistel pindadel, kortsumiskohtades imbub vesi jätkuvalt läbi...see kehtib ka jalanõude kohapealt. Teine asi see et see vaha kiht jopel jätab koleda määrdunud mulje.
Ühesõnaga katsetaks millegi uuega, neid vanu jopesid on küll, mille pekki keeramisest kahju ei hakka

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 27 Juul 2017, 18:08

margusl kirjutas:
27 Juul 2017, 17:10
naturaalsilikoon miski lauhustiga pintseldatavaks timmitud.
Ma arvan samamoodi, seda ka tuubis iseõmblejate tegemistes näha.
Ma kasutan palju lappimiseks storm/aqua/suret, kunagi semu mainis, et kui tal suur pind, siis teeb vedelamaks, oligi selline juhus, et mul üks tuub oli ära vananenud ja pidin puruks lõikama, et oma paar tilka kätte saada ja tegin katsetuseks lahjenduse atsetooniga, paelast imbus lausa läbi, silnyloni peal valgus väga popilt laiali, pildil lapitud koht väga prügine, kuna otsisin selle räbala prügikastist katsetuseks aga aru saab, et jookseb küll õhukese kihina.
a9.jpg
joon jõest, söön jõest

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 27 Juul 2017, 18:25

Tegelikult see kangas millele ma esmaselt mõtlen ongi juba silikoonitud nailon firmalt MSR. Mäletan algusaegadest kuidas veepiisad kerakestena mööda kangast veeresid...noh vähemalt ilus oli vaadata... :)
Korra lasin ta hallitama ja hallitustäppide tapmiseks leotasin äädika lahuses...keerasin sellega midagi pekki või midagi oli et endine veetõrjuvus kadus...kuigi vett otseselt läbi ei tilgu, siiski kangas märgub vihmaga kiiresti...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 27 Juul 2017, 18:58

Ega pingul riidest läbi ei tulegi, kui ei käperda. See märgumine muidugi hea asi pole. Minu meelest võiksid natuke sellelaadseid
https://www.youtube.com/watch?v=MC-KftF39J8
videosi sobrada, ilmselt silikooni ja lahusti hinnast pole mõtet rääkida, osta ja tuuberite tarkust ja iseenda mõtlemist kasutades katsu selline vahekord segada, et saaksid võõbata oma telki, et paras õhuke kiht jääks, jooksma eriti ei hakkaks jms, saad oma telgivärskenduse vast tehtud.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Juul 2017, 21:13

See tundub huvitav
All engineers are cyborgs

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 29 Juul 2017, 22:16

Sai siis see silikoonimise asi ära proovitud... Juba alguses planeerides läks asi veidi valesti-ei saanud ma päriselt aru mis asi see mineral spirit on ja lahustasin silikooni hoopis tehnilises piirituses, tekkis midagi emulusiooni sarnast ja sellega siis võõpasin esimese kihi peale.
Siis tekkis kahtlus ja mõte et võiks asja veel internetist uurida ja lõpuks tabasin ära et lahusti meie vaste on hoopis white spirit. Sellega sai siis teine kiht pandud. Lahusti ja silikooni suhtarv tuli umbes 15:1.
Kahjuks jäi veidi laiguline. Tagantjärgi tarkusena oleks võinud kasutada sellist tehnikat nagu puitpindade õlitamisel kasutatakse- Pintsliga vahend peale ja kergelt riide sisse hõõruda ja seejärel lapiga üleliigne maha. Arvan et tulemus oleks olnud nii parem...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Juul 2017, 22:56

All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 30 Juul 2017, 09:40

Metsamyhin linkis siinsamas ühte varasemat teemat telgi veekindluse taastamise osas. Juba sealt saab ilusti white spiriti välja lugeda ilma ise nuputamata.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 30 Juul 2017, 22:27

Seda küll jah... Ma vaatasin mingeid Youtube videoid, kus kanistril oli loetav "mineral spirit" ja siis ilma pikemalt mõtlemata ruttasin poodi tehnilist piiritust ostma.
Ega seal vist midagi väga untsu ei keeranud, lihtsalt emulusiooni lahuses läks peale veidi paksem kiht kui vaja...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 15 Sept 2017, 20:55

Lisan eelpoolsele stormsure jutule, et silnyloni peale see õige asi pole.
Tegin ka ühe telgi ära omalahjendatud silikoniga. Kõik katsed neutraalset tuubis või padrunis silikoni ostud kodust väljumata eesti osas mul ebaõnnestusid eri põhjustel. Rapla kolkalinnas kah polnud. Ei mäletanud kah, kust ma viimase tuubisilikoni ostnud olin, igal juhul oli see hangunud. Ostsin lõpuks suvalise universaalse, haises happe järgi, nagu neist enamus haiseb. Põhiline põhjus mäkerdamiseks oli liimitud tugevduslappide läbiõmblemine töökate iina inimeste poolt, mul oli see ette teada ennem ostu. Õmbluse poolest oleks võibolla kõigepealt vaadanud, et kuidas peab aga keset paneeli tugevduslapp läbi õmmeldud ei pea kindlasti, sama hooga käisin õmblused ka üle.
t3.jpg
50/50 lahjendasin silma järgi
t2.jpg
kah läbiõmmeldud koht
t4.jpg
napilt mahtus puukuuri ühte sektsiooni ära aga seal parem toimetada, kui õues
t1.jpg
Kuue tunni pärast oli enamvähem käperdatav, homme teen igaks juhuks teist korda üle.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline