Meriinovillane pesu

On vaja, aga mis on hea ja kust?
tobutuurlane
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Meriinovillane pesu

Postitus Postitas tobutuurlane » 01 Dets 2015, 21:03

Hei! Kas kellelgi pole üle jäänud heas korras vähekasutatud meriinovillast pesu naistele, särk M ja püksid S ? Või kust seda kraami soodsalt saaks? Tagumik ikka täiega külmetab :x
Oleks tänulik info eest! Meeste särk S käiks vist kah- juhul kui vääääga ära pruugitud pole :D . Tänud ette!
Viimati muutis REGA1872, 03 Dets 2015, 10:08, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Tõstsin teema ost/müük alt siia

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: OSTAN- meriinovillane pesu

Postitus Postitas mrWilson » 01 Dets 2015, 21:13

Mina tellisin endale merino pesu siit: http://www.matkama.com/tooted/search/Wa ... arity/pg/1" onclick="window.open(this.href);return false;

Sokid samast kohast: http://www.matkama.com/tooted/search/lo ... arity/pg/1" onclick="window.open(this.href);return false; olid vist "T3 MIDWEIGHT HIKER"

Odavalt merino pesu vist ei saagi. Kuigi odav on suhteline mõiste.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 01 Dets 2015, 21:22

Hei!
Ma olen enda meriino villase sealt tellinud ning olen ülimalt rahul:
http://www.aliexpress.com/store/1043997" onclick="window.open(this.href);return false;
400 g/sqm särki kannan talvel peaaegu igapäevaselt, pükse aga vaid tõsiselt külma ilmaga või kui pean pikalt väljas passima (kalal näiteks).
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 01 Dets 2015, 21:33

Tellisin ja sain Karrimori meriinovillase sooja pesu särgi sportsdirectist. Sai kätte natuke üle 20 eurose hinnaga.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 01 Dets 2015, 22:04

Hea, et mainisid. Sportsdirect'is on praegu ale: http://www.sportsdirect.com/SearchResul ... ter=merino" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Meelis76
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Meelis76 » 02 Dets 2015, 14:35

Mina tellisin siit, väga rahul

http://www.ebay.co.uk/sch/Activewear-/1 ... scobos2010" onclick="window.open(this.href);return false;

tobutuurlane
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas tobutuurlane » 02 Dets 2015, 18:25

Tänud vastamast!
Paistab, et Sportsdirectis siiski ksa100 prossa meriino, mitte mingi segu. Kuipalju seal tellimistasu võiks olla, keegi teab?
Aga tänud vastamast!

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 03 Dets 2015, 10:00

Kümmakond aastat tagasi, kui ma meriino omadustest veel midagi ei teadnud, komistasin Norras Devoldi tehasepoest väga headele hindadele. Eelmine suvi Soomes käies õnnestus ühes kauges põhjala kolkapoes ale komplekt (Wild) kätte saada 50€ eest; senise kasutuse põhjal täitsa rahul.
Ilmselt ongi meriino puhul soodsamate hindade saamiseks vaja põhja poole minna (või siis järsku Uus-Meremaale). Samas Katmandus, kus matkakraami on tohutult ja see on kordades odavamad kui meil, ei õnnestunud mul meriino kraami kusagilt leida.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Meriinovillane pesu

Postitus Postitas Jants » 05 Dets 2015, 18:09

Kui teiste kantud riiete selga paneku tõrget ei ole siis tasuks meriinovillast pesu otsida ka Humana kauplustest, eriti uue kauba päevadel.
Tõin täna isegi ühed vähe kasutatud Icebreakeri püksid ära- 6 eurot. Devoldi asju näeb ka aegajalt...kui kellelgi L suurust vaja, siis ühed rohkem kantud püksid jäid Nõmme kauplusesse.

väike mukk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas väike mukk » 06 Dets 2015, 10:45

Hetkel on siin päris hea pakkumine: http://kaup24.ee/et/search?q=thermowave+merino&ac=s" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 07 Dets 2015, 14:24

Jants kirjutas:Kui teiste kantud riiete selga paneku tõrget ei ole siis tasuks meriinovillast pesu otsida ka Humana kauplustest, eriti uue kauba päevadel.
Tõin täna isegi ühed vähe kasutatud Icebreakeri püksid ära- 6 eurot. Devoldi asju näeb ka aegajalt...kui kellelgi L suurust vaja, siis ühed rohkem kantud püksid jäid Nõmme kauplusesse.
Thumbs up Humanale, eriti uue kauba päevadel. Seekord oli kaubapäev vist nädala eest, ja tundus et sooja pesu valik oli päris suur, märkasin nt Devoldi asju (tshekatud Järve Keskus ja Pärnu mnt Vineeri peatuses).

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 03 Jaan 2016, 14:02

http://www.looduspere.ee/product-category/soe-pesu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ise kingituseks tellisin siit, inimene ei ole raske seljakoti kandja, et ei oska öelda, kuidas õlgade juures kangas kannab.
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
blackwhite
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas blackwhite » 09 Jaan 2016, 20:28

Olen tellinud http://www.joha.ee/E-pood" onclick="window.open(this.href);return false; On küll õhemast kangast kui icebreakeri omad aga sama soojad ja väga soodsa hinnaga hakatuseks.

Kasutaja avatar
sigalehm
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sigalehm » 21 Juun 2016, 12:10

Kas seal Sporsdirectis müüdav merino on millegi poolest kehvem kui mõni 2-3 kallim bränd?
Veebipoes Karrimor Merino Crew Mens Baselayer Top hinnaga 24€ (XL veel ainult 18€)
Kahjuks Ülemiste poes seda kraami ei ole, või ei teadnud müüjad vähemalt.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 21 Juun 2016, 13:00

Mitte just SD ja Karrimori pihta, aga vähe soodsamal õhukesel Lastingu särgil tekkis esimene auk kuidagi kiirelt, vahest esimeste nädalatega. Samas peale aastat-paari ei ole see ka ilma nõelumata end suuremaks söönud ning mujalt ka hõredam ei tundu.
Ühe hilbu pealt võib vastavalt meelestatusele järeldada mida iganes, vali sobiv [:
- õhemad on õrnemad;
- odavamad on õrnemad;
- iga hinnaga õhuke merino on õrn ja seetõttu peakski odavamat eelistama;
- valim ei ole piisav.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 21 Juun 2016, 13:24

sigalehm kirjutas:Kas seal Sporsdirectis müüdav merino on millegi poolest kehvem kui mõni 2-3 kallim bränd?
Veebipoes Karrimor Merino Crew Mens Baselayer Top hinnaga 24€ (XL veel ainult 18€)
Kahjuks Ülemiste poes seda kraami ei ole, või ei teadnud müüjad vähemalt.
See on kirjade järgi 100% merino. Merino segatud mõne teise kiuga olevat vastupidavam. Las spetsialistid kõnelevad.

Antud tootele lisandub veel u. 10 euri postikulu Eestisse.
http://ee.sportsdirect.com/karrimor-mer ... e=44487603" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 21 Juun 2016, 14:11

Ma pole ühtegi kallimat analoogset merino-toodet kasutanud aga see Karrimori soesärk on isiklikult minu jaoks veidi häirivalt torkiv ning seetõttu pole ka palju kasutust saanud. Kuna ühtegi merinovillast analoogi ei oma siis puudub ka võrdlusmoment, kas see torkimine ka teistel tootjatel eksisteerib.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 21 Juun 2016, 14:31

D-terminaali juurest ühest outletist sai ostetud sootsalt meriinovillane kampsun. Kõik oli tore kuni esimese pesuni - läks pesus poolteist numbtit väiksemaks. XL ist sai midagi M i ja L i vahepealset.

Ülemiste Sportdirectist said ostetud pikad aluskihi XL püksid ja XL pluus. Kodus selgus, et keegi oli pluusi karpi hoopis L püksid pakkinud. Seal oli parajasti mingi kahekaupa ostmise soodukas.

Lisaks on mul ka metiinovillane võrksärk, aga seda ei saa raske seljakottiga kasutada - õlgadele tuleb muster ja lisaks näeb veidi perversne välja :) Aga suusatamiseks ülimõnus.
...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 21 Juun 2016, 15:07

scabere kirjutas:kas see torkimine ka teistel tootjatel eksisteerib?
Mul on Aclima WarmWool särk. Algul justkui torkis veidi aga ei midagi liiga häirivat. Ilmselt see iga persooni individuaalne värk kas sobib või ei.
Tarmo kirjutas:Kõik oli tore kuni esimese pesuni - läks pesus poolteist numbtit väiksemaks. XL ist sai midagi M i ja L i vahepealset.
Merino kangast pestes peab järgima tootja antud juhiseid. Üldiselt piisab ainult leige veega loputamisest. Tihti ka lihtsalt tuulutamisest. Kuuma veega ega suvalise pesuainega ei soovitata pesta.
Tarmo kirjutas:Lisaks on mul ka metiinovillane võrksärk, aga seda ei saa raske seljakottiga kasutada - õlgadele tuleb muster ja lisaks näeb veidi perversne välja :) Aga suusatamiseks ülimõnus.
Ega iga merino hilp polegi mõeldud matkamiseks. Näiteks Aclima võrksärgil on õlad kaetud:
Aclima-WoolNet-Msark-must_pr_original.jpg
Aclima-WoolNet-Msark-must_pr_original.jpg (51.78 KiB) Vaadatud 13280 korda
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 21 Juun 2016, 15:46

mrWilson kirjutas:
Mul on Aclima WarmWool särk. Algul justkui torkis veidi aga ei midagi liiga häirivat. Ilmselt see iga persooni individuaalne värk kas sobib või ei.
Võibolla pean ka siis ikka selle natukese ära kannatama ja asjale rohkem kasutust andma lootuses, et "algul veidi torkis" ära kaoks. ;)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 21 Juun 2016, 15:57

Vot selle kohta ei oska kommenteerida kas erinevad merino tooted ka erinevalt torgivad. Tõnu näitkes on rääkinud, et pehmemat asja on raske leida. Mine siis võta kinni. Muidugi merino omadusi arvestades see väike torkimine on köki-möki. :D Kui ikka särk on mitu päeva seljas olnud ja pärast seda ikka veel ei haise siis peab ju hea asi olema. Olen end külma ilmaga täiesti märjaks higistanud kuid sellist külma tunnet mis siis mõne tavalise särgiga järgneb pole olnud. Samamoodi on matkasokkidega mis merinot sisaldavad. Mina oman Lorpen'i külma ilma sokke kuid pärast pikka aega umbses saapas veedetud hetki ei aura nendest lõhnapoegagi. :) Sellised lood on siis merinoga.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 21 Juun 2016, 23:00

Minu Aclima ja Lastingu särgid ei torgi üldse, samas natuke paksem Still-longsi särk torgib aga sellega harjub kiiresti ära.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

rika
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rika » 21 Juun 2016, 23:35

mina pole lapsest saati kannatanud villast vastu ihu, kuni täiesti juhuslikult olin sunnitud ostma oma esimese Icebreaker'i särgi (külmaga mägedes). enne esimest pesukorda päris esimest korda seljas annab tõesti natuke tunda, et vist ka sinna villase klassi kuuluv, aga hiljem tõesti pole pehmemat ja mõnusamat asja. kuigi pean nentima, et olles Eestis, kus vesi on kare, seetõttu ka nahk ehk veidi kuivem, on meriino seljas ka vahel tuntav, samas Austrias mägedes, kus vesi on nii pehme, et ei saa aru, kas seep tuleb nahalt maha või mitte, on ka naha olukord teine ja igasuguse (ka eestimaise lamba) villa taluvus väga hea :)

kannan ainult meriinovillaseid riideid (kõik Icebreaker senini) alates dets kuni aprilli teise pooleni, sest viibin siis lumel, mägedes ja seda juba 4 aastat, loomulikult on mul mitmed vahetused riideid, nii BF (100% meriino) kui GT (väikese elastaani(?) lisaga), aga järgi pole neist mitte ükski veel andnud, ei augu ega muul näol. ei ole materjalina põhjust kurta kummagi üle, GT lihtsalt peab natuke paremini vormi, vastupidavuselt küll vahet pole...

need seljas samamoodi nagu muudki riided, kihiti, tihti on jalas-seljas põlvikud, aluspesu, alussärk, t-särk, siis pikkade varrukate särk, pikad aluspüksid ja paksem kampsun veel otsas. tõeliste külmade ilmadega sulejope ning siis veel suusajope üll. kuna päeva jooksul on paar võimalust kihte võtta-jätta-muuta, siis juhtub ikka, et riided on suurest töötegemisest täiesti läbimärjad (kahjuks hommikul riietudes ei ole teada, kui võhmale võttev päev tulemas). seega pesuvajadus sagedane.

alguses usaldasin ka tehnikaimet, so pesumasinat ja ikka villase programmiga, aga kuna riided saavad vatti, siis pärast paari pesu tundus, et ... vist... ei ole ikka päris puhas.

esimese paari nädalaga kujunes välja järgnev pesurežiim, mida kindlasti julgen soovitada: riided villapesuvahendiga ca 30-35 C vette ca 2-3 tunniks, siis teen täiesti korraliku käsipesu (jah, kaenlaalused, kaeluse ääred tõelise nühkimisega, loomulikult ettevaatlikuga, et mitte vanutada) ja siis olen edasi laisk. masinasse, tilk sedasama villapesuvahendit (müüakse suurtes roosades pudelites) ja villapesuprogramm käima, masin loputab ka kenasti ära ja suts tsentrifuugi. ka kuivatusmasinatel on villase kuivatusprogramm olemas, mida võib edukalt kasutada. pärast seda vajab siiski veel õhu käes tahenemist. ja vaat nüüd on riided puhtad :)

sellise pesuprotseduuri juures pole veel ükski ese kahanenud ;) ega ise külma tundnud, hoolimata täiesti läbimärg olemisest, villane hoiab sooja ka siis :) ka rattaga sõites aprillist novembrini kasutan meriino-riideid, mõnus :)

igatahes minu poolt soojad soovitused neile, kes veel on kahelnud meriinovillaste riiete hääduses või vajalikkuses viibides väljas ja looduses :D

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 22 Juun 2016, 12:59

olen läbi aegade kasutanud

Devold Expedition ülemist otsa :
https://www.devold.com/en-GB/expedition ... -240&c=950" onclick="window.open(this.href);return false;
torkis, kallis , kulus kiiresti
uuesti ei ostaks

Aclima Hotwool - nii ülemine kui alumine
http://www.aclima.no/products/herre/hot ... w-zip230-g" onclick="window.open(this.href);return false;
pisut kraabib, vastupidav kulumise mõttes
meeldib - ostaks uuesti kui tarvis

Aclima Lightwool
http://www.aclima.no/products/lightwool/men/t-shirt" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.aclima.no/products/lightwool/men/crew-neck" onclick="window.open(this.href);return false;
ei kraabi ei torgi, väga hea, valikus oli tookord ainult eresinine värv millega pidin leppima
lõige liibuv
meeldib - ostaks uuesti kui tarvis aga eelistan Sheep Run

Ali Expressi kaudu saadud Brand Name: Sheep Run
http://www.aliexpress.com/snapshot/7189 ... 0955229577" onclick="window.open(this.href);return false;
väga postiivne kogemus, ei torgi, (paki peal kirjas väärtuseks 10 raha mitte 32 )
mulle meeldib et tavalise t-särgi lõikega mitte liibukas nagu Aclima Lightwool

Tundub et puuvillaga võrreldes on kõik meriino villast asjad õrnemad
augud on lihtsad tulema eriti kui ihu niiske ja liigutad miskit asja nii et see puudub vasta keha - tõstad mööblit, palki ...

Parandmisel hoian mina õmblusmasina eemal, sest see lõhub veel rohkem ja nõelun/vildin ainult käsistsi.

Lihtwool ja Sheep Run asju kasutan aastaringi ehk ka palaval suvepäeval.
Eelised nii puuvillase t-särkide kui CRAFT Pro Zero Extreme särkide ees, millest esimesed jäävad krooniliselt niisketeks peale higistamist ja mõlemad kipuvad ebameeldivalt nii enda, kui teiste nina ärritama ja seda isegi esimese päeva õhtuks.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 22 Juun 2016, 18:05

Kui varustust kiita, siis Icebreaker alukad on ütlemata mõnusad, seda eriti sooja ja niiske ilmaga.
Koostis 96 % meriino, 4 % elastaan

Puuvill läheb niiske ilmaga puusavöö all ikka eriti rõvedaks.
...

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist