Termos

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Termos

Postitus Postitas pilving » 25 Apr 2011, 13:30

Tuleb vist endale uus termos muretseda. Vana ei pea enam sooja. Kuigi on jube uhke Primuse termos. Ei saagi aru, mis juhtus, ei mäleta, et oleks kuskile kukkunud või mingeid muid tugevaid lööke saanud. Ühesõnaga oskab keegi mingit head termost soovitada, millega saaks aastaid muretult matkata.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: Termos

Postitus Postitas Morheatus » 25 Apr 2011, 18:25

Nii palju kui mina olen poodides uurinud, ei soovitata primuse termoseid, pidavatki kas ostes juba defektsed olema või peale kerget kasutamist defektseks muutuma.
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 26 Apr 2011, 20:00

Ons kellelgi nende Ferrino põrutuskindlate termostega kogemusi, mida Matkasport pakub.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 26 Apr 2011, 22:17

Ringvaate saates tehti kunagi termoste test ja see Ferrino polnud küll kõige soojapidavam.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Airi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Airi » 28 Apr 2011, 09:08

Me ostsime endale aasta tagasi Tartu Kaubamajast Ristina toidutermose (1,0l) ja oleme väga rahul. Läksime hommikul matkale ja õhtul lõkke ääres oli tee veel nii tuline, et ei kannatanud kohe juua - kõrvetas suu ära (12h). Ka suppi oleme edukalt sellega soojas hoidnud. Toidutermose valisime just selle tõttu, et teda on tunduvalt mugavam puhastada - käsi mahub edukalt sisse. Samas oma mõõtmete poolest on ta päris mahukas - korralik isolatsioonikiht. Hinda ma enam ei mäleta aga suhteliselt krõbe oli.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Okt 2012, 11:04

Mul nüüdseks üle kahe aasta olnud kasutuses Primuse 0,75 L termos, kasutanud seda pea iga nädal, mõni üksik on ehk vahele jäänud, väljas ringi tuuritades.
Nüüd aga on korgil tihend ei tea kuhu jalutama läinud, millest on kahju, kuna termos ise veel töötab vaatamata kõvadele obadustele ja paarile mõlgile mis see oma elu jooksul tee peal kogunud on. Termos nõnda hea, et pärast 24 tundi on pooltühjalt seisnud termose vedelik veel soe.
Probleemne aeg sellega on loomulikult periood kus temperatuurid alla -20 C, eriti krõbedate ilmade puhul on juba aru saada, et vedelik leigestub ca. 4-5 tunniga.
Probleemne on ka fakt, et muul ajal kipub keelt ära kõrvetama.

Niisiis vaatangi uue termose poole hetkel, 0,75 L on jäänud tsipa väikseks, eriti talvistes tuuritamistel, nii et vaatan liitriseid praegu.
Küsin, kas keegi oskab Isosteel termoseid kommenteerida? Väidetavalt tegu hea firmaga, ning kas X-Line seeria on ka millegi poolest efektiivsem kui tema sõsarad?
http://www.matkatarbed.ee/oc/keraamika-komplekt-ls-06" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.matkatarbed.ee/oc/joogitermos-09l" onclick="window.open(this.href);return false;
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Okt 2012, 13:23

Ma saaksin ilmselt sulle ka uue tihendi hankida. mul endal oli see sangaga termos olemas kunagi. Soovitus värvi roheliseks ja viska metsa alla, siis mine otsi üles ja viska prügikasti, sest metsa alla prahti pilduda pole ilus.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Okt 2012, 16:35

Kas nõnda moraali tase tõuseb?
Et on kõvasti moraalsem prügi metsa alt üles korjata kui seda sinna jätta, nõnda tekib moraali perpentummobile.

Aga kui sul see kork anda on, siis hea meelega olen nõus selle mõne väiksema summa eest omandama, kui sulle sobib.

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 27 Okt 2012, 19:35

Primusel on ju ka liitrine termos olemas.
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Okt 2012, 19:56

Täitsa on Primusel ka liitrine. Sisemas on lihtsalt kartus, et kuna nii paljud kiruvad Primuse termoseid, siis ehk mul on lihtsalt vedanud enda omaga.
Samas... kui hangiks Primuse liitrise, siis saaks varukorki kasutada 0,75 L peal ning oleks mul juba 2 termost!
Seegi väärib mõtlemist.

Käisin poes Matkatarve täna. Räägiti et nad müüvad ka varukorke Primuse toodetele, kuid kuna ühtki alalist töötajat kohal polnud täna siis peab helistama homme või meili saatma, kuna toode hetkel otsas kohapeal.

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 27 Okt 2012, 20:14

Mul on ka Primuse termos ja olen sellega väga rahul. Paaril suusakal on hommikul kuum jook sisse tehtud ja õhta hütti jõudes hea parajalt kuum jook. Teistel oli selleks ajaks ainult jahe vesi alles. Ainuke puudus termose juures on see nupuga kork, mis kippus ära lagunema. Õnnek oli komplektis ka keeratav kork ja see täidab oma ülesandeid eeskujulikult.
Termoskruus kahjuks nii hea ei ole.
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Okt 2012, 22:43

Termokruus ongi mõeldud aktiivseks tarbimiseks, ongi parem, kui nt. -30 kraadise ilmaga hoiab joogi vähemalt 5 minutit sooja.
Otse termose tassist juues on muidu see häda, et poole minutiga on vedelik alla 20 kraadi ja seega sisemine soojendav efekt läheb kaduma.
Nupuga korgist: ise seda ei kasuta, ilmselt umbes aasta tagasi viskasin ka minema selle, kuna ei leidnud kasutust. Nüüd aga umbes kaks päeva olen meeleheitlikult taga otsinud, lootuses et see siiski kuskil on.

Primuse termoste käsitlus selles teemas algab muidu päris Primuse vaenulikult, seepärast ka kõhklus. Kogemused 0,5 l ja 0,75 l termosega omast käest näitavad aga, et tegu kvaliteetse toodanguga.
Eks näis, ehk julgen lahendada probleemi ise sellega et hangin ühe lihtsalt juurde.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 15 Veebr 2014, 22:41

Olen nüüd kokku soetanud 6 Primuse termost nii omale kui teistele. Alla 10€ 0,5l termose eest ei ole pähkel hind. Praegu 9.90 ja vahepeal olid natukene odavamad http://www.outnorth.com/product-group-e ... s-990-.php" onclick="window.open(this.href);return false; . Juhtus siis mulle ilma vaakumita termos, mis väga professionaalselt mulle korvati. Korjasin seepeale külapealt kõik termosed kokku ning katsetasin needki üle. Toimisid. Eks ole näha, kuidas see klõpsuga kork vastu peab.

MIngist vanast ajast kingiti mulle 0.75L Vildmarki termos, mis on oma häid omadusi korduvalt ja korduvalt tõestanud. Praeguseks on saba andnud keeratav kork, mis kuuma veega läbi laseb ja kergelt ülekeeratav on.
Kas keegi teab, kust sellele korki võiks saada?

Kasutaja avatar
MeelisV
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas MeelisV » 19 Veebr 2014, 16:45

olin ka ise just kergelt termost valimas aga see Primuse jutt tuli kuidagi üllatusena
palju neid probleeme siis on olnud - kuidas lahenevad, garantii ?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Veebr 2014, 17:06

Garantiiga on priimuse puhul kõik korras, henka omanikust tädi on konkreetne selles osas, eurokolhoos = 2a garantiid. Jama on niipalju ainult, et kui nüüd juhtub midagi su termosega, siis pead vahetama välja, kas lähed jaemüüja juuurde või lähed esindaja/maaletooja ehk henka juurde. Ma ütleks, et priimus pole mingi paha kaubamärk ja mul on ka palju positiivset olnud, a on ka probleeme olnud, copin oma jutu ühest teisest teemast siit foorumist.
Ma olen väga aktiivne termose kasutaja, iga päev liiter kohvi kaasas, autos omatehtud kast kahe istme vahel, spets kaks auku 0.75 ja 1ltr jaoks 8-) , lidrases kohvi, kalal kolmveerandises tee. Lidrastega väga hea kogemus, ütleme kaks aastat probleemivabalt kestnud, vahetanud olen, kuna ära kolgitud liiast. Ma hangeldasin ka nendega pikalt, mul väike kalasodi netipood. Vist poolteist kaks aastat tagasi see jama hakkas, järjest koolesid, no ei ole tore tegeleda nende vahetuse ja raha tagasi kandmise ja vabandustega. Henkaga rääkisin, et kle vist mingi esmaspäevapartii, anna teisest partiist, eiei, meil kõik korras, uuesti kastitäis vahetusse, uuesti, no tüütab ära. Vahepeal tegin kodus ise katseid, termosed ritta, kuum vesi sisse, veerand koolesid esimese, kolmveerand teise täitmisega. Henka jutt muidugi, et huvitav ikka, et sul niipalju juhtub, teised kõik kiidavad on pläma, ma raplas kalapoe omanikke tunnen, sama jura termoste ja hull jura tulemasinatega, mille garantiiga oli alguses nalja, töötajatädi kohapeal üritas neid düüsi regullimisega elustada, mis kruvimise ja plõksimise tulemusena ka mõne masina puhul õnnestus, no tavakasutajast kunde ei pea sellise juraga tegelema. Mul praegu priimusevaba paus.
Mul praegu üks kasutuses termos stanley, kobakam natuke kui priimus aga ilmselgelt vaakumi arvelt, mida ei saa miinuseks pidada, kest ise raudselt paksem, mingit vastupidavustagasisidet ei oska muud anda, kui maikuust mul see ja korra päevas kasutan, vast umbes 3 korda on medra kõrguselt kukkunud.
Niiet , kui priimus meeldib, osta, satub praak, siis probleemivabalt saad uue, väike ebamugavus vahetamise osas.
Igasuguste termoste test käib nii, et kuum vesi sisse, punn peale, loputad pealt leige veega, umbes paari minuti pärast katsud palja käega kesta, kui konkreetselt soe, siis kutu see termos.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 19 Veebr 2014, 18:57

Ja kui tellid Outnorth.com, siis ei teki sul pm erilist ebamugavustunnetki. Aga sellest ei tahaks siin nii avalikult rääkida. Igasugu omakasupüüdlikke tegelasi liigub ringi.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 19 Veebr 2014, 19:35

reigo130 kirjutas:Ja kui tellid Outnorth.com, siis ei teki sul pm erilist ebamugavustunnetki. Aga sellest ei tahaks siin nii avalikult rääkida. Igasugu omakasupüüdlikke tegelasi liigub ringi.
Et on 2x osturõõm ja elevus saabuvast pakist, lisaks ka pisuke andmist? :)
Juba üleliigne asjaajamine postiasutusse sättimisest rääkimata ei pea mitte ostuga kaasas käima.
Nad ei tinista end ju kuhugi võserikku kolme nipsu peale, kaasas uus termos tulise teega, või siiski :D?

Kasutaja avatar
MeelisV
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas MeelisV » 20 Veebr 2014, 08:54

aga kas see Primuse jama on ka hetkel päevakorral või oli see mingi aeg tagasi teemaks ja nüüd on paranenud ?
mind ei häiriks see vahetamine üldse mitte aga häiriks olukord kus saad külma joogi siis kui eeldad kuuma.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 20 Veebr 2014, 09:50

Minu kogemus ütleb, et termos kooleb esimese ca 5 täitmise juures, kui see tsükkel on läbitud, siis edasi võib suht kindel olla, et selle termosega on kõik ok. Esmaspäevaeksempläre võib leida pea igas kaubamärgis. Minu kogemus priimus, ferrino, retki, eimäleta, eimäleta, niiet priimus teiste hulgas, ei miskit hullemat. Kõige naljakam omal süül priimuse rikkumine on mul olnudselline, et panin tagantkätt autos kahe istme vahele ja seal oli üks pisike aku, sädelahendus, vaakumiga kutu.
Praegust seisu ei tea priimusega, ma kordaks ennast, minul olid probleemid ainult 0,75tega, lidrane näiteks oli täiesti probleemivaba. Selles osas ma vahet ei näe, et kust sa ostad, siinpakutud outnorthkommist, teisest või kolmandast kohast, nagu ma aru saan, siis kõik priimuse termosed toodetakse tartus, seega ostukohast sõltub ainult mugavus või/ja hind.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 20 Veebr 2014, 12:06

Minu termosed vist 2011nda toodangust. Kui õigesti mäletan. All on sellekohane kleeps. Outnorthi märkisin lihtsalt "vau" efekti pärast ära.

udusiil
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas udusiil » 20 Veebr 2014, 13:01

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 20 Veebr 2014, 13:28

Ma seda meelt, et selle targa jutu lugemiseks ma TM ei osta ja skeptiliselt suhtun ka selistesse testidesse, kuhu valitakse kummalisi võistlejaid ja kummaliselt korraldatakse test, alati ka kahtlustan, et kallutatud.
Ma kunagi kalakiusajate poolel tegin ühe meieisetestimegi katse
http://www.kalale.ee/sisu/NCw0NTI3MDEsNiwwLDAs/
noh nagu alati, tahtsin head ja kisub ikka mulaks, nagu alati.
A kui keegi igavuses vaevleb siin foorumis ja aktiivseid osalejaid leiduks, siis võiks ju testida siingi ise.
joon jõest, söön jõest

udusiil
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas udusiil » 20 Veebr 2014, 13:46

Võistlejate valikut ma kahjuks ei oska kommenteerida, aga sõbra juures põgusalt sirvisin seda TM-i. Katsed olid tehtud väga peenete mõõteriistadega ja juures olid ilusad termokaamera fotod "nõrkade kohtadega".

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 21 Aug 2014, 22:12

Metavo kirjutas:
Küsin, kas keegi oskab Isosteel termoseid kommenteerida? Väidetavalt tegu hea firmaga, ning kas X-Line seeria on ka millegi poolest efektiivsem kui tema sõsarad?
Upitan küsimust, äkki on kellelgi vahepeal vastus tekkinud?

Kasutaja avatar
MeelisV
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas MeelisV » 25 Aug 2014, 10:22

pole päris termos ega ka matkatoode aga siiski
meie kaubanduses müüakse laialdaselt termospotte
on naad siis erinevad värvilahenduses - punased ja täpilised või siis rohelised vms.

http://kodutarbed.eu/ajax/index/options ... t_id/1313/" onclick="window.open(this.href);return false;

EI SOOVITA
muidu hea asi nt. kodus terassil grillides valmis liha hoida vms. või matkaautodega reisides ja õues süües
selleks tarbeks ja selles mõttes toimis hästi
AGA peale pikemat soojas kohas hoidmist või kuuma veega pestes lööb liimist lahti
ehk välis kest lööb põhja alt ära ja kaan läheb samuti kaheks tükiks.
see soojustus seal sees lihtsalt paisub rämeda jõuga suuremaks.
pole ainult minul juhtunud aga olen neäinud mitmetel automatkajatel sama viga.

vahepala termoste jutule :geek:

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline