Matkasaapad

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
Airi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Matkasaapad

Postitus Postitas Airi » 23 Mär 2011, 19:57

Tere olen otsimas endale täitsa esimesi matkasaapaid. Eelarve on mul kleenuke max 65 euri. Olen naisterahvas ja oleks vaja siis universaalseid jalanõusid (jalasuurus on 39), millega saaks vajadusel igal aastaajal ringi kõndida. Seni olen läbi ajanud botaste ja kummikutega. Ehk oskab keegi soovitada, mida ja kust vaadata? Ise paiknen Tartus.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Matkasaapad

Postitus Postitas Jyrgenson » 23 Mär 2011, 22:09

Airi!

Olen aus ja Sinu kurvastuseks pean ütlema, et enam-vähem kriitikat kannatavate matkasaabaste soetamiseks on sul vaja 150.-eurot ja kui tahad häid saapaid, siis isegi 200-250.- eurot. Vabanda, et Sind kurvastasin - see ei olnud plaanis. Palun Sul mind kuulda võtta ja mitte raha kulutada odavamate saabaste peale, sest Sa ei jääks tulemusega rahule, usalda minu kogemust.
Kuna Sa oled Tartlane, siis üks hea võimalus on minna läbi Sameliini tehase poest, äkki õnnestub midagi leida. Sameliin on aastaid tootnud suurfirmadele matka ja suusa saapaid, midagi võiks sealt ilmselt leida. Kuulsamad brändid millele nad on saapaid tootnud on Haglöfs, Alfa, Salomon.
Ise olen mitmeid Sameliini saapaid omanud ja ütleks, et mõned on aastaid vastu pidanud, mõned mitte, aga kui midagi juhtub, siis nad parandavad kindlasti ise ära.
Selleks, et õige saapavalik teha, loe matkatarkuste rubriigist Kaitse Kodu lingi alt läbi minu artiklid saabaste kohta. Sealt saad lühikese ülevaate, mis aitab otsustada.
AGA 65.- EURO EEST EI OLE VÕIMALIK OSTA UUT MATKASAABAST!!!

Parimate soovidega Tõnu
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 23 Mär 2011, 23:52

Samelin asub põhimõtteliselt Kastani 42 hooone keskel 1. korrusel. Punktis B.
Mõned korrad isegi korralikumat saabast seal kiikamas käinud.. tuleb küsida.
Manused
Capture.JPG
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 20 Apr 2011, 19:29

Endal ka parasjagu matkajalatsi valimine käsil ning kuna tegemist ei ole just kõige odavamate killast toodetega siis teadjamad mehed võikski siinkohal soovitada (kogemuste põhjal) konkreetseid saapaid/mudeleid. Head ja vead jne... Poode külastades võtab silme eest kirjuks ja iga müüa kiidab oma kaupa.

Mulle on hakanud tunduma, et matkasaapa ostmine on nagu naisevõtt- peab ikka väga veendunud olema, et tegu just selle õigega. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 23 Apr 2011, 13:40

Kindlasti ei soovita Garmont Syncro GTX. Sain vaevalt pool aastat matkata kui tald tuli nii lahti, et enam parandada ei saanud. Ei retsinud ega lõhkunud ja hooldasin korralikult. Muidu oli hea ja mugav saabas ainult vastu ei pea üldse.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

RiTa
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas RiTa » 03 Aug 2011, 08:01

Ei hakka uut teemat tekitama. Plaanin juba pikemalt midagi paremat jalaotsa vaadata, hetkel on jäänud pilk La Sportiva - Forest mudelile. Mõtlema paneb aga see, et ma liigun enamuse ajast mööda hooldusraie lanke/risus. Saabas saab üpris tihti torkeid teravate okste ja muu risu poolt. Kui vastupidav selliste matkasaabaste pealmine nahk on? Või ikkagi tuleb vaadata midagi husgvarna turvasaapa laadset/sõjaväesaabast ja veekindlusest/hingavusest jään ilma.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 03 Aug 2011, 17:13

Tere!
Mina juään truuks"Samelini"saabastele.Nad on nii järgi proovitud ja katsetad et nad on head ja hind on normaalne.Ikka märksa odavamad kui need igasugu matkasaapad.Suur pluss on see et mis iganes ka nendega ei juhtu,isegi karantii läbi,ikka tehakse korralikult korda.Olin samuti terve talve nendega metsas.Mitte midagi ei juhtunud.Ei oksad ega mingid juurikad ei suutnud neid lõhkuda.

Kasutaja avatar
Andreas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andreas » 07 Aug 2011, 23:47

Soovitasin varem Nokian Outlast matkakummikuid - ENAM EI SOOVITA. Lagunesid ära.
Viimati muutis Andreas, 08 Aug 2013, 23:39, muudetud 1 kord kokku.
Kui ära eksime, lähme koju.

RiTa
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas RiTa » 19 Sept 2011, 17:24

Tegin ostu ära ja otsustasin Samelini ALFA kasuks. Muidugi poes läks pea 1,5 tundi erinevate suuruste proovimisega aega aga täitsa rahule nagu ikka ei jäänud. Nr 45 on täpselt paras aga varvas on peaaegu vastu nina. Külmaga, paksema sokiga, oleks juba päris umbne ja ruumi eriti üle ei jääks. Võtsin siis ikkagi numbri suurema, jääb pöidlajagu ruumi varvastele liikuda ja paksem sokk ei tekita ruumipuudust. Igatahes see saapa ost on hullem kui naisevalik :) Õnneks poes oli lahedalt ruumi ja inimesi vähe, rahvarohked kohad mulle ei istu :) Tervitused Jyrgensonile!

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 24 Aug 2012, 13:11

Kas kellegil siinsest rahvast on kogemusi sellise saapaga: Zamberlan 636 Baffin GT RR? Ega muud ei oskagi hoobilt küsida. :)

Eestis olen näinud paaris matkapoes müügil. Maksavad peaaegu 200 raha.
001_636-BAFFIN--GT-RR-1_big.jpg
001_636-BAFFIN--GT-RR-1_big.jpg (53.01 KiB) Vaadatud 9738 korda
Link kah: http://www.altrec.com/zamberlan/mens-63 ... iking-boot" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 24 Aug 2012, 13:46

Endal küll antud saabastega kogemused puuduvad, kuid netiavarustes Zamberlani tooteid üldiselt väga kiidetakse, eriti koostekvaliteeti. Kaaluvad need saapad aint veits palju 780g tk. Garmonti analoogid on isegi üle 100 g kergemad.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Aug 2012, 22:13

Soome matkajate seas on see Zamberlan väga popp kaup. Olen nii radadel kui poodides palju näinud.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 28 Aug 2012, 02:06

Käisin TraverMotoxis. Ostsin need Zamberlanid ära. Sain viimase paari. Kui varba otsa torkasin tegi jalg kohe "Ohooo!" ja ei jäänudki muud üle kui alistuda ning kukrut kergendada. Maksid 198 raha. Mugavad on need saapad küll. Ausalt. Poriseks ei ole veel teinud. Kui teen siis annan teada kuidas oli (kui meeles on).

8-)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Aug 2012, 08:22

Ma usun küll, et sa oma 198.- ringlusesse laskmist kahetsema ei pea.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 08 Okt 2012, 23:32

Vabandust et teise inimese tehtud teemat kasutan. Ligikaudu 60 euro ringis jäid silma kaks pakkumist- http://www.travermotox.ee/index.php?tr=3&ctg=64&it=476" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.osta.ee/jahimatka-saapad-41-29623196.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Matkasaapad sügiseks-talveks peaks ostma, aga rahaga on nii nagu on...
Eriti huvitab, et kas kellelgi on kogemust nende Taani armee saabastega.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 08 Okt 2012, 23:54

Need saapad tunduvad liiga kõrged matkamise jaoks, soovitan midagi madalamat vaadata on mugavam kõndida.
P.S.mis su jala nr on?

Kasutaja avatar
Martin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martin » 09 Okt 2012, 10:04

ekacariya kirjutas: Eriti huvitab, et kas kellelgi on kogemust nende Taani armee saabastega.
On, ilma erilise hoolduseta kannatasid aasta, siis lagunesid õmblused ära kannast. Konkreetne tallamuster on ühtlasi "linnakas" ja üpris alt kuluma tänaval aga neid liigub ka vähe karedama (n.ö. klassikalise roomik) mustriga. Üldiselt võis rahule jääda, kuniks purunesid. Veits veidralt laia ninaosaga, mis välimusse puutub. Sõber Scouts kiidab neid ka seniajani kui häid saapaid. Hinnatõus on muidugi päris märgatav, arvestades, et ise ostsin need vanas rahas 600 krooniga. Üldiselt midagi halba praegu meelde ei tule aga Haixide vastu neid kindlasti ei vahetaks :P

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 16 Aug 2013, 23:31

mrWilson kirjutas:Poriseks ei ole veel teinud. Kui teen siis annan teada kuidas oli (kui meeles on).

8-)
Kohe aasta möödas, ehk muljetad? On sissekäimisega midagi muutunud, kuidas nahk märgub ning kuidas tald kividel ja jääl-lumel tundub? Igapäevases kasutamises tald asfaldile peab vastu?

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Aug 2013, 01:55

Pole need saapad just erilist tuld ega s***a tunda saanud (mägesi vallutanud ega... )- kui just sellist laadi arvustust lugeda loodate kuid võib öelda, et minu jalg ei kisenda vast niipea uute sellelaadsete jalavarjude järele (kui silmas pidada nende sihipärast kasutamist kus jalg vajab tuge ja kindlust). Saan rääkida vaid oma kogemustest. Näiteks talvises metsas on nendega ringi trööbatud küll. Jalga toetavad eeskujulikult ja on jäigad kui kuradid, mis tähendab, et vähegi kivisemal, konarlikumal jne... maastikul täidavad oma ülessannet just nii nagu need mõeldud on. Siiani ei ole minu jalg mugavamat ja toetavamat saabast tunda saanud. Esialgu tundusid vast liiga harjumatult jäigad ja kindlad. Eks igaühel ole oma arvamus selle kohta. Märgumise kohta ütleks vast nii, et minu sokid on siiani kuivaks jäänud, loomulikult ei asenda need kummikuid ning heaperemehelikult ei tasu nendega kohe esimese hooga sohu hüpata. Vähimatki lagunemise märki ei ole täheldanud. Jalas kui tankid. Samas, need saapad ei ole siiski mõeldud igapäevaseks hängimiseks- selleks on need lihtsalt liiga rasked ja jäigad. Muidugi suvise leitsaku jaoks võiks valida mõne lahedama ja vähem umbsema saapa. Kui valima lähete siis arvestage väikese lisaruumiga, nagu ikka matkasaapa puhul (tagantjärele mõtlen, et oleks ju võinud isegi nõks suurema numbri valida).
Ah, minge metsa...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 17 Aug 2013, 09:57

mrWilson kirjutas:Märgumise kohtade ütleks vast nii, et minu sokid on siiani kuivaks jäänud, loomulikult ei asenda need kummikuid ning heaperemehelikult ei tasu nendega kohe esimese hooga sohu hüpata.
Pidasin rohkem nahavalikut silmas, nubuk end liialt kiirelt täis ei ime, näiteks läbi kastemärja heina minnes?

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Aug 2013, 17:26

Pean tunnistama, et ei ole viitsinud tehnoloogiasse süveneda. Minu arust visuaalselt käitub nagu nahk ikka märgumise korral, kuigi jalg on jäänud kuivaks. Nagu ma ütlesin, ma pole neid piisavalt karmilt kohelnud ja ilmselt ka piisavalt tihti kasutanud (pole lihtsalt soodsaid juhuseid sattunud), seega ei pruugi minu praegune jutt 100% adekvaatne olla selles suhtes. Samas ei usu ka et neid saapaid just ketsidega võrrelda saaks. :) Ise olen rahul ja see on põhiline. Netiavarustest leiab kindlasti pädevamaid arvustusi.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 18 Aug 2013, 12:41

Zamberlani saapaid ostes tasub nende kodukalt vaadata, kas soovitud mudeli juures on Made in Italy silt või ei ole. Kui on siis on tegemist saabastega, mis on toodetud Itaalias, kui ei ole siis kuskil odavtööjõu riigis.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 18 Aug 2013, 16:11

Hand-crafted in Italy.
Ah, minge metsa...

Uitav Hunt
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Uitav Hunt » 08 Sept 2013, 16:45

Olen alustav matkahuviline, kel samas metsas viibimise ja ööbimise kogemus suuresti olemas.Olen viibinud looduses peamiselt kalastajana ja seega kasutanud erinevaid kummikud ja sõjaväe saapaid.Plaan on aga soetada mugavamad matkajalanõud ja seega küsin targematelt nõu.Kas Karrimori saabaste poole tasub vaadata, või on tegemist odavama poole asjadega, mis õigeks mitmepäevaseks matkaks ei sobi?Konkreetsemalt plaanin siis nende saabaste ostu: Pilt Karrimor Glencoe 2.

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 08 Sept 2013, 17:08

Kuigi antud saabastega ja Karrimori saabastega üldse kokkupuuted puuduvad siis tegu on siiski ilmselt odavamapoolsete toodetega. Arvatavasti plaanid interneti poest tellida siis on jama, et ei saa varem neid käes hoida ja jalga proovida. Iseasi muidugi kui ekstreemseks sa oma matkad oled planeerinud - kuskil mudas ja võpsikus ragistades koostöökvaliteet ikka väga oluline.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 1 külaline