Matkasaapad

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Matkasaapad

Postitus Postitas sepaonu » 15 Jaan 2014, 13:59

minu isiklik kogemus on meindl ja need teised, üleelmine hooaeg miskeid veekindlaid keene proovisin, tõdesin, et veekindlus ongi laialivalguv mõiste ja erand kinnitab reeglit.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 15 Jaan 2014, 16:57

Vastuseks siis küsimusele, et kui/kus/millal jne... ma neid katkiseid saapaid olen näinud. Lugupeetud A.Sikk-l piisas paar korda mägedes käimisest kui see õmblus katki läks. Minu elukaaslasel võttis aega umbes poolteist aastat kui hakkasime probleemi märkama. Selle ajaga olme käinud 3-4 tundramatkal ja natukene Eestis kooserdanud. Kõigil tuttavatel kes valdavalt kohalike radadega piirduvad, ilmneb see häda umbes peale poolteist aastat kasutamise. Kellel vähem kellel rohkem.
Mina olin nii tark, et piisas saapale pilgu peale viskamisest, et saada aru võimalikust probleemist ja seda mitte osta.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Tarwo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tarwo » 16 Jaan 2014, 20:47

Tere kõigile
Saagu sellest mu esimene postitus siin maastikul

Kuna jutt käib saabastest siis ma mõtlesin, et oleks kohane elukogenud matkajatelt küsida, et kas keegi on kodumapinnal näinud müügis Vasque toodangut? Kaubamärk kui selline võrdlemisi tuntud ja tegu on vägagi mugavate jalatsitega kuid nii harva kui ma kodus olles olen jahi ja matkapoodiesse sattunud pole Vasque t näinud. Pean kurbusega tõdema et valik EI võta silme eest kirjuks kauplustes. Kui jätta kohe "tava" saapad (igasugused Timberlandid,HH,adidas jne) välja siis ei jää just ülemäära palju saapaid valikusse. Selliseid tugevaid firmasi nagu Asolo,Vasque,Lowa, isegi levinud Merrel.....meil poodides vist ei kohta...või siis ma olen astunud üle valedest lävepakkudest.

Lugedes siinset arutelu siis pea et kõige targem oleks sirge seljaga jalutada Foxbergi ja tõmmata endale Samelinid jalga ning saapa otsingud lõpetatuks lugeda. Nagu Pilving enne mainis siis on see muidugi vaid kiiduväärt, et Eesti firma teeb sellistele tuntud ja mis seal ka salata, kallitele firmadele saapaid mis tähendab seda, et tegu saab olla vaid tugeva ja profesionaalse firmaga.
Nii ehk ongi kõige parem...raha jääb ka riiki ringlema.

Kuid siiski...kui keegi teab kust ma leiaks Maarjamaal Vaque saapaid siis ma olen nõus ka raha riigist välja saatma
"Kogu emotsioone, mitte asju"

Tarwo

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 16 Jaan 2014, 22:06

Lähim koht kus neid saapaid olen näinud on Soome.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Tarwo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tarwo » 17 Jaan 2014, 10:24

Kui sa juba võtsid vaevaks vastata Tõnu, siis kui ammu sa neid seal nägid ja kas tegu oli üksiku saapaga või laia Vaque asortimendga?
Mitte et ma laisk või oivik oleks aga kas siin foorumis juba on kusagile üles märgitud meie lähinaabruses olevate riikide matkapoed/lingid? Iseenesest ju ei oleks talumatu väljamineks minna naabrile külla ja ka ostlema kui neil teised kaubamärgid lettidel on.

Tarwo

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 17 Jaan 2014, 10:42

Tarwo kirjutas:kõige targem oleks sirge seljaga jalutada Foxbergi ja tõmmata endale Samelinid jalga ning saapa otsingud lõpetatuks lugeda
Ei, ei ole nii.
Jalanõud ei saa osta sildi ega tehnilise spetsifikatsiooni järgi.
Pead proovima, proovima, proovima.
Standard-vead ja muu selline on kasulik info, aga kõige enam loeb ikkagi konkreetse saapa sobivus sinu jala ja soovitud liikumisviisiga.

tripp (La Sportiva ja Garmonti saabastega)

Kasutaja avatar
Tarwo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tarwo » 17 Jaan 2014, 10:48

Absoluutselt nõus Tripiga

See oli rohkem piltlikult öeldud või nii.
Mind ei maksagi väga sõna sõnalt võtta.
Ilmselgelt kõige tähtsam matka jalatsi juures on just jalga sobivus ning mugavus/toetus .
See sai vaid sellepärast nii öeldud et tegu on end õigustanud mudeliga mida on pidevalt täiustatud, materjalid on eeskujulikud ja lisaks kõigele on tegu kodumaise toodanguga.

Tarwo

Kasutaja avatar
Tarwo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tarwo » 21 Jaan 2014, 11:58

Teadjamad kodanikud ehk teavad....
Kui Samelin nii ägedaid ja kiiduväärt saapaid teeb siis kas neil pole kavas teha ka suve saapaid? Saapaid mis oleks sama mugavad jne aga mis poleks üleni nahast vaid kus oleks ka mingeid sünteetilise materjaali "akndaid" mis oluliselt hõlbustaks saabaste ventileerimist ja õhuvahetust soojemate ilmadega.

Tarwo

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 21 Jaan 2014, 12:08

http://www.samelin.ee/sojavaesaabas-mudel-598/?lang=en" onclick="window.open(this.href);return false; midagi sellist pakutakse

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 21 Jaan 2014, 13:07

Jutud liiguvad, et Nipernaadi plaanib ka osaliselt kangaga matakasaabast Sameliniga koostöös.
Metssiga

Kasutaja avatar
Tarwo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tarwo » 21 Jaan 2014, 14:32

Selge siis
Poleks viga küll kui Smelin või siis Nipernaadi midagi välja mõtleks selles osas ja tooks turule ka ühe suvise,meeldivalt hingava ja tuulduva matkasaapa.

Tarwo

Kasutaja avatar
caido
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas caido » 24 Jaan 2014, 17:30

Kui eelmise talve alguses hakkasin endale saapaid otsima siis läks mul mööda umbes 3 kuud kui ma lõpuks omale saapad sain...Need olid pikad 3 stressirohket kuud.
Miks stressirohke - Kuna eelnevad teadmised matkavarustusest olid piiratud nii rahakoti poolelt, kui ka sellest, et olin kaitseliitlane(ehk siis saabas oli must ja nahast - see lihtsalt anti, nii nagu kogu ülejäänud varustus) ja kuna oli vaja saapaid mis pidid põhja Norra maastikuga hakkama saama.
Esimese kuuga kolmest sain aru, et saapad on ühed tähtsamad asjad isiklikust varustusest (seal maastikul vähemalt).
Teise kuuga sain aru, et kiidetakse saapaid mis on way out of my limits(raha, raha, raha)
ja kolmanda kuuga sain aru, et oleks ma sisuliselt esimesed saapad ära ostnud, mida proovisin oleks kogu see kolm kuud olemata olnud:)
Kokkuvõtteks on mul need samad nipide kohandatud samelini saapad ja leian, et see 125 raha mis ma nende eest maksin on hinna ja kvaliteedi suhtes üks asjalikumaid mis ma siin saanud oleks. Praeguseks umbes aastased saapad näevad veel täitsa kobedad välja.

Siin aastavahetusel võrdlesime, et mis on erinevus minu nipi mudelil ja Regina mingi teise tootja Samelini mudelil...visuaalselt jäi silma ainult see kivikaitse topeltõmblus. Kui palju see topeltõmblus nende mudeli tüüpvea välja tulemist edasi lükkab saab vast mingi aeg teada.
Aga Nipidelt infot niipalju, et nad plaanivad siin kevadel uue partii tellimist samelinist, ehk teevad jällegi mingi täienduse või paranduse sellele mudelile.

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 14 Mär 2014, 16:04

Minu saapajaht lõppes täna Samelini poes. Sisse astusin vanade saabastega, välja minnes olid juba uued jalas. :)

Proovisin kolme protektoriga mudelit: Samelini suures osas ühest nahatükist mudelit, Nipernaadi mitmetükilist versiooni ja ka kangaga (ka Nipernaadi käsi mängus) varianti.

1. Kangaga variant tundus hea ja hingav, kuid jalga vähem toetav. Samuti on praegused saapad (rohkem militaar, kui matkasaabas) osaliselt kangaga ja kogemus ütleb, et tuulise ilmaga hakkab nendega külm. Samuti siis, kui saabub see aeg, kui goresukk murdunud, hakkavad need kangaga osad mõnusalt vett sisse laskma. Kangaga variandi kohta netist kirjeldust ei ole leidnud.

2. Nipernaadi variant. Jalas mõnus, kuid õmblusi palju, õmbluste kohad nõrgemad ja mitmetel matkalistel kuuldavasti päka paindumise kohalt õmblused kuuldavasti mingil hetkel järgi andnud. Toetab jalga minu arvates võrdselt Samelini ühest nahatükist mudeliga. Positiivne on, et iga saapa membraansukad on kõik üle kontrollitud.

3. Samelini ühest tükist mudel. Peaks olema kõige vastupidavam ja veekindlam, Kui membraan puru, siis nahka saab tradistsiooniliste vahenditega veekindlana hoida. Nende saabaste puhul kontrollitakse igast partiist vist 15% membraansukki, kui need ok, siis läheb kogu partii müüki. Üldiselt pole probleeme olnud, kuid minu südame tegi soojaks see, et mulle sattus jalga just see paar selle 15% hulgast, mis reaalse kontrolli läbinud. 8-)

Poes olevad daamid olid väga toredad ja abivalmid, soovitan ja tervitan :)
Minu poolt tänu ka Tõnule, kellega valikuprotsessi käigus telefoni teel konsulteerisin.

Ja nüüd metsa! :)

Meelis76
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Meelis76 » 28 Sept 2014, 16:09

Küsin targematelt, et mida arvata HAIX Scout Desert v HAIX Airpower P9 Desertist? Militaarfoorumites HAIXi küll üldiselt kiidetakse, aga ootaks veel arvamusi...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Sept 2014, 16:31

Haix saabaste alt vaataks matkamise seisukohast pigem mudeleid Nebraska ja K2.

Meelis76
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Meelis76 » 28 Sept 2014, 16:55

Tänan!
Aga miks just need?
Pilk jäi Scoutil ja P9-l pidama just eeldatava hea ventileerivuse seisukohast eeldades, et neid saapaid kasutada mittelumistel aastaaegadel ja kuna kõndides jalg niiskust toodab, siis peaks hea ventilatsioon kevad-suvi-sügisesel hooajal andma olulise plussi. Eeldatavalt on nad vettpidavad ka, kui just läbi jõe kahlama ei hakka

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 29 Sept 2014, 08:52

Kui sooja ja päikeselise ilmaga liikuda, siis ilmselt see Haix Scout Desert ilmselt oleks hea, Airpower on pikemaks liikumiseks liiga kõrge.
Mul see isiklik kiiks, et osalise tekstiiliga saapad pole just lemmikud real põhjustel. Eelistan rohkem jäigemaid täisnahkseid saapaid ja kui ilm liiga palav, siis läheb jalga Crocs.
Saapa hingavus on muidugi tähtis ja mõnes mõttes isegi olulisem kui vettpidavus, aga kui see vettpidav membraan sokk või poolsokk saapas otsad annab, siis jääb saapast järgi paksu tallaga kets. Nahksaapale määrid rasva või kummiliimi peale ja saabki poriloikudes taas astuda.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Sept 2014, 09:33

Suvisest saapast rääkides on minu jaoks kaal oluline, niigi palav ja paha, koti ja kolakandjat tahaks omada, kandetooli tahaks ja külmi jooke ja siis need rasked kotad veel. Kui ma kivirägus kõnnin palavaga, siis varianti pole, lohistan jalgu järgi, saabas peab kõva olema. Pehmel ja lihtsal maastikul tahaks veekindlaid ja kergemaid. Veekindlad on siis sellised veekindlad, et kasvõi kilomeetreid mööda plirtsplärtsu, peab pidama. Mingis meelesegaduses ostsin miskid keenid üks aasta, misiganes keendry vms membraan seal olema peaks, igal juhul ei pea, nahk pehme lörts, tald pehme lörts. Mul riidelaadse ja nahaga kokkumiksitud miskid Chevalierid olnud, midagi paha pole tahantjärgi öelda, küti ärist kunagi ostsin, kahjuks ühel matkal kukkus onnis ahju peale ja tald sulas ära.
Mõtlesin uuele katsele minna ja proovida meindli Softline Ultra GTX või Softline Light GTX , mu meelest pole neil muud vahet, kui miski nööriaas.
Mul raske saabas island pro ja kaaluvahe saapa kohta ca 300gr on argument. Nahk on muidugi nahk, a kui kerget saabast tahad, siis lirtslörts pehme nahk pole võibolla niihea, kui mingi sünteetiline kangas.
joon jõest, söön jõest

Meelis76
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Meelis76 » 01 Okt 2014, 18:14

Kas neid Meindleid keegi siin põhja pool ka müüb? Ma mõtlen peale Trapperi, mis vist Tartus asub?

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 02 Okt 2014, 02:18

Keeni toodangu kohta kriitikat ka minu poolt. Sai ostetud sellised jalanõud (Keen Erickson PCT) http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... 1=Jalatsid" onclick="window.open(this.href);return false;
Matkaspordis veel kiideti et ühed parimad. S...agi, vett pidasid ainult alguses, hiljem on nii et vette nendega astuda ei julge, ja ei aita siin oluliselt ka miskid hooldusvahatamised. Üldiselt ei sobi see jalanõu ühelgi aastaajal- suvel on väga umbsed, kevadel- sügisel märjaga nigel veekindlus, talvel väga libedad tallad.
Hoiatuseks...
Viimati muutis mrWilson, 02 Okt 2014, 11:16, muudetud 2 korda kokku.
Põhjus: Kirjutasin saapa margi välja, juhuks kui tulevikus link ei toimi. Edaspidi oskate juba ise. :)

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 04 Okt 2014, 23:01

Muideks kas kellelegi peale minu on hakanud ka tunduma et gore-tex ja analoogsed membraanid sobivad vaid hästi hingavast tekstiilist jalanõudele? Kui on nahk ka veel ümber viivad nad saapa hingavuse nii alla et ei ole lihtsalt meeldiv kasutada. Et olekski saapaid valides nagu kaks mõeldavat varianti- tekstiilist jalanõu+membraan või täisnahkne korralikult suletud (teibitud) õmblustega.

Raimps
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Raimps » 04 Okt 2014, 23:02

Tegu pole päris matkasaapaga aga kindlasti paljud kasutavad või plaanivad kasutama hakata:
Keen on mullegi pettumuse valmistanud küll mitte matkasaapaga aga oma sandaalidega. Enam selle nimega kaupa oma katuse alla ei osta.
Sandaalid kestsid täpselt 9 p. seejärel olid 14p ekspertiisis kuigi müüja ütles, et see tüüpviga. Ma ei saa aru kui on tüüpviga siis mida on venitada ekspertiisiga. Sain küll uued aga usaldus on kadunud.

http://matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Ke ... 1=Jalatsid#" onclick="window.open(this.href);return false;
"Mehe eluvaimu põhi ja tuum on tema kirglik seiklusjanu” C. McCandless

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Okt 2014, 08:35

Jants kirjutas:Muideks kas kellelegi peale minu on hakanud ka tunduma et gore-tex ja analoogsed membraanid sobivad vaid hästi hingavast tekstiilist jalanõudele? Kui on nahk ka veel ümber viivad nad saapa hingavuse nii alla et ei ole lihtsalt meeldiv kasutada. Et olekski saapaid valides nagu kaks mõeldavat varianti- tekstiilist jalanõu+membraan või täisnahkne korralikult suletud (teibitud) õmblustega.
Ma membraanides molekulide liikumist oma silmaga näinud pole, kunagi kui hakati gorest rääkima, siis huvi tekkis, et wtf see üldse on ja illustratiivseid pilte netist ka vaatasin. Õhk saabastes liigub ikka seal, kus tal reaalselt võimalus liikuda
viewtopic.php?f=16&t=318&p=11094#p11094" onclick="window.open(this.href);return false;
ehk mingit reaalset meile tuntavat õhu liikumist nüüd läbi naha või muu veekindla materjali ei toimu.
Ma kalamehena talvekombinesoonide hingavuse näiteid teinud. Talipüügil sumbatakse paksus lumes hullununa, toodetakse kombe sisse seda niiskust ülearu, hingava ja mittehingava olukorda seespool raske samaaegselt hinnata aga hea näide on öömajale jäädes riiete kuivatamine. Kui mittehingavat teistpidi ei keera, siis tema hommikuks ära ei kuiva ja hingav kuivab. Saabaste testimine raskem aga midagi sarnast peaks tulemuseks olema, kui kahte tõugu saapad pealt näiteks kilekotinutsakuga sulgeda, mittemembraan peaks hommikuks niiskem jääma.
Kombede puhul on jahutud ka sellest, et pealisriie on microsälgitud, ehk sisemise veeauru surve peale võiks nüüd mingi molekul ka läbi riide otse rännata. Mida oma silmaga ei näe, seda pimesi uskuda ei saa :lol: Veel ühe näitena oleks kahlamispüksid ja nende hingamine, trambid kaldal vahtu ennast, siis ronid vette, kus on külmem, veeaur kondenseerub ja pole tal kuhugi minna, võid silmi punnitada aga õhumulle sa enda ümber ei näe, ronid välja ja algab teoreetiline hingamine, mis muutub praktilisemaks siis, kui sa lõpetad rabelemise ja niiskuse juurdetootmise, jääb aega ka miskit pükstest välja lasta läbi membraani.
Ega saabastega teistmoodi pole, ikka võitlus palju toodad niiskust ja palju väljuda jõuab. Kui tahad, et saabas veekindel oleks, siis mu meelest peaks väliskiht ka niivõrdkuivõrd veekindel olema. Kõik mis laseb kohinal õhku välja ei saa minu meelest sissetulevat vett takistada.
Mul selline arusaam, et kui kõva nahksaabast pole vaja, vaid on vaja poolkõva kerget, siis nahast tuleb loobuda ja valida miski tekstiilidemix, veest sivem läbi kõndida ja rõõmustada, et kuna saabas kerge, siis jalad higistavad vähem.
joon jõest, söön jõest

fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 06 Okt 2014, 00:48

Kannan juba teist aastat järjest nahast Keen sandaale (kevadest - sügiseni igapäevaselt), olen käinud nendega mitu korda vees (meres) ja pole senimaani kusagilt järgi andnud. Aegajalt hooldan mingi rasvaga, et ära ei kuivaks. Ainult kiidusõnad. Järgmiseks aastaks ostan ilmselt uued, sest hakkavad kergelt "juustuks" muunduma, kuid on täiesti terved.

http://matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Ke ... iginal.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
triip
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas triip » 06 Okt 2014, 12:24

Raimps kirjutas: Sandaalid kestsid täpselt 9 p. seejärel olid 14p ekspertiisis kuigi müüja ütles, et see tüüpviga. Ma ei saa aru kui on tüüpviga siis mida on venitada ekspertiisiga. Sain küll uued aga usaldus on kadunud.

http://matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Ke ... 1=Jalatsid#" onclick="window.open(this.href);return false;
Mul on ka Clearwater cnx'id. Kestsid mõned kuu, siis ühel tuli tald 3/4 ulatuses liimist lahti, teisel vähem. Lapsel olid Basin wp (või mingid sarnased) talvesaapad. Kirjade järgi peaks olema soojad talvesaapad aga juba õrna miinuse juures kurdeti, et varbad külmetavad. Kisub veidi off topic'uks aga võib-olla Keen ei olegi nii äge firma nagu reklaamitakse ning nende saapaid võiks vältida.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist