Minu seljakoti sisu.

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Minu seljakoti sisu.

Postitus Postitas Jyrgenson » 22 Jaan 2012, 19:45

Pilvingule: marutõbistega peamiselt.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

rainerk32
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rainerk32 » 23 Jaan 2012, 20:48

Ma ise olen ka bivikoti kondensatsiooniga mõnevõrra kokku puutunud, seetõttu uurin. Internetis on selles osas vastukäivaid andmeid erinevate konkreetsete bivide ja telkide kohta. Nagu mina aru saan, tekib kondensatsioon sellest, et keha (või pinna) temperatuur langeb soojuskiirguse eraldumise tõttu ümbritseva õhu temperatuurist madalamale, mille mõjul keha ümbritseva õhukihi temperatuur langeb kastepunktist madalamale. Selle tagajärjel õhus olev üleliigne niiskus veeldub ja koguneb keha pinnale. Siit järeldub, et kondensatsiooniga võitlemiseks tuleks 1) võimalikult vähendada soojuskadu kiirguse teel (nt panna ase puude, varikatte vms alla, mis kiirgust tagasi peegeldaks), 2) kompenseerida soojuskadu muul moel (nt lasta tuulel asendada jahtunud õhk soojemaga) või 3) mitte lubada õhuniiskusel asjatult tõusta (hoida niiskuseallikad eemal, juhtida kehast pärinev niiske õhk ventilatsiooni/korstnaefekti abil minema). Ilma bivikotita magamine võiks aidata siis, kui isolatsioon keha ja magamiskoti välispinna vahel on piisavalt õhuke, et kehast eralduv soojus suudaks kompenseerida välispinnalt väliskeskkonda kiirguvat soojust. See on minu ettekujutus asjast.

Seda puuküttega pliiti kasutasin jah ka Kungsledenil ning kütte leidmisega ei olnud mingit probleemi, ka mitte Vakkotavare ja Abisko vahelisel metsatul lõigul. Metsapiirist kõrgemal kääbuskasevõsas leidub palju kuivanud ja mahalangenud oksi. Piisab lihtsalt natuke sobrada ja ongi peotäis koos, rohkem vaja ei lähegi. See on muidugi ka selline kütteliik, kus mul teiste matkajate seas just eriti konkurente polnud. Mahalangenud kuivanud oksi on Rootsis seadusega lubatud põletusmaterjaliks korjata, seda isegi paljudes rahvusparkides. Teine küttematerjali allikas oli teeäärsed lõkkepaigad, kus tavaliselt vedeles nii palju laaste ja oksajuppe, et võisin kohe maha istuda ja tule üles teha. Mingit nuga mul kaasas ei olnud ja ma ausalt öeldes ei kujuta ettegi, kus keskkonnateadlikul matkajal seda vaja peaks minema. Puuküttel pliit oli veel selle poolest hea, et kuna sõitsin Rootsi lennukiga, siis polnud vaja hakata kohapeal otsima gaasiballooni või piiritust või muud põletusainet. Panen siia juurde ühe Internetist leitud artikli põletuspuidu hankimisest tundras ja ühe pildikogu samast tegevusest veelgi ekstreemsemates tingimustes.

Inov8 peale mõtlesin ma ka ise kunagi, aga kuna BPL foorumis räägiti palju häid sõnu New Balance MT100 kohta, siis otsustasin selle kasuks (Mte101gh on selle Euroopa analoog).

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 24 Jaan 2012, 10:57

[Offtoop]Rainerk32, ega Sul ei juhtu olema Kungsledenist pildimaterjali või reisikrja?[/Offtoop]

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 24 Jaan 2012, 15:24

Rainerk32!
Mingit nuga mul kaasas ei olnud ja ma ausalt öeldes ei kujuta ettegi, kus keskkonnateadlikul matkajal seda vaja peaks minema.
??? Ongi nii, äkki seletad kuidas saab ilma noata looduses käidud? Minule on see nii suur mõistatus, et ei suuda selle suurust kirjeldadagi.

P.S. kas ma enam ennast ei saagi keskkonnateadlikuks matkajaks nimetada - huvitav, huvitav :o , mis seos on noa omamisel ja kasutamisel keskkonnateadlikusega?
Viimati muutis Jyrgenson, 24 Jaan 2012, 19:05, muudetud 1 kord kokku.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 24 Jaan 2012, 17:31

Mina näiteks lõikan noaga vorsti, saia, leiba jne. Vahest voolin ja nikerdan. Peaks suht keskkonnasõbralik olema.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 24 Jaan 2012, 19:13

Usun, et on tahetud mainida asjaolu, et tule saab üles ilma lõikeriistu omamata =)
Selle kohapealt, talvel, kui kõik on jäitega kaetud, annab seda metsakuiva taga otsida, eriti kui pole okkaliste läheduses - hea nuga on alati tore kaaslane.
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

rainerk32
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rainerk32 » 24 Jaan 2012, 20:25

[Offtoop]Taimo: on pildimaterjali küll ja on ka natuke juttu, aga seni pole jagunud ettevõtmist seda kuskile üles panna. Loodan siiski, et mingil hetkel saan kuskilt selle vajaliku tõuke...[/Offtoop]

Mul polnud kavatsust lahterdada inimesi keskkonnateadlikuks või mitte selle järgi, kas neil on matkal nuga kaasas. Palun vabandust, kui selline mulje jäi. Aga oma küsimust võin küll selgitada - milleks peaks matkal nuga vaja minema?

1. Kaasavõetud asjade tavapäraseks lõikamiseks? Eelkõige kuuluvad siia toiduained. Aga miks ma peaksin toiduaineid või muid asju lõikama metsas, kui ma saan kogu lõikamistöö ära teha kodus, kus mul on selleks palju paremad ja efektiivsemad vahendid? Ajaga, mis mul looduses kuluks ühe söögikorra ainete lahtilõikamiseks, võin ma kodus valmistada ette mitu söögikorda, ning vabanevat aega looduses pühendada nendele asjadele, mida ma "tsivilisatsioonis" teha ei saa.

2. Kaasavõetud asjade erakorraliseks lõikamiseks? Näiteks millegi parandamiseks? Kaasavõetud parandusmaterjalid on tavaliselt lindi või tekstiili või nööri kujul, mida on parem lõigada hoopis kääridega. Käärid on mul ka ülal varustusenimekirjas kirjas. Kui matk kestab kauem, siis hakkavad pikaks kasvama küüned, mida on samuti hea kääridega lõigata.

3. Loodusest hangitavate asjade lõikamiseks? Ma püüan loodusest võtta ainult seda, mida mul on tõesti vaja: vesi, kütus, ööbimiskoht, ja neist millegi jaoks ei lähe mul nuga tarvis. Kütuseks kasutatavaid kuivi pliiatsijämedusi oksakesi on lihtne murda käes ja neid kulub vähe. Nuga oleks võib-olla põhjendatud siis, kui ma matkal näiteks peaksin jahti või püüaksin kala, aga need on minu jaoks liiga ebakindlad toiduallikad. Kui minna loodusesse kala püüdma, siis ma nimetaksin seda mitte matkamiseks, vaid kalapüüdmiseks. Nuga võiks ehk vaja minna ka siis, kui looduses tuleb tegeleda ellujäämisega, aga ma ju ei võta matkale varustust kaasa eesmärgiga see probleemi tekkides kõrvale heita, vaid ikka selleks, et mul oleks temast igasugustes olukordades võimalikult palju kasu.

Need kolm punkti ammendavad loogiliselt kõik võimalused ja üheski ei ole nuga tingimata tarvilik.

Keskkonnateadlikkust nimetasin seetõttu, et olen piisavalt näinud avalikke lõkkekohti meie matkaradade ääres, kus lähedal asuvatel kaskedel on koor ümberringi lahti lõigatud ja ära kistud, oksad ja isegi väiksemad puud lõkke tegemiseks maha nüsitud, puust lauad ja pingid ära täksitud ja lõigutud jne. See on kurb, sest nuga ei ole selline asi, mis peaks automaatselt kuuluma looduses olemise või seal liikumise juurde.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 24 Jaan 2012, 21:00

Selles, et avalikud lõkkekohad kohati ropud välja näevad on süüdi logisevad mutrid, mitte nuga vööl.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 24 Jaan 2012, 22:06

Vau, väga huvitav selgitus, rainerk32 poolt ja kindlasti äärmiselt huvitav ja originaalne! Pean tunnistama, et mina isiklikult oskan looduses ilma magamiskotita, pliidita, telgita ja vist isegi ilma kogu oma muu matkavarustuseta hakkama saada, aga ilma noata küll ei oska.
Kuidas Sul selline anti-noa filosoofia täpsemalt välja kujunes - ma tahaks kohe lähemalt teada? Sinu lahkel loal kasutakin hea meelega sellist vaatenurka asjale mingi näitena mõnes oma kirjutises ja loengus.
See mis puudutab asjade kodus ette viilutamist, siis näiteks matkale ostan ise just viilutamata asju kaasa, peamiselt leiba ja sepikut, et neid oleks parem transportida ja need kotis ei puruks ei pudeneks. Kas saa suudad seljakotis viilutatud leiba nii transportida, et sellest puru ei tekki?

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 24 Jaan 2012, 22:12

Mina näiteks lõikan noaga vorsti, saia, leiba jne. Vahest voolin ja nikerdan. Peaks suht keskkonnasõbralik olema

Mina aga nii keskonnasõbralik ei ole-vahest võtan ka mõne elusa puukese või oksa maha. Aga süda on siiski rahul, sest usun et loodus mulle seda lubab... Äärmuslik püüdlikus kõigis oma tegemistes loodust hoida ja keskkonda säästa paistab mulle pigem loodusest võõrandunud inimkonna haiglase veidrusena...

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 25 Jaan 2012, 08:31

Selles osas olen ma eriline jõhkard, mul on kaasas tavaliselt 2 nuga: taskunuga vorsti ja leiva lõikamiseks ning pussnuga "metsa langetamiseks".
Minu arust on üks korralik nuga looduses nii ellujäämise kui hakkamasaamise seisukohalt esmavajalik.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 25 Jaan 2012, 10:28

Võib-olla mul asi mõtlemises kinni aga mina ka ei suudaks matka ilma noata ette kujutada.

rainerk32
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rainerk32 » 25 Jaan 2012, 23:35

Jyrgensonile vastuseks. Tegelikult pole minu puhul asi üldse noas või anti-noas. Mingil hetkel mõtlesin ma läbi, mis on minu tõelised vajadused matkal ja mida on tarvis nende rahuldamiseks. See peaks aitama vältida olukorda, kus ma lähen matkale, jättes samas mõne olulise asja maha. Kokkuvõttes tuli välja suhteliselt väike asjade komplekt, mida on lihtne kirja panna või isegi meelde jätta - inimese tegelikud vajadused ei ole ju niiväga suured. Ja et nuga vältimatult vajalikuks ei osutunud, siis jäi ta matkavarustusest välja.

Arvan, et ma ei suuda viilutatud leiba seljakotis transportida nii, et puru ei tekiks. Aga kui kaal ei ole oluline, siis näiteks majapidamistarvete kaupluses võib leida jäigemaseinalisi plastkarpe või -nõusid, kuhu peale leiva saab sisse panna ka muud kergesti purunevat kraami. Mina tavaliselt matkale leiba kaasa ei võta, sest pikemal retkel kipub see minema hallitama või kuivama ja tema kalorisisaldus on suhteliselt väike. Teraviljatoodetest asendavad seda edukalt mitmesuguseid küpsised, helbeid ja nende segud, müsli, kama, makaronid, kuskuss jne. Leiva kaasavõtmise asemel on ka päris lihtne seda matkal olles ise küpsetada (ei ole küll ise proovinud), päris hea on näiteks selline videovormis juhatus.

Meie matkaettevõtete ja mingil määral ka selle foorumi üheks eesmärgiks on matkamist propageerida ja tuua matkamise juurde uusi inimesi. Kui seda teha võtmes, et igaüks võib loodusest võtta kõike, mida tahab, siis on oht, et ajapikku tekib järjest juurde kohti, mis näevad välja nagu praegu mõned lõkkeplatsid. Ja kui matkajate arv kasvab, siis hakkavad üha uued inimesed otsima uusi, "puutumata loodusega" piirkondi ning muutma neid selliseks, nagu nad peavad õigeks seni nendele tuntud piirkondade puhul. Kui pärast mandrijää taandumist tulid Eestisse esimesed inimesed, siis oli neid maksimaalselt paar tuhat hinge, sest loodus lihtsalt ei toitnud rohkem ära. Praegu elab Eestis inimesi kui mitte tuhat, siis vähemalt mitusada korda rohkem. Kui isegi väike protsent nendest hakkaks tõsiselt loodusest ressursse hankima, siis ei kannataks loodus seda lihtsalt välja. Me kõnnime hapral jääl. Seepärast, et järjest võimenduvat tagasisidespiraali vältida, võiks matkamise tutvustamisel pigem võtta kohe alguses hoiaku, et jäta pärast oma külastust looduses kõik selliseks, nagu enne oli.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 26 Jaan 2012, 00:02

Aitäh vastamast Rainerk32, eriti meeldis mulle Sinu kirjutatud viimane mõttelõik! Olen ka ise samadele asjadele korduvalt mõelnud. Tegelikult võiks siin foorumis tõesti natu rohkem sellisele filosoofilisemale poolele tähelepanu pöörata, et säilitada seda vähest loodust mis meid veel ümbritseb.
Aga kuna alati jääb võimalus, et võib tekkida ebastandartne olukord, siis oma kogemuse ja paljude teiste ekspertide arvamusele tuginedes sooviaksin Sul ikkagi pussi vööl kanda.
Vaatamata meie erinevusele vaadetes noale mulle ikkagi meeldis see kuidas Sa asjale lähened ja seda põhjendasid. Sellegi poolest kaalu palun seda noa teemat veidike avaramalt - mine tea kuna võib tekkida tsenaarjumis kõrvalekaldeid.
Ilmselt ma varem või hiljem loon siin foorumis noa kasutamise teema, aga see ei ole sellepärast, et tahaksin Sinuga mingit jonni ajada vaid pigem tekitada neutraalse mõttevahetuse.
Tegelikult on päris huvitav milleni ikkagi inimesed jõuavad ja kuidas mõtlevad. :idea:

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 26 Jaan 2012, 11:48

Ökonoomika vs. ökoloogia on hetkel inimkonna üks suuremaid probleeme, sellest ei saa üle ega ümber. Mul endal on olnud au looduskaitse köögipoolega natuke lähemalt kokkupuutuda ja tegelikult on asi tiba keerulisem kui tavaliselt arvatakse. Tänapäeval räägime me keskonnakaitsest, kuhu juurde kuulub kindlasti ka inimene. Kõige suurem lollus siin maailmas on humanism, mis lahutab inimese ja looduse ning õigustab inimese domineerimist looduse üle. Inimene ja loodus on üks tervik, teisiti ei saa. See teema siin kisub offtopicuks ära, peaks vist lõkkejuttude alla mingi filosoofia ja keskkonnakaitse teema tegema.

Kasutaja avatar
Parabellum
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Parabellum » 14 Veebr 2013, 11:47

Krt,matkamine ilma noata??? See kõlab nagu k..p ilma naiseta....
Aga üldiselt on sedasi,et kui teha mingeid linnapargi trippe,siis seal küll nuga ei ole vaja.Käärid iseenesest on ka head asjad,kuid siit mul küss,et miks kääre kaasas kanda kui samad asjad saab ära teha noaga,aga kui läheks nuga vaja,siis tavaliselt neid asju enam kääridega ei tee.Ma võibolla lihtsalt vanamoeline,aga nuga on mul alati kaasas.
Kui nii edasi,siis järgmiseks kuuleme sääskede matustest.... See oli utreeritult üteldud. :D

Kasutaja avatar
MoralFibre
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas MoralFibre » 14 Veebr 2013, 13:10

Esmaabipakikeses on mul pisikesed käärid ka kaasas. Noaga on sidet tsipa paha lõigata.
Kuid ilma noata ei kujuta küll metsas elu ette :)

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 30 Mai 2013, 15:09

Pikk jutt, tark jutt: http://matkaklubi.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Aga lühidalt minu varustusest...

...Riided:

aluspesu(3 paari, vabalt valitud kujuga)
Sokke(vähemalt 5 paari ja vähemalt 2 paari võiksid olla matkasokid)
T-särke(3 paari, neid saab ju pesta)
Oleneb ilmast, aga kes tahab siis ka soe pesu(ikkagi Eesti suvi)
Mõni paar midagi pika varrukalist(pusa, fliis jms)
Paar pikki ja lühikesi pükse
Müts
Plätud(äärmiselt mugav õhtul jalga panna ja lõkkeääres istuda)
Tossud(ilusa ilmaga kui rühid asfaltil)
MATKASAABAS !!!(säästab jalga rasekel pinnasel)

Matkaköök:

Gaasil töötav matkapliit(500g balloon)
Plekist kruus(300ml)/vahest termostass
Tavalised nuga(/taskunuga), kahvel, lusikas
Vajadusel konserviavaja
1L teekann(titaanist)
Kauss(kasutan ka taldrikuna)(alu.)
1x5L vett(''Saaremaa'' jms)
2x0.5l plastikust tühjad veepudelid(nt sprite jms)

Magamine:

Telk(suvaline hetkel, varsti on plaan muretseda matkakiik)
Isetäituv ''Ferrino'' magamismatt
Magamiskott(kunagi sai Selverist ostetud)
Patareidega töötav latern(hea telki panna pimedas, tekib koduse tunde)
Patja ma isiklikult ei tarbi, kuid kui tuleb padja igatsus peale, siis on mul hea nipp: keera rulli pusa ning pane see magamiskoti koti sisse. Padi mis sugune!

Lisa:

Puss nuga
Taskulamp/pealamp(kuidas kunagi)
Zippo koos täitevedelikuga(või tulemasin/tikud)
Märkmik ja kirjutusvahend
Fotokas(Nikon D3100)
Seep(vedel/tahke, vahet pole)
Sitapaber/salvrätikud
Esmaabi kama(plaastrid, piirituse lapid, vatt, side)

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 01 Sept 2013, 12:21

Pildid minu viiepäevase Oandu- Ardu matka varustusest:
Pilt
riided:
Pilt

[moimg={http://lennuki.planet.ee/Oandu-Ardu2013/riided_2.jpg}]{http://lennuki.planet.ee/Oandu-Ardu2013/riided_2k.jpg}[/moimg]
Kuue päeva toit:
<<<<<<<<<<<<<<------------ Õhtu <<<<<<<<<<<<------------- Lõuna <<<<<<<<<<<<<<-------------------- Hommik <<<<<<<<<<<<<
Pilt
ja seljakott (jäi pooltühjaks):
Pilt
Viimati muutis Tarmo, 02 Sept 2013, 09:50, muudetud 2 korda kokku.
...

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 01 Sept 2013, 13:42

Tarmo vaatan, et oled viitsinud 2 eri tüüpi pliiti kaasa vedada!? On selleks mingi kindel põhjus? Palju Primuse kütust alles jäi? Milline plaan jalanõudega oli? Saabastega matkad ja crocside ning tossudega oled laagris?

Aga muidu vinge just, et piltidena oma seljakoti sisu üles panid. Tuima teksti pole kunagi nii põnev lugeda.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 01 Sept 2013, 14:06

Mis koti kogukaaluks tuli?
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 01 Sept 2013, 14:10

Pliitasid oli tegelikult isegi 3 kaasas :
Primus OmniLite Ti,
Emberlit'e vabaltlevitatavate joonistega koopia
viewtopic.php?f=55&t=831&p=5003#p5003" onclick="window.open(this.href);return false;
ja joogipurgist tehtud piirituspõleti.
Viimased kaks olid mõeldud koos kasutamiseks, kas vihmaga telgis või juhuks kui oleks tulnud kuhugi vaikselt kellegi aiataha laager püsti panna - Primuse hääl on vaikse ilmaga kaugele kuulda. Kui veefiltri vôi priimusega oleks midagi juhtunud, siis oleks saanud puuküttele minna.

Primuse kütust jäi alles veidi alla 300 ml
Kaasas oli originaal pudeli täis (300ml) ja veel 300 ml pudeli täis muruniiduki bensiini. Arvestasin 75 ml päeva kohta ja valasin pudelid täis.
Üks päev oli varuks ja 3 päeval tegin lõunat külmalt.

Suure vihmaga ja märjas rohus liikusin saabastega, muidu tossudega. Saapad olid Alfa kirjadega seest karvased töömehe saapad, uued saapad juba ostetud.
Kroksidega oli mõnus laagerdada ja telgist väljas käia, veetakistusi ei olnud vaja ületada.

Kott koos 2,5 l veega ja toiduga oli 22 kg
Toitu oli 900 g päeva kohta.

Lisaks piltidel kujutatule olid veel kaasas pirukad esimeseks lõunaks, joogipulber, Adventure Food Guljašš kartuliga, väike tursamaksa konserv ja mõned spordigeelid. Söök oli toidukordade ja päevade kaupa kilekottides. Vee jaoks oli veel üks 1,5 l pudel ja üks 0,7 l joogipudel.

Riietest oli osa seljas. Väike tükk vanast käterätikust oli asjade kuivatamiseks kaasas. Rull vetsupabert oli kah kaasas.

Nii igaksjuhuks oli veel lisaks kaasas väljalülitatud olekus ja veekindlalt pakitud Nokia Lumia 800 GPS-iga nutitelefon, mida ma terve matka vältel sisse ei lülitanud. Üksi matkates on töötav telefon kõige tähtsam päästevahend.

Rahakott ja koduvõtmed olid kah muidugi kaasas, rohkem asju ei meenu.
...

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 04 Sept 2013, 14:04

Panin kirja oma pika Fani mägimatka varustuse:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... ydVE#gid=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Kirjas on tõesti kõik, kirkast kempsupaberini, ja kommentaaridega.
Ehk on kellelegi kasulik - kas võrdluseks, või kontroll-nimekirjaks, või mingil muul viisil.

Kogemused, mis ise sain ja püüan meelde jätta:
- 35 kg pikalt mäest-üles tassida on tülikas, aga täiesti võimalik
- pikal matkal läheb vaja rohkem remondi-kraami kui ma arvasin. Rohkem teipi, rohkem liimi, ja üldse kõiki asju!
- isiklikku varustust ei tasu väga optimeerida, sest siis saad grupi käest kohe rohkem kola juurde :)
- tasub riideid pesta, ja sellevõrra vähem pesu ja särke kaasa võtta
- raja plaan teha selline, et saab osa kraami ajutiselt maha jätta. Ilma selleta olnuks me esimese paari päevaga surnud.

Kasutaja avatar
Martin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Martin » 04 Sept 2013, 14:53

Tänan, tripp.

Väga asjalik ülevaade ning kommentaarid. Mõtisklemist vähemalt mulle praegu jagub.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 04 Sept 2013, 15:06

tripp kirjutas:Panin kirja oma pika Fani mägimatka varustuse:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... ydVE#gid=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Kirjas on tõesti kõik, kirkast kempsupaberini, ja kommentaaridega.
Ehk on kellelegi kasulik - kas võrdluseks, või kontroll-nimekirjaks, või mingil muul viisil.

Kogemused, mis ise sain ja püüan meelde jätta:
- 35 kg pikalt mäest-üles tassida on tülikas, aga täiesti võimalik
- pikal matkal läheb vaja rohkem remondi-kraami kui ma arvasin. Rohkem teipi, rohkem liimi, ja üldse kõiki asju!
- isiklikku varustust ei tasu väga optimeerida, sest siis saad grupi käest kohe rohkem kola juurde :)
- tasub riideid pesta, ja sellevõrra vähem pesu ja särke kaasa võtta
- raja plaan teha selline, et saab osa kraami ajutiselt maha jätta. Ilma selleta olnuks me esimese paari päevaga surnud.
Miks siis termokile ei võtnud?
PS. Kas ma ei lugenud välja, aga tundub, et võtsid kaasa hulga ronimisvarustust aga ronimisnöör jäi maha.
Kuni on puid, pole probleemi

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline