Üliväike ja kerge gaasipõleti hiinast - BRS-3000T

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Vasta
Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Üliväike ja kerge gaasipõleti hiinast - BRS-3000T

Postitus Postitas mrWilson » 10 Okt 2016, 18:41

Täna saabus hiinast pakk milles oli gaasipõleti "BRS-3000T". Kohale jõudis 12 päevaga. Aliexpressi asemel tellisin selle Ebay'st: http://www.ebay.co.uk/itm/222134778333? ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false; kuna Aliexpress ei tunnista PayPal'i ja muul moel ma PayPal'is olevat raha realiseerida ei saa (ei saa kanda oma pangakontole. PayPal + Eesti = pullikaka). See selleks.

Maksis u. 9,51eur'i. Kuramuse väike ja naljakalt kerge on küll see põleti. Justkui laste mänguasi tundub. :) Juttude järgi väikseim gaasipõleti mis seni saadaval on. Reaalset kaalu öelda ei oska kuna pole millegagi kaaluda. Keetmiskatse tegin aga küll. Müügiandmed väidavad, et pakendi kaal: 71g, võimsus: 2700W ja materjal: Titaan. Kui aus olla siis näeb välja küll nagu titaan aga ei tea kuidas seda väidet kontrollida. Kaasas on veel väike kotike.

Pildid on s**ad sest telefon on s*tt. :)
BRS-3000T-1.jpg
BRS-3000T-2.jpg
BRS-3000T-3.jpg
Niisiis, Keetmiskatse tulemused on järgmised:

Pott: "OPTIMUS Terra Weekend HE"
Vesi: tavaline kraanikülm vesi
Kogus: 800ml
Tingimused: harilikud tubased tingimused köögikapil. :)
Aeg keemiseni: 02:20min (välitingimustes ilmselt siiski rohkem)

Juuresoleval pildil on näha, et leegikraega pott (sellise suurusega) ei sobi sellele põletile kuna nibin-nabin ulatub toetama ja on kerge ümber minema. Suurema raadiusega samasugused potid ilmselt küll sest siis toetub pott põletile oma põhjaga mitte leegikraega. Seevastu lameda põhjaga potid sobivad ilmselt igas suuruses suurepäraselt.
BRS-3000T-4.jpg
Kokkuvõtteks tundub päris asjalik väikemees olevat. Kuskilt ei leki ega läbi ei "susise". "Jalgu" ega "kraani" ei tasu loomulikult loomajõuga väänata. Mahub peaaegu 230g ballooni põhja nõgususse. Välikatseid ei ole teinud aga mis seal ikka katsetada. Töötab nagu üks selline gaasipõleti töötama peab. Iseasi muidugi kaua vastu peab. :) Kuid selle raha eest on asja küll ja veel.

Lõppu veel link Youtube'i ülevaadetele: https://www.youtube.com/results?search_query=BRS-3000T" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Üliväike ja kerge gaasipõleti hiinast - BRS-3000T

Postitus Postitas polarbear » 10 Okt 2016, 19:20

mrWilson kirjutas:PayPal'is olevat raha realiseerida ei saa (ei saa kanda oma pangakontole. PayPal + Eesti = pullikaka).
Kanna oma krediitkaardile (või deebetkaardile, mis kehastub vajadusel krediitkaardiks. SEB-l vähemasti selline täiesti olemas ja ei maksa midagi lisaks) Mul oli sama jant Paypali-ga ja nii õnnestus. Edaspidi olen limiteeritud krediitkaarti (juhuks kui andmed lekivad) lihtsalt kasutanud ja paypali kasutamisest loobunud.
mrWilson kirjutas: Juuresoleval pildil on näha, et leegikraega pott (sellise suurusega) ei sobi sellele põletile kuna nibin-nabin ulatub toetama ja on kerge ümber minema. Suurema raadiusega samasugused potit ilmselt küll sest siis toetub pott põletile oma põhjaga mitte leegikraega. S
Kuna potti suuremaks ei saa teha, saab põleti väiksemaks teha :D
Nukid maha ja mahub soojusvaheti sisse ära. Grammivõidust rääkimata :lol:
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Okt 2016, 19:27

polarbear kirjutas:
mrWilson kirjutas:PayPal'is olevat raha realiseerida ei saa (ei saa kanda oma pangakontole. PayPal + Eesti = pullikaka).
Kanna oma krediitkaardile (või deebetkaardile, mis kehastub vajadusel krediitkaardiks. SEB-l vähemasti selline täiesti olemas ja ei maksa midagi lisaks) Mul oli sama jant Paypali-ga ja nii õnnestus. Edaspidi olen limiteeritud krediitkaarti (juhuks kui andmed lekivad) lihtsalt kasutanud ja paypali kasutamisest loobunud.
Tegin PayPali kohta uue teema: viewtopic.php?f=5&t=3005" onclick="window.open(this.href);return false;
polarbear kirjutas:Kuna potti suuremaks ei saa teha, saab põleti väiksemaks teha :D
Nukid maha ja mahub soojusvaheti sisse ära. Grammivõidust rääkimata :lol:
See ka variant jah. :D
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 11 Okt 2016, 10:32

mrWilson kirjutas:Juuresoleval pildil on näha, et leegikraega pott (sellise suurusega) ei sobi sellele põletile kuna nibin-nabin ulatub toetama ja on kerge ümber minema. Suurema raadiusega samasugused potid ilmselt küll sest siis toetub pott põletile oma põhjaga mitte leegikraega. Seevastu lameda põhjaga potid sobivad ilmselt igas suuruses suurepäraselt.
Võid kasutada varianti, mida ma ise ühe veidi suurema põletiga (ca 1,5cm pikemad haaratsid) paar korda kasutanud olen:
Kui põleti haaratsid on natuke üleval, asetad nad poti leegrikrae vahele ja siis lükkad sirgeks (väheke tülikas paika panna, aga toimib).

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 11 Okt 2016, 10:47

titaan on kerge ja ei reageeri magnetile.
Samuti alumiinium. Kuidas neil kahel vahet teha, mina ei tea.
https://mrtitanium.info/2008/03/17/how- ... -titanium/" onclick="window.open(this.href);return false; On üks info, aga ma ei tea kas sa just relakaga kallale tahad minna.

Võimsust saab võrrelda sama gaasiga samal temperatuuril vett keetes mõne pliidiga, mille võimsus on teada.
Abiks tõenäoliselt IR termomeeter vms.
Olen pikalt ennast kogunud, et võrdluseid asju teha aga siiani edutult.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 11 Okt 2016, 11:10

Ehh, ma ei viitsi tegeleda igasuguste peensustega (loe mõttetustega) minu jaoks. Ausalt. Kerge on? On. Väike on? On. Odav on? On. Töötab? Töötab. Mida veel?
REGA1872 kirjutas: Võid kasutada varianti, mida ma ise ühe veidi suurema põletiga (ca 1,5cm pikemad haaratsid) paar korda kasutanud olen:
Kui põleti haaratsid on natuke üleval, asetad nad poti leegrikrae vahele ja siis lükkad sirgeks (väheke tülikas paika panna, aga toimib).
See poti peale vägistamine on siis teema kui kuskil võpsikus istudes peamine põleti saba annab ning siis selle varuvariandina taskust välja võtad. Muidu vaatad ikka milline pott sinu põletiga sobib enne kui jala õue tõstad.

Ma juba pikemat aega mõtlen, et nahker seda leegikraed üldse vaja on. Nagu päriselt ka vaja on.
Ah, minge metsa...

Bjorn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Bjorn » 11 Okt 2016, 12:02

mrWilson kirjutas:Ehh, ma ei viitsi tegeleda igasuguste peensustega (loe mõttetustega) minu jaoks. Ausalt. Kerge on? On. Väike on? On. Odav on? On. Töötab? Töötab. Mida veel?
REGA1872 kirjutas: Võid kasutada varianti, mida ma ise ühe veidi suurema põletiga (ca 1,5cm pikemad haaratsid) paar korda kasutanud olen:
See poti peale vägistamine on siis teema kui kuskil võpsikus istudes peamine põleti saba annab ning siis selle varuvariandina taskust välja võtad. Muidu vaatad ikka milline pott sinu põletiga sobib enne kui jala õue tõstad.

Ma juba pikemat aega mõtlen, et nahker seda leegikraed üldse vaja on. Nagu päriselt ka vaja on.
Testide kohapealt annab krae täiesti reaalse eelise keemise kiiruses.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 11 Okt 2016, 12:15

Ma saan sellest aru aga kui tihti sellist eelist ka reaalselt vaja on? Kerge seljakott on muidugi alati hea kuid kui tihti sa käid sellisel matkal kus iga viilitud gramm tõesti ka ülitähtis on? Mingi minutiline aja erinevus mind üldse ei huvita. nii kiire mul ka ei ole. Ilmselt siin mängib peamist rolli teadmine, et näe, mul on selline vägev pott mis hoiab 2g gaasi kokku. Ma isegi ostsin selle poti sama mõttega. No, et oleks ikka vägev. :) Aga no kui ta juba kord olemas on siis las ta olla. Lihtsalt järgmise poti ostan ilma kraeta. Aga see selleks.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 11 Okt 2016, 13:49

Peensuseid pole vaja, arutelu pole vaja, miks üldse seda foorumit siis pidada, kui pole midagi võrrelda või ei taha.

Hetkel aga pigem räägi kuidas üldine kvaliteet?
poti kandurid loksuvad või on konkreetsed ja tundub korralik?
Palju päriselt kaalub?
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 11 Okt 2016, 14:04

ullivilli kirjutas:Peensuseid pole vaja, arutelu pole vaja, miks üldse seda foorumit siis pidada, kui pole midagi võrrelda või ei taha.
No ma ju arutlengi selle üle, et miks minu jaoks seda vaja pole. Tegelikult ka ju ei ole. :) Ärge võtke südamesse, isegi siis kui kellegi tundeid riivasin. 8-)
ullivilli kirjutas: Hetkel aga pigem räägi kuidas üldine kvaliteet?
poti kandurid loksuvad või on konkreetsed ja tundub korralik?
Palju päriselt kaalub?
Poti kandurid loksuvad (käivad vabalt) kui on rippu asendis (see on loomulik). Kui on tööasendis siis on tihked kui kuradid. :) Neil on mingi nublu külje peal (eelviimasel pildil on näha) mis tööasendisse seades end tihedalt vastu needitalda suruvad. Needid tunduvad korralikud visuaalsel vaatlusel.

Seda ma juba mainisi, et endal pole kahjuks millega kaaluda aga üks tegelane on samasugust põletit kaaludes saanud tulemuse 26g: https://youtu.be/H3dNI5kVN2o?t=1m12s" onclick="window.open(this.href);return false; Sarnaseid tulemusi leiab internetist veelgi.

Ma ise püüan söögitegemise maakerale lähemale tuua, seepärast tellisin Kovea Spider'i (samuti Ebay'st) puhtalt isiklikust eelistusest, ei muud. BRS-3000T on mu meelest väga hea backup põleti oma kerguse ja mõõtmete poolest. Võib vedeleda suvalises taskus ja kedagi ei sega.

Vanast ajast on mul veel "OPTIMUS Crux" gaasipõleti mis on pisut suurem ja raskem kuid siiski mind eeskujulikult teeninud. Samuti on mul veel elava tule jaoks kokku klapitav ja ka "tünn/purk" risupõleti, Tatonka piirituse põleti ning vedelkütuse põleti. Nii, et vahendeid millega pann kuumaks ajada jagub. :)

BRS-3000T sai eelkõige tellitud selle mõttega, et kui kannatab kriitikat siis kingituseks. Nüüd mõtlen, et peaks vist endale ka tellima.
Ah, minge metsa...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 11 Okt 2016, 18:51

ullivilli kirjutas:titaan on kerge ja ei reageeri magnetile.
Samuti alumiinium. Kuidas neil kahel vahet teha, mina ei tea.
Lugesin lingilt, et:
Titanium and its alloys range closely around 4.5 g/cc.
Aluminum is noticeably lighter (2.7 g/cc),

Ja tuli Heureka hetk :D
Uputa mõne kergesti lenduva vedeliku (tehniline piiritus ntx) sisse ja arvuta nagu Archimedes!
Pilt

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 11 Okt 2016, 22:48

Tihti arvatakse ekslikult, nagu oleks titaan väga kerge - ei ole. Erikaalult terasega samas klassis, alumiiinium on värgatavalt kergem. Vahe tuleb sisse sellest, et sama ristlõike kohta on titaan oluliselt tugevam. Seega saab titaanist asjad teha olulisemalt õhemad ja/või teise konstruktiooniga. Tugevus on sama või suurem, samas materjali kulub vähem ja kaal seega väiksem.

Toidunõude/söögiriistade osas on hea asi veel see, et titaan on nö. bioneutraalne. Teisisõnu ei reageeri inimorgansmiga. Seega kui peakski titaaniosakesed sattuma suhu ja makku, ei juhtu sellest midagi hullu. Erinevalt alumiiniumist, mis võib olla mürgine. Seetõttu on alumiinimumnõud kaetud kas mingi spets kattega või siis alumiinimoksiidiga. Ja igasugused poldid, mis remondi eesmärgil inimkehasse keeratakse ja sisse jäetakse, on tehtud titaanist, mitte alumiiniumist. Minu vanaemal on näiteks reieluukaelas ja reiluus 2 suurt titaanpolti...

Lisaks on titaan kallis - ja seega vähe saada - seega veidi elitaarne -seega ihaldusväärne - ...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 17 Okt 2016, 19:59

heiki kirjutas:Erinevalt alumiiniumist, mis võib olla mürgine. Seetõttu on alumiinimumnõud kaetud kas mingi spets kattega või siis alumiinimoksiidiga.
...
Lisaks on titaan kallis - ja seega vähe saada - seega veidi elitaarne -seega ihaldusväärne - ...
Lihtsalt mõningane täpsustus.
Alumiinium kaetakse "non-stick" materjaliga lihtsalt seepärast, et põhjakõrbemist keerulisemaks teha ja poti-panni-puhastamist lihtsamaks.
Alumiinium on keemiliselt päris aktiivne metall, seega pole teda vaja oksiidiga katta. "Järelvalveta" alumiinium reageerib õhuhapnikuga kohe ja kattub täiesti iseseisvalt ja igasuguse välise abita oksiidikihiga. Nn hard-anodizing on loomuliku protsessi katalüseerimine ja võimendamine, mille tulemus on paksem oksiidikiht.
Loomulikult on puhas Al mürgine, kuna ta on keemiliselt aktiivne ja ühineb kõigega millega vaid saab :D Aga arvestades, millistes nanoskoopilistes kogustes seda matkapotist organismi satub..... päris kindlasti sureb inimene enne lennuõnnetusse, kui alumiiniumimürgitusse....

Aga titaan on muidugi äge materjal, sellest tegid jänkid SR71 ja venkud allveelaevade keresid :)
Nii, et oodates, kuniks vesi keema läheb võib mõelda igasugu mõtteid......
Pilt

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 17 Nov 2016, 16:50

mrWilson kirjutas:

Kas sellest leegikraest sel juhul üldse kasu on, kui põleti vastu põhja lükata, nagu REGA kirjeldas?
Või mil kombel see soojusvaheti/leegikrae nagu teoreetiliselt üldse töötama peaks. Seal gaas vs piiritus teemas oli ta minu loomkatses küll kiirem tavalise trangia veekannu vastu aga adekvaatse võrdluse saamiseks peab ikka olema identne nõu (st algselt kaks ühesugust soojusvahetiga potti, millest siis ühel see ära amputeerida).
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Nov 2016, 17:06

polarbear kirjutas: Või mil kombel see soojusvaheti/leegikrae nagu teoreetiliselt üldse töötama peaks.
Loogika ütleb, et soojus ei tõmba poti alt jeehat nii kiiresti. Rohkem powerit läheb vee keema ajamiseks. :roll:

Ma täpseid mõõtmisi ei ole teinud kuid näiteks võrreldes "Kovea Spider'iga" ajab "BRS-3000T" vee tunduvalt kiiremini keema. Nii silmanurgast tehtud tähelepanek. Umbes sama tulemus on ka "Kovea Spider" versus "OPTIMUS Crux". Kasutusel siis leegikraega pott. Koveal on leek laiem, poti põhja vastu justkui ei limpsa (pott siis jätkuvalt "OPTIMUS Terra Weekend HE").
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Nov 2016, 20:50

Polarbear, ühes teises teemas sa rääkisid, et tellisid endale ka BRS-3000T. Praegu siiski tekkis sportlik huvi kas sa saaksid katsetada ilma leegikraeta potti selle põletiga ja millise ajaga sa kraanikülma 800ml vee (suht külm ikka) keema saad.
Ah, minge metsa...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 17 Nov 2016, 21:12

mrWilson kirjutas:Polarbear, ühes teises teemas sa rääkisid, et tellisid endale ka BRS-3000T. Praegu siiski tekkis sportlik huvi kas sa saaksid katsetada ilma leegikraeta potti selle põletiga ja millise ajaga sa kraanikülma 800ml vee (suht külm ikka) keema saad.
Eks ma proovin. Praegu kõik gaasipurgid nii tühjad, et ei loksu ka :) Põleb 20 sekundit ja siis leek hääbub Iljitši lambikeseks...
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Nov 2016, 21:22

Kasu on niipaju, et põlemisgaasi ja poti kokkupuutepind on suurem. Umbes sama vahe, nagu toas suuremal ja väiksemal radikal.
All engineers are cyborgs

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 18 Nov 2016, 14:55

800ml kraanikülma (no ikka külma) vett läks Trangia kannus keema 3.15, mulinaga kees ja hakkas tilast välja viskama 3.35.
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 18 Nov 2016, 15:11

Selge pilt. Proovin ka mõne katse teha kui võimalus avaneb. Ilmselt teen sarnaste katsete jaoks eraldi teema.

"(suht külm ikka)..." - sellepärast oli vaja mainida, et mõnest külmaveekraanist ei tulegi päris külma vett. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 18 Nov 2016, 18:23

polarbear kirjutas:Kas sellest leegikraest sel juhul üldse kasu on, kui põleti vastu põhja lükata, nagu REGA kirjeldas?
Või mil kombel see soojusvaheti/leegikrae nagu teoreetiliselt üldse töötama peaks. Seal gaas vs piiritus teemas oli ta minu loomkatses küll kiirem tavalise trangia veekannu vastu aga adekvaatse võrdluse saamiseks peab ikka olema identne nõu (st algselt kaks ühesugust soojusvahetiga potti, millest siis ühel see ära amputeerida).
Tegelt on mul endiselt paar cm ruumi leegi jaoks. Tuulisema ilmaga tuleb see vaid kasuks ja lisaks on ka pott kindlamini paigal.
Manused
IMG_6830.JPG
haaratsid poti krae vahele surutuna
IMG_6829.JPG
haaratsid poti krae all

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 18 Nov 2016, 22:48

Mul ulatub imenapilt krae servale, seega toekam on sisse panna.
pott.jpg
Pilt

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 20 Nov 2016, 14:37

Palju see põleti ise kaalub (ilma pakendita)?

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 20 Nov 2016, 15:35

Mait kirjutas:Palju see põleti ise kaalub (ilma pakendita)?
25g

https://www.youtube.com/watch?v=H3dNI5k ... be&t=1m12s" onclick="window.open(this.href);return false;

Lisa: Kaalusin enda oma ära. Mul näitab samuti 25g.
Ah, minge metsa...

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline