Penguin Mantis ehk Fire Maple FMS-118

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Vasta
Piiber
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Penguin Mantis ehk Fire Maple FMS-118

Postitus Postitas Piiber » 14 Okt 2015, 21:20

http://www.aliexpress.com/store/product ... 93096.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kuigi sellest gaasipliidist on ühes teises teemas juba juttu olnud , siis pidasin vajalikuks teatud ülevaate anda või pigem väikse hoiatuse teha.
Paberil ja esmase kasutamise järgi peaks olema tegemist väga ideaalse gaasipliidiga, kuid reaalsus on pigem vastupidist. Endal esinesid järgmised probleemid:
1. Gaas ei aurustunud piisavalt kiiresti (see tundub olevat kõige sagedasem probleem).
2. Vahepeal pritsis vooliku ja pliidi ühendulüli vahelt vedelat gaasi, mis lõi üsna rõveda leegi üles. Ilmselt tingitud vigasest voolikust ja vedela gaasi ebapiisavast mitteaurustumisest.
3. Peale üsna lühikest kasutusaega nihkus gaasijagajas olev võrk ära ning 2/3 põlemisest leidis aset gaasijagaja sees, mitte välispinnal. Ilusat sinist leeki oli ainult 1/3 osas ning ülejäänud gaas kulul suures osas gaasijaga plekist osa kuumutamiseks (hõõgus nagu vanakuradi silm).

Eks see viimane probleem oligi, mis pani mind tööriistade järgi haarama ning pliidi sisemuses avanes selline pilt:
Pilt

Tegelikult on mul väga kahju, sest veits üle 30 euro eest tundus see justkui ideaalne pliit. Kerge kaalu ja eelsoojendi tõttu võiks seda pidada üheks parimaks ämbliktüüpi gaasipliidiks, kuid reaalsuses on hiina insenerid natukene mööda pannud.

Mõned lingid veel:
https://www.youtube.com/watch?v=OA83Ca1Uxnk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.hillmap.com/2013/01/fire-ma ... ld-vs.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Remont:
http://blog.hillmap.com/2013/02/fixing- ... erted.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kobras ehk piiber (Castor) on loomaperekond näriliste seltsist, kobraslaste sugukonna ainus tänapäevane perekond.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Penguin Mantis ehk Fire Maple FMS-118

Postitus Postitas Nohik » 15 Okt 2015, 09:17

Mul on Priimuse ämblik, mis sünnist saati niru leegiga. Pole tulnud selle peale, et vaadata, kas ainult voolik sülgab gaasi korralikult.
All engineers are cyborgs

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 17 Okt 2015, 11:02

Kopeerin teisest teemast enda postitused ka siia:
sipelgas kirjutas:Minu Mantisel on osaliselt ära põlenud mõlemad põleti sees olevad võrgud. Rohkem välimine peene silmaga aga osaliselt ka sisemine. Ära põletanud vast 500g gaasi. Muidu töötab kenasti aga kui normaalne see on.
sipelgas kirjutas:Mina viisin enda Mantise tagasi poodi ja ootan otsust kas garantii või mitte. Peale eelmist kirjutamist õige pea hakkas väikse tulega töötades leek põletisse sisse minema. Varsti oli aga ka keskmise koormusega sisse jooksma. Kui leek sisse läks siis kiiresti oli põleti tulipunane. Suur osa mõlemast võrgust oli selleks hetkeks ära põlenud.

Matka viimastel päevadel kasutasin teist põletit. Ma loodan, et see oli erand ja teistega sellist muret pole sest mulle väga meeldis Mantis ja hea meelega kasutaks edaspidigi.
Ja veidi uut infot. Kaks kuud läks aega aga sain omale garantii korras uue põleti. Pidin küll ise pärima ja tavalised vastused olid "puhkuste aeg ja pole jõudnud" või "inimene kes sellega tegeleb on hetkel puhkuse" ja ka "kaotasime paberi ära ja ei saanud helistada". Suured kivid Matkamaailma kapsaaeda kuid lõpuks sai asjaga ühele poole.

Uut põletit pole veel proovinud kuid olen üsna kindel, et see kaua ei kesta. Eks ma põletan lõpuni ja siis viskan minema ning lähen ostan korraliku. Kui see põleti kestaks siis selle raha eest oleks igati hea asi. Aga iga 500 g järel vahetada ei ole just mõistlik.

Mina enda oma lahti ei võtnud kuna viisin tagasi aga mul olid mõlemad võrgud osaliselt ära põlenud. Peenema silmaga oli peaaegu täiesti pudi. Gaasi leket voolikust mina ei tuvastanud.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 19 Dets 2016, 21:47

Nüüd peale pooleteist aastast kasutust ütles minu Fire Maple FMS-118 üles.
Voolik võttis põletipoolsest otsast leegi külge. Hiljem kodus asja lähemalt uurides selgus, et lekkis see muhv, kust voolik annab pöörlema. Loksus kuidagi tugevalt. Võib-olla ka oma viga ja sai kusagil väänata.
Muidu teenis mind hästi. Väike turtsumine oli, kui balloon oli külili või tagurpidi keeratud, kui gaas balloonis külmas aurustuda ei tahtnud.
Nüüd tuleb vaadata, kas leidub mingi asendusvoolik või leida muu alternatiiv.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 20 Dets 2016, 11:19

Võta oma komplekt kaasa ja astu hydroscandi poest läbi. Olen üsna kindel, et saad sealt üsna soodsalt oma asjad korda.

Minu teada need muhvid ei pea tegelikult mingisugust pöörlemist lubama ja kui pöörleb siis on hülss kehvasti pressitud nagu mul ühe pliidiga oli.

Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edvin » 20 Dets 2016, 11:32

Kui ei pöörle, siis on mu meelest raske gaasipurki tagurpidi keerata, voolik läheb sõlme või on purk pea vastu leeki.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 20 Dets 2016, 11:47

Jah, ongi raske. :)

Aga minu teada peaks need ühendused sellist tüüpi olema, et nn kuusk on all, sinna läheb voolik peale ja siis pressitakse hülss ümber, et maha ei tuleks ja ei lekiks. Voolik on võimeline ümber selle kuuse pöörlema aga ta ei ole mõeldud seda tegema.

"kuusk":
Pilt

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 20 Dets 2016, 12:22

Scabere, tänan info eest. Lähen vaatan.
Muhvid pöörlevad mõlemas vooliku otstes. Sama on ka teist tüüpi pliidiga.

Muidu Aliexpressis on ka asendus olemas, sõltub kas vint sobib. Vaatasin et mu teisel pliidil on vindi läbimõõt küll sama, aga keere tihedam.
https://www.aliexpress.com/item/Stove-G ... 0.0.9eBQVJ" onclick="window.open(this.href);return false;

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 21 Dets 2016, 18:22

Hydroscandi poes öeldi, et nemad nii väikeste asjadega ei tegele.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 21 Dets 2016, 19:35

Seal metalse katte sees on ju kummivoolik? Lõika katkine ots maha ja pane suvalise meeldiva voolikuklambriga kinni.
Pilt

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 21 Dets 2016, 20:20

Metsamyhin kirjutas:Hydroscandi poes öeldi, et nemad nii väikeste asjadega ei tegele.
Kehvasti siis. Tartu Hydroscandis sain küll abi sellise asjaga.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 21 Dets 2016, 21:45

polarbear kirjutas:Seal metalse katte sees on ju kummivoolik? Lõika katkine ots maha ja pane suvalise meeldiva voolikuklambriga kinni.
Voolik ise on terve. Murdunud on peenike toru, mis vooliku sisse läheb. Muhv hoidis seda seal jämedama osa küljes kinni ja seepärast loksuski.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 22 Dets 2016, 16:38

Kas sellel FMS-il on põletipoolne kinnitus keermega? Kui jah, siis vaja vaid sobivat tutsi. Kui ei (nagu minu odaval Ali spider'il, millel on "tuts" põleti orgaaniline osa), siis pole midagi teha.
Sobiva keermega kuusepuu-tüüpi-tutsi leiab ehk gaasi-, pneumo- või hüdrovidinatega tegelevate firmade valikust.
Ja edasi voolikuklambri värk.
Pilt

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 22 Dets 2016, 16:52

No ta juba hydroscandis käis tuulutamas aga saadeti koju tagasi. Eks probleem peitubki seal et need pliidivoolikud on nii peenikesed, et tavakaubandus nii väikest mõõtu ei paku ja siis peab jälle ise rohkem otsima või leiutama. Ja siis tuleb jälle päevakorrale see asi, et kui palju sa oma energiat ja aega oled nõus kulutama selle peale, et osta parem kohe kallis ja hea pliit jne.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 22 Dets 2016, 17:03

Ega Hydroscand pole ainuke. On veel (vähemasti pealinna piires) hulgi muid putiike, mis nimetatud vidinatega tegemist teevad: AGA, Elme Messer, Gaasiekspert, Aircom, SMC, Airok, Bradas, Reola jne.... esimesed mis pähe tulid.
Koogel annab lisa ja meili saatmine päringuga ei maksa midagi :)
Pilt

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 05 Juun 2018, 10:44

sipelgas kirjutas:
21 Aug 2015, 19:23
Mina viisin enda Mantise tagasi poodi ja ootan otsust kas garantii või mitte. Peale eelmist kirjutamist õige pea hakkas väikse tulega töötades leek põletisse sisse minema. Varsti oli aga ka keskmise koormusega sisse jooksma. Kui leek sisse läks siis kiiresti oli põleti tulipunane. Suur osa mõlemast võrgust oli selleks hetkeks ära põlenud.

Matka viimastel päevadel kasutasin teist põletit. Ma loodan, et see oli erand ja teistega sellist muret pole sest mulle väga meeldis Mantis ja hea meelega kasutaks edaspidigi.
Paistab, et tekkinud ka sama viga, põleti soojenedes poeb leek põleti sisse, hakkab undama/põrisema ja muutub pealt lausa helekollaseks. Võrk on seni veel terve.

Ostetud aasta poolteist tagasi. Eks pean vaatama, kas leian ostuarve üles ja poodi tagasi minema. Matkamaailma praegu müüdavatel isenditel paistab olema 3-aastane garantii.

Seega juba teine probleem seda tüüpi põletiga.
Esimene oli, et hiinakal murdus vooliku kinnitus pliidi poolt katki.

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 05 Juun 2018, 21:52

Minu garantiikorras saadud uus põleti on juba sama vea külge saanud. Ei kestnud kauem kui esimene ja tegu ikka näruse tootega.

Otsin eelmine aasta ka titaanist ilma eelsoojendita varianti Motonetist (https://www.motonet.ee/et/toode/569828/ ... atkapoleti) ja sellele veel seda muret ei ole kuigi madalal tulel tahab ka juba hakata neid trikke tegema.

Ühesõnaga disaini probleem ja midagi head sealt oodata pole.

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist