Osprey seljakotid

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Osprey seljakotid

Postitus Postitas sepaonu » 15 Dets 2014, 14:38

Ma olen sellel teemal silma peal hoidnud ja sirvinud ka osprey kotte netis. Pole esimese hooga aru saanud, et mis võrreldes teiste kottidega eeliseks on või mis üldse on sisuline edasiminek nn tänapäevastel kottidel. Ultralighti poole liikumisest saan aru, kõik kola kergemaks, teistmoodi pakkimine, kotid kergemaks. Ma vahepeal ostsin ühe pisikese päevakoti Montane Ultratour 22, mis meeldib mulle, samas teda maksimaalselt üle koormates tekkis selline tunne, et ma suuremat kotti, näiteks Montane Grand Tour70 osta ei taha, liiga palju foami, liiga palju stretshi, liru kokkuvõttes, mul varustus pole ju 70 liitrit kergeid kampsuneid.
Mul vana(nagumammutis*tt) kott halti lunar 50 ja reaalne kaal 1,7kg isekaalutult, no vaadates Exos 48 kaalu 1,13kg on vahe olemas, a mul vast 10 aastat vana ja sinna halti külge ma panen midaiganes, kasvõi alasi ja viskan ükskõik millise graniidirägu peale ja põdema ei pea, et miskit juhtub. Vaatasin möödaminnes, et halti pole kergemaks läinud
http://www.halti.fi/content/fi/39/40142 ... reppu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jantsi probleemi lugedes
Jants kirjutas:Panin silma peale sellisele kotile http://www.amazon.de/gp/product/B00B78J ... d_i=301128" onclick="window.open(this.href);return false;
Aga kahtlen ikka veel et kas tasub osta või mitte ja loodaks leida toetust ja julgustust :?
Siiamaani kasutanud Red foxi makalu 85 ja ilma valuta ja punasekirjuks hõõrutud puusadega ei vea välja ka paaripäevasel matkal.
Nüüd on Ospreyd ehk kasutatud juba pikemalt, nii et omanikud, öelge kuidas teid on koheldud?
ei tahaks samasse ämbrisse astuda, et ah ostan odavama, mis seal vahet, pärast aiaiai. Mul omal pika järjestikuse käimise kogemus väike, järgmine suvi üks kümnepäevane tundra tulemas, probleem on näha juuresoleval pildil
probleem.jpg
esiteks ei mahu, teiseks ei sobi, küljetaskud segavad tokkide külgepookimist, siis sai kummidega asi parandatud hädapärast.
Aether 70 tundub kõige sobivam igasugu kola külgepookimiseks, kuigi kümmekond kompressioonirihma, aasad, katterihmad jms tundub raketiteadus ja ma ei imestaks, kui keegi kääridega pooled maha lõikaks. Küljetaskud on suured ja meeldivad mulle. Seljaosa headusesest ja veasusest saab vast kõige paremini aru peale 5dat päeva 8-) , ma pean seda oluliseks asjaks, a ju see individuaalne asi on ja mu arvamus on alati, et hea kellele ja hea võrreldes millega. Garantii on hea asi, kõik oleneb muidugi sellest, et kuidas ja mis tingimustel see garantii toimib. Mul on kolm lendõngetokki mis on tingimusteta eluaegse garantiiga esmaomanikule, tingimusteta garantii tähendab tingimusteta garantiid, vahet pole kuidas ma midagi lõhun, maksan transa ja tasuta tehakse korda.
Ma suht palju alternatiive vaadanud 70 lidraseid, kaks kõige kergemat/odavamat, mis leidnud need
http://www.trekker.ee/matk-vaba-aeg/sel ... r-70l.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.doorout.com/High-Peak-Kilima ... xid-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kiitke ja selgitage osprey kotte, loen hea meelega.
joon jõest, söön jõest

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 16 Dets 2014, 19:56

P...es... Samal ajal kui ma siin mõtlesin ja raha Paypali kontole meelitasin, ostis keegi teine selle 110 eurose Aether'i ära. :?: :evil:

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 17 Dets 2014, 23:01

Uurisin veel välja et nende Aetherite ja Kestrelite maks soovituslik kandevõime on u. 15 kilo. See ei lähe ikka mitte,siiamaani on mul 15 kilo olnud pigem ikka miinimum paari ööbimisega matkal...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Dets 2014, 12:56

Oskad sa jants ise arvata, et mis selle redfoxmakalu juures see paha asi oli, et puusad punased ja ei sobi, sellest ma saan aru, et ei meeldi , a mis arvad, mis põhjus on, no näiteks liiga lirud puusapolstrid või üldse liru kott vms ?
Ma eile käperdasin ospreysi mõnda, arvan üks oli 75ltr, mingit paberit täis nagu ikka poes, raske hinnata, et mismoodi punnitama hakkab, kui reaalne matkakola sees, a lirud mu meelest nad küll pole. Erinevate materjalide kombineerimisega, tugevduste jms on loodud mingi aerodünaamiline sportlik imago kotile ;) , mis mind jätab külmaks, ostsin Pinguin Explorer 75e, mis oli poes ja kodus ülekaalutuna kuni 100gr raskem lubatust, ehk 2,35kg asemel 2,45kg. Värske õhk võiks sportlikust huvist ja osprey teema toetuseks üle kaaluda ka Osprey Xenith 75, mille deklareeritud kaal on 2,33kg ja parameetrite poolest pingviinikotiga sama.
Ma arvan, et oma silm on kuningas ja igasugu netiinfole toetumise asemel minge painutage, venitage, rebige ja muljuge neid ospreysi poes, lihtsam äkki hinnata, et kas matkaraja pealt võib ka maha keerata sellega ja läbi tuulemurru minna.
joon jõest, söön jõest

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 19 Dets 2014, 21:17

Ei tea, ei oska öelda. Puusavöö on lai ja polster korralik. Üks huvitav omadus on see et puusavöö ei ole jäigalt koti küljes kinni vaid liigub oma pesas...aga ma ei usu et sellel mugavuse seisukohalt mingit tähtsust on.
Võibolla ongi normaalne et kui laadungiga seljakotti päevas 6 tundi tassid, siis siit ja sealt valus ja nahk punaseks höörutud. Ma muutun iga aastaga enam mugavamaks ja hakkasid siis nüüd alles need valud häirima...

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 02 Jaan 2015, 13:46

sepaonu kirjutas:Oskad sa jants ise arvata, et mis selle redfoxmakalu juures see paha asi oli, et puusad punased ja ei sobi, sellest ma saan aru, et ei meeldi , a mis arvad, mis põhjus on, no näiteks liiga lirud puusapolstrid või üldse liru kott vms ?
Ma eile käperdasin ospreysi mõnda, arvan üks oli 75ltr, mingit paberit täis nagu ikka poes, raske hinnata, et mismoodi punnitama hakkab, kui reaalne matkakola sees, a lirud mu meelest nad küll pole. Erinevate materjalide kombineerimisega, tugevduste jms on loodud mingi aerodünaamiline sportlik imago kotile ;) , mis mind jätab külmaks, ostsin Pinguin Explorer 75e, mis oli poes ja kodus ülekaalutuna kuni 100gr raskem lubatust, ehk 2,35kg asemel 2,45kg. Värske õhk võiks sportlikust huvist ja osprey teema toetuseks üle kaaluda ka Osprey Xenith 75, mille deklareeritud kaal on 2,33kg ja parameetrite poolest pingviinikotiga sama.
Ma arvan, et oma silm on kuningas ja igasugu netiinfole toetumise asemel minge painutage, venitage, rebige ja muljuge neid ospreysi poes, lihtsam äkki hinnata, et kas matkaraja pealt võib ka maha keerata sellega ja läbi tuulemurru minna.
Kaalusin Osprey Xenith 75 seljaosa suurusega L(sildid küljes) ära ja sain kaaluks 2,55 kg aga ise nad kirjutsid sildile, et 2,45 kg. Vb kaal millega kaalusin pole k kõige täpsem. Sepaonu, kuidas Pinguin Explorer 75 rahul oled?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 02 Jaan 2015, 20:45

See kaaluvahe vist suurusest oleneb jah, kuigi pakun, et nipitatud nende kotikaaludega põhimõttel, et nopeaaegu 8-) , mis seljas tassides ongi savi, vaevalt keegi julgeb pimesi 15000gr/15100gr testi rahapeale ette võtta aga pole savi, kui inimene on näiteks netiinfo põhjal omale kotti valimas ja võrdleb kaalusi ja pisividinaid ja hinda jms blabla(turvavööde eelpingutid standardvarustuses), siis argument on ka grammid. See on kummaline, et osprey enda lehel miskit tavalist mõõdutabelit pole, ainult miski krdi kraabiäpp, tee pilt, määra jms mõtetu jura aga google abiga leidsin mujalt selle
http://www.evo.com/osprey-pack-size-chart.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
mis ei tee samuti asja kergemaks, no see või too 8-)
Selja pikkuse mõõtmiseks pole mingit äppi vaja, poistel on selleks tüdruksõber ja vastupidi.
Igal juhul seljakoti üldkaalus 75ltr kategoorias see Xenith mulle muljet ei avalda, moodsad stretshid ja kirjelduse cer™_ape™_Go™ ehk ™-lõpuga blabla on mõtlevale maakale lihtsalt kummipael võrk või rihm. Mis ei tähenda seda, et kokkuvõttes pole tegemist hea seljakotiga.
OT-na ütlen, et peale paari proovimiskõndimist ütleks, et pingviini mulje on sümpaatne, minu spetsiifiline kola sobis kotiga, sellise näoga pole, et ei julgeks kividele visata või tihnikust läbi rünnata, mul vana halti sama moega, näpuvahel ka sama, muretsemiseks põhjust pole vist, täiesti kindlalt võin ainult ühte öelda, et hakkan seda kotti viiendal päeval vihkama :lol: , täislaotud 75 on olenematta firmast vastik, jumal tänatud, et söök ja jook on jões.
joon jõest, söön jõest

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 21 Jaan 2017, 23:51

Osprey-l kohe välja tulemas uus Aether AntiGravity kott. Ise sihin uut kotti aga ringi vaadates on jäänud silma, et praegust mudelit on kohati ikka väga hea hinnaga netis saada.

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 16 Mär 2017, 22:25

Mina sain enda uue Aether AG 70 koti kätte. Matkale pole veel jõudnud kuid esmamulje on kahetine. Kott ise meeldib aga minu suureks üllatuseks on Euroopa kott hoopis teistsugune kui USA kott. Osprey USA lehelt suunab automaatselt Euroopa lehele seega ilma abivahendeid kasutamata seda vaadata enam ei saa.

USA kotil on väikseks seljakotis käiv "top lid" kuid Euroopa omal on see tavaline eemaldatav.
USA kotil puudub vihmakile kuid Euroopa omal see olemas.
USA kotil on lisasissepääs küljelt, Euroopa omal eest. EDIT: Tundub, et suurtel on eest ja väiksematel kõrvalt.

Võimalik, et veel erinevusi ja võimalik, et asi pole USA vs EU vaid milleski muus. Igatahes kui arvustusi ja videosid vaadata siis on suured vahed sees.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 17 Mär 2017, 01:05

Huvi pärast: kust tellisid, paljuga said?
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 17 Mär 2017, 23:03

ullivilli kirjutas:Huvi pärast: kust tellisid, paljuga said?
http://www.doorout.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kott koos transpordiga 213,40 EUR + KM

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline