Osprey seljakotid

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Osprey seljakotid

Postitus Postitas Värske õhk » 07 Veebr 2014, 15:17

Kas keegi siit foorumist Osprey seljakottidega on kokkupuutunud või lausa isegi kasutab mõnda, muljeid?
Ise olen juba mõnda aega kasutanud mudelit Kestrel 58 - Link tootjalehele.
Kott ise on suht kerge(M/L suurus kaalub 1.72 kg), mugav, istub hästi seljas, igasuguseid taskuid ja lisavidinaid on nii palju kui vaja( vähemalt mulle:) ). Üldiselt olen üsna rahul :)
Viimati muutis Morheatus, 07 Veebr 2014, 16:13, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Kohendasin pealkirja, postituse vormindust.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Osprey seljakotid

Postitus Postitas Jants » 08 Veebr 2014, 14:35

Oled pikemaid (raskemaid) matku selle seljakotiga teinud? On ok?
Kui ise Matkamaailmast omale seljakotti valimas käisin, siis sai katsutud ja proovitud neid. Väga meeldisid, aga paraku eelarve ei lubanud ja tuli leppida odavama ja vähem mugava Red Foxi kotiga...

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 08 Veebr 2014, 15:46

Nt selle 58 liitrisega 2 päevane matk, max 20kg raskust,27 km päevas oli täitsa okei :) Kuna see kott on suht õhuke siis ainuke probleem on mul see, et lõpuks hakkavad rihmad hõõruma, kuna olen suht kõhn. :D

Mulle, kes üle nädala jalgsimatku ei tee, sobib see ideaalselt :)

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 09 Veebr 2014, 14:04

Osprey on viimasel ajal mullegi huvi hakanud pakkuma ja mul ei tulnud ettegi, et Matkamaailm seda müüb. Ja tootevalikust ei jää esialgu silma ka "Osprey" nime. Seal võiks kohe olla kirjas "Aether 70L" asemel "Osprey Aether 70 L" või näiteks "Mission 75" asemel "Black Diamond Mission 75". Aga kuni FJ Abisko veel kenasti teenib, siis vähemalt tean, kus saab Ospreyd proovida. Esimese hooga mõtlesin, et neid Eestis ei müüdagi :D

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 09 Veebr 2014, 15:17

Kõik Osprey kotid: http://www.matkamaailm.ee/est/brands/products/84/1" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 09 Veebr 2014, 20:50

Oo, good :D Ei taibanud veidi ringiga minna.

Kasutaja avatar
Jassu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Jassu » 11 Veebr 2014, 13:25

Mina ostsin omale Osprey Exos 48 koti:
http://www.ospreyeurope.com/gb_en/view- ... es/exos-48" onclick="window.open(this.href);return false;

Tahtsin küll 58L suurust versiooni aga matkamaailmas ei olnud suuremat mudelit ning kuna asi istus kohe algusest peale seljas väga hästi , sai 48 liitrine ostetud.

Nüüdseks ka üks soojamaa matk sellega ära tehtud ning kõik asjad mahtusid ära. Käisime kahekesi 7 päevasel matkal Tenerifel ning kahepeale (tüdrukul oli 52+10 ehk 62l kott (http://www.amazon.co.uk/High-Peak-Geoli ... B002WSY766" onclick="window.open(this.href);return false;) mahtusid meil ära kõik matkaks vajalikud asjad ning ruumi jäi isegi üle (ok, toidukraami võtsime üle paari päeva juurde poest). Kusjuures me olime mugavad matkajad st minu kotis oli 2,3kg telk (Ferrino Nemesi 2) + Primuse EtaExpress ning riided + toit ning muu vajalik kola (nuga, kaamerad, laadijad, vihmariided, koti vihmakate, 2 telefoni, laadijad, kaamera jne), tüdruku suuremas kotis 2 isetäituvat lebomatti (Therm-a-Rest TrailPro Regula) ning Ferrino Lighttec 900sq (http://www.trekkinn.com/outdoor-mountai ... lue/7532/p" onclick="window.open(this.href);return false;) magamiskott, mille nö tekiks lahti tõmbasime, ning magades (sooja pesuga) peale tõmbasime. Kõrgemal mägedes oli veidi jahe muidugi see magamiskott ning tagantjärgi tarkusena, oleks pidanud soojema magamiskoti võtma :-)

Osprey kott oli seljas väga mugav, keskmine koti kaal oli matkal ca 10-12kg (mul raskemad ja kompaktsemad asjad kotis, tüdruku suuremas olid mahukamad aga kergemad asjad). Ca 15+ kilo juures hakkasid koti rakmed veidi soonima sest ma ei pannud koti nö alumist vööd ümber puusade (mulle tundub, et mulle ei sobi need ümberpuusa rihmad - hakkavad puusakontidele rõhuma ja mingi hetk muutuvad valusaks) ehk kõik raskus oli seljas. 4-5dal päeval oli selg nii ära harjnud, et ilma kotita oli kuidagi imelik kõndida ning 7 päeva lõpuks ei viitsinud isegi jalga puhates seda seljast ära võtta :-)

Lõppkokkuvõttes olen oma kotiga väga rahul ning ei pidanud isegi midagi väljapoole kotti riputama kuigi ostes olin kindel, et magamisaluse peaks vist väljapoole riputama. Kui tahta üksi sellisega matkata, siis ilmselt minu telk ja lebo ja magamiskott kõik koos koti sisse ei mahu, st mahub, aga siis pole muudele asjadele ruumi ehk midagi tuleks välja riputada :-)

Exos 48 kasuks sai just 2 olulise omaduse pärast otsustatud:
1. kaal 1kg!
2. kotil on üks ainulaadne omadus- kott on veidi kaardus ehk seljaosas on puhas võrk ning see on nö eelpingutatud ehk isegi 21+ kraadi juures (Tenerife 21 võrdub meie suve 25+ kraadiga) ja päikesega, ei hakka selg higistama ehk kõik muud matkakotid, mida olen vaadanud on kõigil ikkagi nö polster (koos nö hingamiskanalitega) vastu selga ning tee mis tahad, selg ikka higistab.

Koti ainuke miinus (kui nii võib öelda) on see, et ei taha ise hästi püsti seista, st just tänu sellele koti sisu seljast eemalehoidvale kaarele ehk kotis on asjad veidi nö kõveras olekus :-) Tavaline püstine 4-kandiline kott püsib paremini püsti. Ilmselt saaks seda lahendada asjade parema pakkimisega.

Kes Tartukandis seda lähemalt seda kotti näha tahab, siis andku märku, saab vaadata ja proovida.
Lennart Meri on öelnud: "Niipea, kui magama jääd, on täiesti ükskõik, kas sa magad telgis või keisri baldahhiinvoodis." :-)

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 11 Veebr 2014, 14:49

Matkamaailmas on veel üks vanem mudel(enam vist ei toodeta) Exos 46 (49liitrit) ja kaalub 1,10 kg. Kaaluvad vähe aga selle eest on õhukesed :D

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 11 Veebr 2014, 15:16

Tegelt kergkotid on teema omaette aga vaatasin, et GoLite on EU-sse tulnud ja päris hea hinnaga.
Ainukene asi, kui neid veel eestis saaks kuskil oma käega katsuda <- selge vihje, et matkamaailm võiks sisse võtta :D
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Jassu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Jassu » 11 Veebr 2014, 15:25

Kergete kottide miinus on jah see, et kui kott täis toppida ja vastu vulkaanilist või muul moel teravad servad saanud kiviprügile kott niimoodi maha toetada, et selle küljed samalajal natukene mööda kivipinda libisevad, siis võid koti lõhki tõmmata. Saime ka ise sellest omadusest aimduse, kui High Peak Geolite 52+10 esimeses peatuspaigas maha sai pandud, katki ei läinud aga paar kriimu on tekstiilis sees küll. Alumine ehk koti põhi on tugevamast materjalist aga põhiküljed jah hästi õhukesed ...aga no ära mine torkima :-)

Värske õhk kirjutas:Matkamaailmas on veel üks vanem mudel(enam vist ei toodeta) Exos 46 (49liitrit) ja kaalub 1,10 kg. Kaaluvad vähe aga selle eest on õhukesed :D
Lennart Meri on öelnud: "Niipea, kui magama jääd, on täiesti ükskõik, kas sa magad telgis või keisri baldahhiinvoodis." :-)

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 11 Veebr 2014, 15:36

Eks see kergkottidega ole teema jah, et kerged materjalid on õhukesed ja õhukene tähendab enamasti kergesti purunevad.
Plaan endale mingi aeg Matrixist kergkotti tellima hakata, kuna keha kuju ja mõõtmed ei vasta euro normatiividele ja enamik kotte toodetakse päkapikkudele :D
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 11 Veebr 2014, 15:40

ullivilli kirjutas:Tegelt kergkotid on teema omaette aga vaatasin, et GoLite on EU-sse tulnud ja päris hea hinnaga.
Ainukene asi, kui neid veel eestis saaks kuskil oma käega katsuda <- selge vihje, et matkamaailm võiks sisse võtta :D
Oleks meil siin vaid rohkem ruumi ja rohkem tahtjaid :D

Kasutaja avatar
Jassu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Jassu » 11 Veebr 2014, 15:44

ullivilli kirjutas:Tegelt kergkotid on teema omaette aga vaatasin, et GoLite on EU-sse tulnud ja päris hea hinnaga.
Matkamaailmas on niigi liiga palju kaupa sest esimene ja praegu viimane kord, kui sai spetsiaalselt sinna sõidetud, et kahte kindlat kotti katsuda-selga proovida, ei leidnud müüjad neid kotte üldse üles. Üldiselt tundus, et neil on palju seljakotte, mis tänapäevase matka mõttes ajale nö jalgu jäänud, nii koti hinna, kerguse ja funktsionaalsuse ja hinna suhtes :-) Samas müts maha, et selline kaubavalik reaalselt olemas on.

Kui juba nö unistamiseks läks, siis eestis võiks üks matkapood olla, kus http://www.seatosummit.com.au/" onclick="window.open(this.href);return false; toodangut saaks näppida, hetkel olen peale igat pikemat matka hüpanud soomes Itäkeskusest läbi ja mingi asja nende toodangust ostnud :-) Seekord sai peale lennureisi mõeldud, et krt, pole ühtegi head käsipagasikotti, millega asjad nö lennukisalongi võtta ning tagasitulles sai Travel Day Pack (http://www.seatosummit.com.au/products/ ... -day-pack/" onclick="window.open(this.href);return false;) ostetud (25EURI), 20l seljakott, mis kaalub 68grammi ning on veekindel (va lukuosa ilmselt) ning käib üliväikseks pakiks kokku :-) Täna käisin ujumas sellega, st ujumisasjad kotti ja kott selga, väga mugav :-)

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 11 Veebr 2014, 22:30

Kusjuures enne kui ma sinna tööle läksin, olid vist Seatosummit tooted Matkamaailmas müügis. Ja kuna mina olen seal liht-tööline :D , siis sellised asjad pole väga minu teha, mis me sisse ostame. (Kuigi ma saan natuke mõjutada seda :D )

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 12 Mär 2014, 11:41

Kasutan ise kotti Osprey Hornet 32 (32L, ~600g).
hornet.jpg
hornet.jpg (6.09 KiB) Vaadatud 7040 korda
Kotiga väga rahul. Olen sellega käinud nii päevamatkal, rattaga sõitmas ja kasutanud ka kui multispordi kotina. Pistes koti sisse 3L veekoti võib seal oleva pehmenduse ka välja võtta - veekott hoiab siis ise kotil vormi.

Tänu sellele kotile on minust saanud Osprey fänn. Hiljuti sai endale Saksast tellitud veel 2 kotti (Momentum 30 igapäevaseks kasutamiseks) ja matkamiseks Exos 58.

Kui Exosega esimene matk tehtud jagan rõõmuga kommentaare.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 12 Mär 2014, 22:08

Kui Võrru satud või trehvame mõnele kokkutulekule võin oma GoLite Jam 50 sulle katsuda anda. Aga kui arvestada seda, kui kerged on tänapäevased materjalid siis on neil oma kaalu kohta tugevust küllaga. Muidugi ei ole nad sellised pommikindlad kui matrixi kotid kuid keha on tänulikum ka.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 16 Mär 2014, 17:07

Osprey kotte tuli juurde ka nüüd Matkamaailma :)

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 16 Mär 2014, 17:08

sergo kirjutas:Kasutan ise kotti Osprey Hornet 32 (32L, ~600g).
hornet.jpg
Kotiga väga rahul. Olen sellega käinud nii päevamatkal, rattaga sõitmas ja kasutanud ka kui multispordi kotina. Pistes koti sisse 3L veekoti võib seal oleva pehmenduse ka välja võtta - veekott hoiab siis ise kotil vormi.

Tänu sellele kotile on minust saanud Osprey fänn. Hiljuti sai endale Saksast tellitud veel 2 kotti (Momentum 30 igapäevaseks kasutamiseks) ja matkamiseks Exos 58.

Kui Exosega esimene matk tehtud jagan rõõmuga kommentaare.
Kui palju sa maksid selle Exos 58 eest ?

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 17 Mär 2014, 22:33

Lingid ju tekstis olemas...

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 18 Mär 2014, 11:49

aa, ei pannudki tähele alguses.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 15 Apr 2014, 22:23

Proovin ka vaikselt miskit seljakotti sebida kuna praegune on kole militaarjurakas (Miltec, vist 75 L). Kuulan vaikselt maad ning Osprey valikust on minule silma jäänud "Osprey Aether 70 L" Hetkeseisuga ka Matkamaailmas saadaval: http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/3632/256" onclick="window.open(this.href);return false;

Tundub erinevate ülevaadete põhjal üsna asjalik kott olema. Meeldib, et sellel on nn. "keisrilõikelukk" kust kaudu pääseb varustusele mugavalt ligi. Näppinud veel ei ole, peaks lähiajal Matkaspordist läbi hüppama ja oma seljaga järgi proovima. Hind on muidugi päris krõbe aga eks ma veel jõuan mõelda ja proovida erinevaid seljakotte.

Üsna põhjalik ülevaade:
LISATUD: sama koti uuem versioon:
Osprey puhul on veel see hea, et antakse kauba peale ka eluaegne garantii.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 25 Apr 2014, 13:11

Ootame teid proovima ;)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 25 Apr 2014, 13:41

Käisime eile Matkamaailmas ja proovisime muu ostlemise käigus (pea tund aega :)) ka seljakotte. Silma jäi hoopis Osprey Xenith 75: http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/4460/257" onclick="window.open(this.href);return false; Tundus väga mugav ning nüüd jäi veits kripeldama, et äkki ongi see just see õige kott mida vaja. Kuigi hinnasildil ilutsev 220 eur ei kutsu otsusega kiirustama.

Tootja: http://www.ospreyeurope.com/gb_en/pack- ... /xenith-75" onclick="window.open(this.href);return false;?
Ah, minge metsa...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 13 Dets 2014, 20:17

Panin silma peale sellisele kotile http://www.amazon.de/gp/product/B00B78J ... d_i=301128" onclick="window.open(this.href);return false;
Aga kahtlen ikka veel et kas tasub osta või mitte ja loodaks leida toetust ja julgustust :?
Siiamaani kasutanud Red foxi makalu 85 ja ilma valuta ja punasekirjuks hõõrutud puusadega ei vea välja ka paaripäevasel matkal.
Nüüd on Ospreyd ehk kasutatud juba pikemalt, nii et omanikud, öelge kuidas teid on koheldud?

Kasutaja avatar
Jassu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Jassu » 14 Dets 2014, 09:14

Jants kirjutas: Nüüd on Ospreyd ehk kasutatud juba pikemalt, nii et omanikud, öelge kuidas teid on koheldud?
Kui minu seljakott peaks mingil pōhjusel kasutuskōlmatuks muutuma, ostaks ma silmagi pilgutamata uue samasuguse :)

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline