Nitecore nüüd Eestis!

Täiendasid oma varustust? Jaga enda kogemust teistegagi, antud eseme head ja halvad küljed ning kas soovitaksid teistelegi.
LiivaneLord
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Nitecore nüüd Eestis!

Postitus Postitas LiivaneLord » 08 Jaan 2014, 18:31

Kas see P16 vajab siis ainult Li-ion akusid? Ni-Mh ei kõlbagi, nagu tavaliselt need AAA akud on?

Need 18650 akud tunduvad ikka väga kirve hinnaga olema, ühe aku hind algab 21-st eurost. :shock: Kas taskulambiga on ka vajalik aku/akud kaasas?

Ja kas see Nitecore i4 laadija on ikka asjakohane tavaliste akude jaoks? Ei tahaks majapidamisse küll kahte erinevat laadijat. Niigi ma arvan, et need Li-ion akud ja Ni-Mh akud lähevad omavahel vahetusse vms.

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L » 08 Jaan 2014, 20:30

Lp LiivaneLord,

P16 toetab nii Li-ion akusid (tüüp 18650 või tüüp 16340) kui ka liitiumpatareisid (CR123A). NiMh ei kõlba, sest tulenevalt väikesest tööpingest ning väikesest mahutavusest ei võimalda sellised akud/patareid kompaktsetes võimsates lampides pikkasid kasutusaegasid ning suuri võimsusi. Kvaliteettaskulampide seas on NiMh, AAA, AA formaat jt paraku juba ajalooks saamas.

18650 akud hakkavad Taskulambid.eu lehel 9,20 €/tk, siiski soovitame kallemaid suurema mahutavusega akusid nagu näiteks Xtar 18650 3400mAh või Nitecore 18650 3400mAh.

Arvesta nüüd ise...
16€ (korralik 18650 aku) = ideaalis 500 laadimist, laadija maksab 16.75 €, kokku 32.75 €
500 x 0,5€ AA patarei eest, 3AA patareid on kestvuselt ca 1 korralik Li-ion aku (3,7V 18650), see kokku teeb 750 €

Vahe on ju märgatav Li-ion aku ning varustuse kasuks.

P16 taskulambiga ei ole akusid ega laadijat kaasas. Mõningate teiste toodetega nagu näiteks MH-seeria, on kaasas 2600mAh aku koos laadimisvarustusega.

I4 on sobiv nende akude jaoks mis tootekirjelduses kirjas on (26650, 22650, 18650, 17670, 18490, 18350, 17500, 17335, 16340(RCR123), 14500
Ni-MH / Ni-Cd: AA, AAA, C). See, mida sa tavaakude all mõtled ma ei tea.

Li-ion akud ja NiMh omavahel kindlasti segamini ei lähe, sest mõõdud on erinevad. 18650 aku on ca 18mm läbimõõdus ja 65mm pikkuses. AA patarei/aku on ca 14mm läbimõõdus ja 50mm pikkuses.

Parimat,

Lauri_L
Suurim valik kvaliteettasulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

LiivaneLord
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas LiivaneLord » 08 Jaan 2014, 21:08

Tänan vastuse eest.

http://lygte-info.dk/review/Review%20Ch ... %20UK.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sealt lugesin, et laadijal on kaks kanalit vaid. Kas see tähendab, et ma ei saagi 1 või 3 akut korraga laadida? Ega see akule midagi ei tee, kui ühel kanalil on üks laadimispesa tühi?

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L » 08 Jaan 2014, 22:27

Jah, I2 laadijal on kaks kanalit, I4 laadijal neli. Iga kanal või siis laadimispesa omab iseseisvat protsessorit mis laadimisoperatsiooni juhib. Seega ei ole vahet kas teine laadimispesa on tühi või mitte.

Ainuke erand on I4 laadija, mille korral tüüp 10440 3,7V Li-ion akusid laadides on vajalik, et üle ühe pesa oleks aku sees, sest vastasel juhul kujuneb I4 laadimisvool liialt suureks. I2-ga seda ohtu ei ole, sest laadija kasutab väiksemat laadimisvoolu.
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

LiivaneLord
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas LiivaneLord » 08 Jaan 2014, 23:35

Osadel laadijatel on aku tühjendamise funktsioon. Palju see Ni-Mh ja Li-ion akut taastab vms?

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L » 09 Jaan 2014, 21:00

LiivaneLord kirjutas:Osadel laadijatel on aku tühjendamise funktsioon. Palju see Ni-Mh ja Li-ion akut taastab vms?
Sellele küsimusele mina kahjuks vastata ei oska :oops:

Küll on osadel uuematel laadijatel Li-ion akude elluäratamise funktsioon (0V activation). Alatühjenenud (alla 2,7V) Li-ion aku laadimine vajab tavalisest erinevat laadimisrežiimi, et tagada laetava aku ja kasutaja ohutust. Sellepärast paljud akulaadijad ei hakkagi alatühjenenud akut laadima. Alatühjenemise vältimiseks on lampides kasutatavatel Li-ion akudel PCB kaitse, mis madalaima lubatud pinge korral lihtsalt katkestab aku vooluahela. Kui aga kasutatakse ilma kaitseta Li-ion akusid, siis on oht need liiga tühjaks kasutada ning hiljem võivad tekkida probleemid laadimisega. Kui tühjenenud kaitsega Li-ion kauaks seisma jätta, siis isetühjenemise tulemusena võib tekkida sama olukord.

Uuemad akulaadijad nagu Xtar'i toodangust WP2s, SP2, XP4, MC1 võimaldavad alatühjenenud Li-ion akusid taaselustada. Elustamise efektiivsus ja võimalikkus sõltub kasutatava aku kvaliteedist ning seisukorrast.

Parimat,
Lauri_L

Andri
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Andri » 10 Jaan 2014, 09:36

Mina viisin enda valgustuse toite samuti 18650 akude peale ja ainult soojad soovitused. Käredas külmas kasutamise teste ei ole saanud veel teha. Vähemalt miinus viiese temperatuuriga tundis lamp töötades ennast väga hästi. Lambist eralduvat soojust jäi ülegi. Eks seda näitab aeg, mida 18650 tõsises külmas teeb. Kestvus võrreldes NiMh akudega on nagu öö ja päev. See, et NiMh akudele tootja reklaamib 500 tsüklit kasutusiga on tegelikult klienti eksitav ulme. Oma värskuse kaotavad nad üsna kiiresti (võibolla 50 tsüklit juba) ja jäävad hädise võimekuse piirile vegeteerima. Ca 150-200 tsükli pärast on nad minu kasutuse käigus küll kindel prügi. Põhjuseks võib olla ka see, et letikaubanduses müüdavad laadijad keeravad aku nässu üsna kiiresti. Laevad kas liiga kiiresti või liiga aeglaselt, puudub mahalaadimise funktsioon jne. Ühesõnaga üks suur tilu-lilu ja teadus. Leevenduse võiks anda 65 eurot maksev spets laadija (erinevad režiimid ja mahalaadimine) aga ise seda kasutanud pole ja efekti mõõdetavusele hinnangut anda ei oska. Oma pealambis 18650 liitiumakudega mul veel pikaajaline kasutuskogemus puudub aga mobiiltelefonid on meil kõigil ju liitiumakudega ja keegi ei kavatse ajas tagasi minna. Mina soetasin Xtar XP4 laadija ja enamjaolt kiidan. See on see natuke rohkem intelligentsem variant ja laeb kõike, mida õnnestub sinna sisse toppida. Sellel laadijal on ka NimH akude mahalaadimisfunktsioon. Töötab kahjuks ainult ühe pesaga (see võiks ka tegelikult reklaamivas tooteinfos kirjas olla, on kirjas ainult kasutusõpetuses inglisekeelse kirbukirjana )! Kui neid NiMh akusid on ikka parikümne jagu kogunenud, siis ühekaupa mahalaadimise opereerimine on ikka tigedalt tüütu. Samuti saab seda laadijat kasutada kaasaskantava akupangana (jällegi kahjuks ainult üks pesa töötab akupangana, mitte neli mis võiks olla ideaalne variant). Aga nohh, see 36 euri on ostust juba küll tulu toonud. Võtsin ka paar 16 eurist 3400mAh kaitsega akut.

Tasuvusest rääkides: Olen keskmisest palju palju suurem lambivalguse tarbija (tööalane proffesionaalne kasutus) ja minu jaoks on asi ära tasunud juba pooleteist kuuga! Kõige suurema kasu tuletan effektiivsuse ja mugavuse võidust. Teiste eest ma rääkima ei hakka, sest paljud inimesed on täiesti rahul ka Petzli tikka kõige alumise otsa mudeliga ja kasutavad ühe komplekti patareisid tühjaks võibolla kahe aastaga ja neid see jutt ei puuduta.

Ära vahetada 18650 akusid millegi muuga ajada tõesti ei ole võimalik. Mõõtude vahe üsna suur. Minule on häiriv see, et uus mood 18650 akude tootmises on see, et + ja - klemmid on tehtud äravahetamiseni sarnased ja hämaras peab enne väheke uurimistööd tegema kumb on kumb ots. Pimedas kompamise peale on seda veel raskem teha. Külmunud ja mudaste kätega pimedas kombates ei tee üldse vahet. Senised NimH akude kontaktid on seevastu selgelt eristatavad. Õnneks on lampidel ja laadijatel vale polaarsuse kaitse peal ja akut valesti sisestades midagi halba ei juhtu.

Ühesõnaga NimH-ga jahmerdama ei kutsu enam küll miski. Külmataluvuse faktori jätab siinkohal hetkel lahtiseks ja annab tagasiside peale õnnestunud katsetusi. Võibolla teab keegi teine sellel teemal rääkida.

Muideks ja üks üsna tõsine argument veel kaalu seisukohalt. Kaasaskantava träna mass ja mõõtmed vähemalt minu puhul vähenesid tuntavalt.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 10 Jaan 2014, 19:00

Hei.

Oleksin huvitatud mõnest kompaktsest lambist mida saaks kasutada nii pea/ratta/taskulambina ning millel oleks reguleeritav fookuskaugus. Ja lisaks sellele võiks ta töötada 18650 tüüpi akude pealt. Olen mõningastest kohtadest uurinud kuid ei ole midagi leidnud. Või on see natuke liiga palju ühelt lambilt tahta?
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L » 10 Jaan 2014, 19:36

Tere,

Kõigega v.a muudetav fookuskaugus saaksime aidata.

Üldiselt on muudetav fookuskaugus pigem lambi miinus kui eelis... Tänu fokusseerimismehhanismile ei ole lamp enam täielikult veekindel; kui soovid näha kaugele, siis ei näe enam enda ette; kui soovid näha enda ette, siis ei näe enam kaugele... no ja eks põhjuseid ole veelgi :D Samas maitse üle ei vaielda, vaid kakeldakse.

Kui vajalik on lai ja hajutatud valgusvoog, siis nendele jalgtattale/taskusse/pealambiks sobivatele lampidele on raske vastast leida:
1. Nitecore HC50: http://www.taskulambid.eu/hc50.html" onclick="window.open(this.href);return false; (jaanuaris soodushinnaga)
2. Armytek Wizard PRO: http://www.taskulambid.eu/wizard-pro-u2.html" onclick="window.open(this.href);return false; (saame teha natukene Matkafoorumi soodustust)

Mõlema lambi kohta ka väikesed klipid:
1. http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... v_R1-1MdAs" onclick="window.open(this.href);return false;
2. http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... OHkC2sTeS4" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui on vajalik kompaktset väga suure võimsusega ning ka kaugele näitavat lampi, siis see on tõsine tegija:
1. Nitecore P12: http://www.taskulambid.eu/p12.html" onclick="window.open(this.href);return false; (iseasi kuidas seda mugavalt pealambina kasutada ...)

No ja vahepealseid 18650 toitel toimivaid lampe on tegelikult päris palju, mida saaks panna sobituma jalgrattakinnitusega ja peapaelaga.

Loodan et oli abi ;) Ja alati oled teretulnud valikut ise üle kaema ning proovima.

Tervitades,
Lauri_L

Tanel kirjutas:Hei.

Oleksin huvitatud mõnest kompaktsest lambist mida saaks kasutada nii pea/ratta/taskulambina ning millel oleks reguleeritav fookuskaugus. Ja lisaks sellele võiks ta töötada 18650 tüüpi akude pealt. Olen mõningastest kohtadest uurinud kuid ei ole midagi leidnud. Või on see natuke liiga palju ühelt lambilt tahta?

LiivaneLord
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas LiivaneLord » 10 Jaan 2014, 20:01

Maksin Nitecore P16, Nitecore 3400 mah akude ja Xtar XP4 tellimuse eest ära, ootan kättesaamist. :P

Küll aga hirmutas mind Xtari suhtes see video -> https://www.youtube.com/watch?v=Qk3kIpvZ4F4" onclick="window.open(this.href);return false;
Vaadake teisest minutist alates, kuidas neid "mutreid" tuleb keerata. :lol: Kes krt sellise lahenduse välja mõtles üldse. :lol:

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L » 10 Jaan 2014, 20:15

Liivane, sina olidki siis selle tellimuse taga. Oleksid pidanud tellimuses ära märkima, et Matkafoorumist oled. Kuna tööpäeva lõpuks ülekanne veel laekunud ei olnud ja maksekorralduse kviitungit samuti, siis kaupa müügi pool välja ei saatnud. Homme-ülehomme on puhkepäevad :(

Vaatan, kas annab midagi kiirema kohaletoimetamise huvides ära teha. Kui ei õnnestu, siis jääb postitus ilmselt esmaspäeva peale.

Mis puudutab WP6II ja teisi samalaadseid laadijaid, siis tegelikult on selline "mutritega" lahendus üks töökindlamaid. Eks see erinevate akusuuruste seadistamine väikese aja võtab, kuid tulemus on ikka parem kui võimalus ainult ühte suurust laadida. Enamasti kasutab tavainimene ainult ühes suuruses akusid (nt 18650) ning pärast ühekordset seadistamist enam muret pole.

XP4 on ülevaadete põhjal väga hea laadija. Samas pole ma seda isiklikult kasutanud ja ei oska kommenteerida. Ja väga loodan, et jääd lambiga rahule. P16 toiteallika laetustaseme indikatsioon on üks mugavamaid kasutada ning minu meelest väga kasulik lisafunktsioon ;)

Andri
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Andri » 10 Jaan 2014, 20:42

LiivaneLord kirjutas:Maksin Nitecore P16, Nitecore 3400 mah akude ja Xtar XP4 tellimuse eest ära, ootan kättesaamist. :P

Küll aga hirmutas mind Xtari suhtes see video -> https://www.youtube.com/watch?v=Qk3kIpvZ4F4" onclick="window.open(this.href);return false;
Vaadake teisest minutist alates, kuidas neid "mutreid" tuleb keerata. :lol: Kes krt sellise lahenduse välja mõtles üldse. :lol:
XP4 juures ei ole neid mutreid kasutusel!

saksakeelne video on näiteks selline ja üsnagi ülevaatlik:

http://www.youtube.com/watch?v=rmqjF__DuBk" onclick="window.open(this.href);return false;

võtab vast ootusärevuse maha. Saksakeele mitteoskajale vähemalt pilt vaatamiseks. Ingliskeelset ei leidnud. Video näitab kenasti, kuidas sisestad endale sobiva aku. Võib panna samaaegselt laadima mitut erinevat tüüpi akusid kõrvuti igasse kombinatsiooni jne. Väga mugav süsteem. Ainult see vedru klemm on natuke järsu ja terava olemisega. Kui akut välja võtta, siis võib natuke "vastu näppe saada" kui klemm survest tagasi hüppab. Ise olen laadinud selle laadijaga AAA, AA ja 18650 akusid. Kõik püsivad väga hästi laadija pesas ja mingit tülikat seadistamist ei pea tegema. Tähelepanu peab sellele pöörama, et laadimisvoolu saab määrata kõigi nelja laadimispesa kohta korraga. Eraldi pole see võimalik. St. seda, et kui panna kõrvuti laadima AAA ja 18650, siis ei ole soovitav suurt laksu peale panna ja nii tuleb pikka aega oodata kuni 18650 täis saab. Noh variant see, kui oodata ära AAA täitumine ja siis laadimisvoolu suurndada. Igatahes veelkord ütlen, et hea massin sai soetet.

PS. Ma vaatan, et taskulampide lehel polegi ühtegi "mutritega" laadijat müügil
Või eksin Lauri?

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 10 Jaan 2014, 20:49

Kurat küll! Oleksin pidanud ka Laurilt lambi ostma. Maksnud Led Lenseri eest hulka raha, ei saa isegi NIMH akusid kasutada...ja ega patareid odavad ole.

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L » 10 Jaan 2014, 20:49

Andri, tänud informatiivsete materjalide ning heade sõnade eest! Hea meel, et ostetuga oled :D

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L » 10 Jaan 2014, 20:53

ekacariya kirjutas:Kurat küll! Oleksin pidanud ka Laurilt lambi ostma. Maksnud Led Lenseri eest hulka raha, ei saa isegi NIMH akusid kasutada...ja ega patareid odavad ole.
No seda viga annab ju parandada ja ega topelt ei kärise!

Lugesin omas majapidamises lambid kokku... sain üle 10 :oops:

LiivaneLord
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas LiivaneLord » 10 Jaan 2014, 21:10

Lauri_L kirjutas:Liivane, sina olidki siis selle tellimuse taga. Oleksid pidanud tellimuses ära märkima, et Matkafoorumist oled.
Kust ma pidin seda teadma, et see midagi annab. :D

Ülekande tegin õhtul.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 10 Jaan 2014, 22:10

Lauri_L kirjutas:Tere,

Üldiselt on muudetav fookuskaugus pigem lambi miinus kui eelis... Tänu fokusseerimismehhanismile ei ole lamp enam täielikult veekindel; kui soovid näha kaugele, siis ei näe enam enda ette; kui soovid näha enda ette, siis ei näe enam kaugele... no ja eks põhjuseid ole veelgi :D Samas maitse üle ei vaielda, vaid kakeldakse.
Tänud vastamast. Minu otsitav lamp peaks olema multifunktsionaalne st kasutatav nii pealambina kui ka jalgrattalambina. Niisama käes ma lampe eriti ei kasuta, sest pole mugav. Rattaga sõites oleks jah vajalik laiem nurk, kuid kui pealambina kasutada siis võiks saada aegajalt suunata kaugematele objektidele.

Sinu viidatud Wizard Pro U2 tundub olevat päris asjalik, olen saanud seda ka natuke näputada, kuid valgusnivoo ulatus on natuke kesine. Võib-olla kompenseerib seda luumenite kogus. Aga kuidas saaks seda kindlalt ratta külge kinnitada? Kas sinu viidatud rattaklamber on piisavalt tugev, et põrutamisega lamp maha ei kukuks?

Nitecore HC50 puhul on meetreid natuke rohkem kuid rattakinnitus on veel küsitavam. Hea lisana on punased ledid.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Andri
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Andri » 10 Jaan 2014, 23:38

Tanel kirjutas:
Lauri_L kirjutas:Tere,

Tänud vastamast. Minu otsitav lamp peaks olema multifunktsionaalne st kasutatav nii pealambina kui ka jalgrattalambina. Niisama käes ma lampe eriti ei kasuta, sest pole mugav. Rattaga sõites oleks jah vajalik laiem nurk, kuid kui pealambina kasutada siis võiks saada aegajalt suunata kaugematele objektidele.

Sinu viidatud Wizard Pro U2 tundub olevat päris asjalik, olen saanud seda ka natuke näputada, kuid valgusnivoo ulatus on natuke kesine. Võib-olla kompenseerib seda luumenite kogus. Aga kuidas saaks seda kindlalt ratta külge kinnitada? Kas sinu viidatud rattaklamber on piisavalt tugev, et põrutamisega lamp maha ei kukuks?

Nitecore HC50 puhul on meetreid natuke rohkem kuid rattakinnitus on veel küsitavam. Hea lisana on punased ledid.
Vabandust, et segan vahele vestlusesesse ja siin teise mehe teemat risustan, aga ütlesid, et valgusvoo ulatus on kesine. Kumba sa näppisid, kas wizard pro wide-t või tavalist. Neil on märgatav vahe sees. Minul oli harukordne võimalus kottpimedas ja tumedas mudahallis metsas mõlemad joonele panna ja wide variant oli üllatuste üllatus. Tekib ühtlane valgustatuse foon. Ei pea lambiga igale poole ringi vehkima. Seega tavaline/kitsas/mittelai variant võib matkainimesele ja ümbruse nautlejale pisikese pettumuse valmistada. See pigem jahimeeste pärusmaale kippuv teema, kuigi kindlasti ka mitte päris otsingulamp. Mulle võimaldati ka xtari h1/h2 ja nitecoreˇi hc50 näputamist. Viimased loodusesse siiski teistega joonele kahjuks ei jõudnud.
Veel üks oluline teema: vaata ka kaalunäitajaid. Raskem tükk põrub ikka paremini lahti (kui ratta kinnitusest rääkida). Hc 50 on ikka sutsu tüsedam. Ühel on tühimass sama, mis teisel koos paela, kummihoidiku ja toiteallikaga. nohh, 50-l on ka ekstaraid üsna palju juures. mina seda hc50-e ekstra tuledemängu ei vaja ja otsus langes wizard lainurga kasuks.

Kui rääkida velo agregaadi külge installeerimise võimalusest, siis ma eriti ei ole kursis pakutavate lisatarvikute võimalustega. aga ütleks nii, et wizard on nii huvitava kuju ja disainiga, et ta on nagu torusall mida saab x+viiekumne üheks eri variandiks siduda või paigaldada(candlelightforums.com on isegi üks eraldi teema selleks). Pilti ei ole minu poolt tehtud aga ümber lenksu raami ja pael pingestatult mitu ringi ümber toru ja umbsõlme. Peale kõva jõristaminist üle kivide tahtis taassättimist. Natuke perverssel moel lahendas asja autonduse-motonduse-st pärit lõdvikuklamber. :) Selle kinnitamine ja lahtisaamine vajab muidugi multitoolˇi olemasolu ja rikub mängu ilu pisut.

Ma arvan, et wizard lainurga tarvis võiks keegi nobesulg siin omaette tutvustuse teema teha kuna üle hulga aja tundub, et olen ostnud asja, millega pole tilli saanud ja ületab lisaks veel tugevalt ka ootusi (lambimaailmas ja ka muu tehnika valdkonnas kipub olema tavaks saanud üsna tõsine ülehaipimine ja lihtinimese täispakettpügamine)

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 11 Jaan 2014, 01:25

Ma olen nüüdseks Wizard Prod pool aastat erinevates oludes piinata saanud, seda tavalist, mitte Wide' ega Warm'i, ning isend pärit esimesest müüki lastud partiist. Otsmikul midagi kitsamat enam kanda ei tahaks, öises navis aga jääb mõnel juhul Wizardi vaateväli ikkagi lühikeseks. Kui seltskonnas mõni kitsam helgiheitja, saab häälega tuld juhtida, a'la "näita sinna, rohkem vasakule, ei - tagasi" - värske näide elust. Ja eks ma uurin ka ise juba ostumõtetega kergemaid-odavamaid 1x18650 ja kitsa vooga 300..900lm lampe Wizardi kõrvale. Teisisõnu, Wizardit kasutades ei ole veel kordagi laiemast voost osanud mõelda, 2 .. 3x pikemast ulatusest aga küll.

Rattaga sõites saan mina Wizardi velo külge kompressioonrihmaga, need kõige tavalisemad nailonist ja plastpandalaga isendid. Suur kummist junn jääb lambi külge ning see saab kenasti pikki lenksu kinni tõmmatud, hoiab väga kindlalt. Enam ei ole viitsinud ka peapaela küljest võtta, lihtsalt ümber stemmi mässinud. Asisem kinnitus küll säästaks väheke aega ja ei näeks nii rotikas välja :)

Üks piltidega Wizardi muljetamine ning põgus võrdlus mõne muu lambiga on saanud siin mustandina kuu-paar käärida, kui erakordselt tubli tunne tuleb ja keegi vahepeal ette ei jõua, saab selle ehk kunagi ka üle vaadatud ja avalikuks klikitud.

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L » 11 Jaan 2014, 09:29

Tanel kirjutas: Tänud vastamast. Minu otsitav lamp peaks olema multifunktsionaalne st kasutatav nii pealambina kui ka jalgrattalambina. Niisama käes ma lampe eriti ei kasuta, sest pole mugav. Rattaga sõites oleks jah vajalik laiem nurk, kuid kui pealambina kasutada siis võiks saada aegajalt suunata kaugematele objektidele.

Sellist kooslust ühe 18650 lambi baasil on mõistliku hinnaga/kvaliteediga ilmselt raske leida, sest pealamp ja jalgrattalamp on kaks äärmust. Ise olen mõned tiirud HC50-ga väljas teinud ning valguskaugusest puudust ei tunne. Kuid ma pole ka suur matkahuviline/pealampide kasutaja ja ei oska aimata, kui kaugeid objekte oleks vajalik valgustada. Sellepärast on siinse rahva tagasiside meile kui lambimüüjale väga vajalik info - siinkohal tänud Andrile, kes on meid oma kogemustega tublisti harinud. Samas tuleb tunnistada, et Wizard PRO on oma valguse ulatuselt HC50-st pisut ikka üle. Mis puudutab zoomiga lampe, siis tee mis tahad, aga nad ei ole veekindlad (IPX8) ning meie selliseid ei julge välistingimustes matjakale/töötajale müüa. Varem või hiljem tekivad probleemid :(

HC50 saab tänu tugevale korpusele eduliselt keskmises tööriistakaupluses leiduvaga rattale monteerida. Kiire on-off lahendus vajab ilmselt siiski pikemat leiutamist. Wizardiga on asi lihtsam, sest selle korpus on teatud osas ühtlase diameetriga, kuhu saab eduliselt klambreid kinnitada. Xtari rattakinnitus on väga hea ja tugev ning hoiab hästi 1" sabaga lampe. Kui saan kontorisse ja kui mälu alt ei vea, siis proovin ka Wizard PRO peal selle ära.

Siin mõned näited HC50 ja Wizardi erinevatest kombinatsioonidest jalgrattal:
HC50 + SRT7
Wizard PRO
Wizard PRO

Andri
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Andri » 11 Jaan 2014, 16:26

ekacariya kirjutas:Kurat küll! Oleksin pidanud ka Laurilt lambi ostma. Maksnud Led Lenseri eest hulka raha, ei saa isegi NIMH akusid kasutada...ja ega patareid odavad ole.
Mis mudeli Sa ostsid? Kas nii ei toimi, et kui laed akud eraldi laadijaga täis ja tühjendad lambis? Ise vaatasin ka enne wizardi ostu mõni kuu tagasi ledlenseri uuema valiku üle ja tõesti on tendents sinna suunda, et lambi enda laadimisfunktsiooniga NiMh akusid enam laadida ei saa. Küll aga sõltuvalt mudelist võimalik eraldi akud täis laadida . Ja siit tulebki mudelipõhisus. Osadel mudelitel tootja taunib NiMh akude kasutamist. Madalama pinge tõttu suureneb temperatuur juhistikus ja see küpsetab elektroonika ära. Ja siis veajuhtumi korral aparaati garantii alla enam ei võeta. (ei mõtle seda juttu ise välja. info maaletooja esindajalt, kui sai suheldud ca pool aastat tagasi ühe teise küsimuse raames ja natuke jututama jäädud)

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 12 Jaan 2014, 13:12

T7. Tootja ei soovita peale AAA alkaalpatareide muud kasutada. Loogiliselt mõeldes ei tohiks väiksemat võimsuse astet tarvitades midagi halba juhtuda ka lampi akudega kasutades.

LiivaneLord
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas LiivaneLord » 14 Jaan 2014, 18:54

Akud tuleb enne esimest kasutamiskorda täis laadida?

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L » 14 Jaan 2014, 21:01

LiivaneLord kirjutas:Akud tuleb enne esimest kasutamiskorda täis laadida?
Tootja seda ette ei näe. Seega ei pea ilmtingimata vajalikuks. Pista aku sisse ja kontrolli pinget (kui lamp välja lülitatud, siis hoia all "mode" nuppu ja samal ajal vajuta tagumist lülitit). Kui pingeks näitab üle 3,8V, siis kestab veel küll. Kui aga alla selle, siis võiks täis laadida, et valgust kauemaks jätkuks ;)

LiivaneLord
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas LiivaneLord » 16 Jaan 2014, 00:36

P16 tundub olema hea lamp. Kui tahaks norida, siis valgusallikas on liialt punktvalgus ja pimestab liialt. Samuti see mode nupp võiks olla siiski ka power nupu funktsiooniga, sest võib-olla on see vaid mu enda kiiks, aga tagaosas olevat nuppu on tiba ebamugavam kasutada. Kui asuks küljel, oleks mugavam.

Lampi saab ka suus hoida, natukene raskem on, kui mu vana, ütleme, et tagaosa oleks võinud kummist olla vms. Kuurist puid tuues on mõlemad käed kinni, et lampi hoida. Aga saab hakkama vast. :)

Katsetasin ka, et kaua maksimumvõimsusel töötab. Ootasin 5 minti, lamp läks üsna soojaks, aga madalama režiimi peale ennast see ei lülitanud, vähemalt ei märganud küll.

Laadija (XP4) tundub olema asjalik. Äsjaostetud kaks 18650 akud laadis eile 0,5A ligi 5,5 tundi. Täna panin ühe vana aku tühjaks laadima. Too tuluke võiks olla erineva värviga, kui toimub tühjakslaadimine vms. Punane tuluke vilkus küll korra või paar, kui hoidsin toda nuppu all seal. Hetkel toimetab, ju siis laeb tühjaks kõigepealt. :)

Vähemalt saan nüüd AAA akusid normaalselt laadida, enne sai vaid kahekaupa ja väga tüütu oli.

Akud said puht taskulambi tarvis ostetud. Eriti katsetada külmas ei saa neid, kuna pole ühtegi muud seadet, mis liitiumakudelt töötaks. Saan aru, et P16 peaks 3. režiimis töötama 5,5 tundi, aga too kehtib 2600 mAh akude kohta. Kuna mul 3400, siis peaks see aeg üsna palju pikem olema, ma oletan.

Vasta

Mine “Matkavarustuse ülevaated”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline